Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościWilczyn. Adaptować pomieszczenia, czy budować nowy? Scenariusze dla żłobka

Wilczyn. Adaptować pomieszczenia, czy budować nowy? Scenariusze dla żłobka

Dodano: , Żródło: LM.pl
Wilczyn. Adaptować pomieszczenia, czy budować nowy? Scenariusze dla żłobka
Wilczyn

Wciąż nie ma decyzji dotyczącej powstania żłobka w gminie Wilczyn. Władze samorządu zastanawiają się nad różnymi scenariuszami – budową nowego obiektu lub adaptacją istniejących już budynków.

Najnowsze informacje w sprawie powstania żłobka podczas ostatniej sesji Rady Gminy Wilczyn przedstawił wójt Grzegorz Skowroński. Jak mówił, przeprowadzona przez samorząd ankieta wykazała, że obecnie zainteresowanych z korzystania z usług takiej placówki byłoby siedemnaście rodzin. Dlatego gmina rozpoczęła szukanie miejsc, gdzie żłobek mógłby powstać.

Pierwszy scenariusz to adaptacja istniejących już budynków. Rozważany jest obiekt po byłym gimnazjum w Wilczynie i pałacyk w Bieli. W przypadku tego pierwszego przeszkodą mogą być bariery architektoniczne. W przypadku budynku w Bieli powstanie tam żłobka wymagałoby przeniesienia przedszkola, a nie wiadomo, czy jego podopieczni zmieściliby się w jednym budynku z uczniami szkoły podstawowej.

Drugi scenariusz to budowa zupełnie nowego obiektu. Jak przekonywał wójt, na rynku można kupić gotowe już projekty. Gmina wytypowała też dwa potencjalne miejsca na taki budynek. Jednym z nich jest plac obok jednego z marketów. Drugim – działa na Osiedlu Słonecznym. – Tam jest dość duży teren, można go uporządkować. Żłobek mógłby powstać w spokojnym, fajnym miejscu, w centrum Wilczyna – ocenił wójt Grzegorz Skowroński.

Żeby jednak wybudować żłobek od podstaw gmina musiałaby zdobyć dodatkowe dofinansowanie. W przypadku przebudowy istniejących obiektów potrzebny byłby, na samym początku, wstępny kosztorys. – Nie wiem, czy w ogóle wydawać te pieniądze, by ktoś zrobił nam analizę, czy rozłożyć to w czasie i wybudować nowy budynek z odpowiednim standardem i w odpowiednim miejscu – powiedział wójt. Tematem ma zająć się wraz z radnymi na kolejnym posiedzeniu komisji.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole