Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościWilczyn. Radni odrzucili wniosek o sprzedaż budynku przy ul. Konińskiej

Wilczyn. Radni odrzucili wniosek o sprzedaż budynku przy ul. Konińskiej

Dodano: , Żródło: LM.pl
Wilczyn. Radni odrzucili wniosek o sprzedaż budynku przy ul. Konińskiej
Wilczyn

Dwie uchwały związane z budynkiem przy ul. Konińskiej podjęła we wtorek Rada Gminy Wilczyn. Na razie obiekt będzie nadal w rękach samorządu.

Sprawa budynku przy ul. Konińskiej po raz pierwszy pojawiła się pod koniec marca. Wójt Grzegorz Skowroński proponował wtedy radnym, by wycofać podjętą ponad dwadzieścia lat wcześniej uchwałę o sprzedaży lokali mieszkalnych w tym obiekcie i przekonywał, że budynek nadaje się do rozbiórki. To wzburzyło niektórych radnych, którzy uznali takie działania za samowolę wójta. Ostatecznie decyzji o losie budynku wtedy nie podjęto.

Pod koniec kwietnia do Rady Gminy Wilczyn zgłosiła się osoba zainteresowana zakupieniem budynku i znajdującej się pod nim działki. We wtorek radni zdecydowali jednak, że nieruchomości się nie pozbędą. Przeciw rozpisaniu przetargu było trzynastu radnych, za był jedynie Waldemar Nowakowski, wstrzymał się Juliusz Wiechecki. Jednocześnie radni zdecydowali o uchyleniu podjętej w 2001 r. uchwały o sprzedaży lokali mieszkalnych.

Przyszłość budynku nadal jednak nie jest znana. – Czy pan wójt może dać słowo, że nie wyburzamy? – dopytywał radny Zbigniew Rachuba, który w marcu przekonywał, że budynek warto wyremontować.

Nie mogę tego dać tego słowa. Mieliśmy się zastanowić, przekalkulować koszty remontu i wyburzenia. Chciałbym z wami wspólną decyzję podjąć – odpowiedział wójt Grzegorz Skowroński. W przyszłości ma odbyć się specjalne posiedzenie komisji dotyczące wszystkich budynków w posiadaniu gminy.

fot. Google Maps

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole