Skocz do zawartości
LM.plWiadomościWilczyn. Świetlice, szkoły i hydrofornie z fotowoltaiką za ponad 1,3 mln zł

Wilczyn. Świetlice, szkoły i hydrofornie z fotowoltaiką za ponad 1,3 mln zł

Dodano: , Żródło: LM.pl
Wilczyn. Świetlice, szkoły i hydrofornie z fotowoltaiką za ponad 1,3 mln zł
Wilczyn

Dziewiętnaście obiektów użyteczności publicznej w gminie Wilczyn może już cieszyć się z fotowoltaiki. Zakończyła się inwestycja na kwotę ponad 1,3 mln zł.

Niższe koszty energii elektrycznej, redukcja emisji oraz większe bezpieczeństwo energetyczne – z takich korzyści może już teraz cieszyć się gmina Wilczyn. Zakończyła się realizacja inwestycji polegającej na montażu dziewiętnastu instalacji fotowoltaicznych na budynkach użyteczności publicznej.

Mikroinstalacje o łącznej mocy min. 315 kWp stanęły na dachach lub obok budynków świetlic wiejskich w Kopydłowie, Górach, Wiśniewej i Kaliskiej, szkół w Dębówcu, Bieli i Wilczynie (dwie), hydroforni w Ościsłowie, Górach, Kopydłówku i Wilczynie, ośrodka zdrowia w Wilczynie, przedszkola w Wilczynie, GOK w Wilczynie, domu opieki w Świętnym, hali sportowej w Wilczynie, remizy OSP w Dębówcu i oczyszczalni ścieków w Kownatach.

Inwestycja pochłonęła ponad 1,3 mln zł i współfinansowana była ze środków europejskich. W ramach tego samego zadania powstały również instalacje w Starym Mieście, Kleczewie, Sompolnie i Kazimierzu Biskupim.

fot. gmina Wilczyn

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole