Skocz do zawartości
LM.plWiadomościWOTgames – terytorialsi zapraszają na rodzinny piknik sportowy w Kazimierzu Biskupim

WOTgames – terytorialsi zapraszają na rodzinny piknik sportowy w Kazimierzu Biskupim

Materiał promocyjny

Dodano: , Żródło: LM.pl
WOTgames – terytorialsi zapraszają na rodzinny piknik sportowy w Kazimierzu Biskupim
Reklama

WOTGames to rodzinny, darmowy piknik sportowy. 26 września, z okazji Święta Wojsk Obrony Terytorialnej, WOTGames odbędzie się w Kazimierzu Biskupim.

Do sportowej rywalizacji 12 Wielkopolska Brygada Obrona Terytorialna zaprasza rodziny, dzieci i dorosłych. Od żołnierzy Wojska Polskiego oczekuje się propagowania zdrowego stylu życia i wdrażanie zasad „fair play” – i taka idea przyświeca organizacji pikników wojskowych „WOTgames”.

Na dorosłych czekają rywalizacje w strefie „Wspaniała dwunastka”. W ramach strefy rozgrywanych będzie dwanaście konkurencji sportowych. W zależności od wieku uczestnicy zostaną przydzieleni do kategorii „Rekrut” lub „Terytorials”. Czas na ich wykonanie jest ograniczony długością trwania pikniku. Najlepsi w poszczególnych kategoriach oraz z podziałem na kobiety i mężczyzn otrzymają złote, srebrne i brązowe medale. Wybrane konkurencje to na przykład: „Relaks Celowniczego” (czyli znane wszystkim pompki w czasie 1 min.), „Sprint Sapera” (to znana z wojskowych testów sprawności „koperta”), „Zaprawa Poranna” (to próba szybkości w worku), „Dostawa Amunicji” (to bieg ze skrzynkami na czas). Pojawią się też konkurencje o tak wyszukanych nazwach jak: „Wymagający porucznik”, „Surowy sierżant”, czy też „Musztra z pojazdami”.

Uwaga! Aby dołączyć do rywalizacji w ramach strefy „Wspaniała dwunastka” należy wcześniej zarejestrować się na stronie www.wotgames.wp.mil.pl. Na uczestników czeka 200 pakietów startowych.

Do najmłodszych wraz z rodzicami (lub opiekunami), skierowana jest strefa „Akademii Terytorialsa”. Będzie to przestrzeń edukacyjno-zabawowa dla dzieci oraz ich opiekunów. Dzieci poznają tam tajniki służby w WOT. Na ośmiu punktach edukacyjnych spotkają żołnierzy – specjalistów z różnych wojskowych dziedzin. Poprzez zabawę, dzieci będą zdobywały „sprawności”, a uzbieranie ośmiu punktów,  będzie równoznaczne z otrzymaniem specjalnej nagrody oraz dyplomu. Wybrane zabawy „Akademii Terytorialsa” to na przykład: „Sokole Oko”, „Szkoła Przetrwania” czy chociażby „Poszukiwacz Skarbów”. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej zapraszamy na specjalną stronę wydarzenia: www.wotgames.wp.mil.pl.

Poza strefami zabawy dla najmłodszych i rywalizacji dla trochę starszych zapraszamy do strefy „Park Sprzętu Technicznego”, gdzie będzie można poznać wyposażenie i uzbrojenie WOT oraz do strefy „Plac apelowy”, gdzie będzie miejsce na pogadankę z kombatantem, zjedzenie pysznej wojskowej grochówki. Będzie to strefa relaksu. Tutaj  także każdy chętny do wstąpienia do WOT może porozmawiać z naszymi rekruterami.

Dodatkowo, podczas pikniku sportowego będzie można skorzystać z mobilnego punktu krwiodawstwa, punktu szczepień, czy punktu Narodowego Spisu Powszechnego. Piknik odbędzie się w godz. 11.00 – 16.00 na terenie Aeroklubu Konińskiego przy ul. Lotniczej 14 w Kazimierzu Biskupim.

WOTgames – terytorialsi zapraszają na rodzinny piknik sportowy w Kazimierzu Biskupim
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole