Skocz do zawartości
LM.plWiadomościWyprawka szkolna na "Dobry Start". Sprawdź do kiedy można złożyć wniosek!

Wyprawka szkolna na "Dobry Start". Sprawdź do kiedy można złożyć wniosek!

Dodano:
Wyprawka szkolna na "Dobry Start". Sprawdź do kiedy można złożyć wniosek!
300 plus

Ponad 150 tysięcy wniosków o świadczenie 300 plus wpłynęło do tej pory do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych od mieszkańców Wielkopolski.

Wakacje już na półmetku. Część rodziców powoli przygotowuje się do nowego roku szkolnego. Na przygotowanie szkolnej wyprawki raz w roku można otrzymać 300 zł z programu „Dobry Start”. Pieniądze przysługują na każdego ucznia w wieku do 20 lat lub do 24 lat, jeśli ma orzeczoną niepełnosprawność.

- Wiek 20 i 24 lata liczy się rocznikowo, co oznacza, że uczniowie ostatnich klas techników i liceów oraz uczniowie szkół policealnych także są uprawnieni do świadczenia, jeśli wiek odpowiednio 20. albo 24. rok życia ukończyli przed rozpoczęciem roku szkolnego w tym roku kalendarzowym – wyjaśnia Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Wnioski złożone do końca sierpnia ZUS rozpatrzy najpóźniej 30 września. Jeśli wniosek nie będzie zawierać błędów, to wypłata środków nastąpi szybciej. W Wielkopolsce złożono ich już blisko 156,5 tysiąca, dotyczących ponad 217,5 tysiąca dzieci. Najpóźniej wnioski 300 plus można składać do 30 listopada. Należy to zrobić wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Zainteresowanie tym świadczeniem jest bardzo duże.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole