LM.plSportZ Bielikiem, bez Bednarka. Polska wyszła z grupy MŚ!

Z Bielikiem, bez Bednarka. Polska wyszła z grupy MŚ!

Mundial

Z wielkimi nadziejami na awans do 1/8 finału przystępowała Polska w meczu z Argentyną. Do placu boju został wysłany Krystian Bielik, a nasi rodacy wyszli z grupy!

Od początku Polacy desperacko się bronili, a klasą samą w sobie był Wojciech Szczęsny. Bramkarz naszej kadry w 39. obronił rzut karny wykonywany przez Leo Messiego, a i potem spisywał się rewelacyjnie. Do przerwy było 0:0, zaś od początku drugiej połowy Argentyńczycy ochoczo wzięli się do pracy i zdobyli dwa gole. Wychowanek Górnika Konin, Krystian Bielik spędził na boisku 62 minuty. Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział za to urodzony w Słupcy Jan Bednarek.

W równolegle rozgrywanym drugim spotkaniu grupy C Arabia Saudyjska przegrała 1:2 z Meksykiem. Dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu od drużyny z Ameryki Środkowej Polska wyszła z grupy! W 1/8 finału czekają już obrońcy tytułu mistrzowskiego, Francuzi. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę o godz. 16.00 czasu polskiego.