Skocz do zawartości
LM.plWiadomościZ początkiem listopada na teren MTP wraca szpital tymczasowy

Z początkiem listopada na teren MTP wraca szpital tymczasowy

Dodano:
Z początkiem listopada na teren MTP wraca szpital tymczasowy
Pandemia

Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński podpisał wniosek do ministra zdrowia o uruchomienie z początkiem listopada szpitala tymczasowego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

 - Swoją decyzję oparłem na rekomendacji zespołu doradczego ds. zabezpieczenia przed pandemią, uzgadniając ją z rektorem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. dr hab. Andrzejem Tykarskim – informuje wojewoda Michał Zieliński.

 Analiza przebiegu epidemii na terenie Wielkopolski wskazuje na zwiększającą się liczbę zakażeń oraz hospitalizacji osób zakażonych wirusem SARS-Co-V-2. W środę, 13 października, w Wielkopolsce odnotowano 131 zakażeń. Aktualnie szpitale w województwie dysponują 402 łózkami, 151 łóżek jest zajętych, co stanowi wzrost o 26 zajętych łóżek w stosunku wtorku. Liczba łóżek respiratorowych dla pacjentów z zakażeniem SARS-CoV-2 wynosi 44. Z tej puli 5 łóżek pozostaje zajętych. Aktualnie w podmiotach leczniczych na terenie Poznania pozostają zajęte 92 łóżka na II poziomie zabezpieczenia szpitalnego, w tym 4 łóżka respiratorowe.

 Szpital  Tymczasowy został uruchomiony z dniem 1 stycznia 2020 r. Wraz z ustabilizowaniem się sytuacji epidemiologicznej na terenie województwa wielkopolskiego od 10 lipca br. przeszedł w stan „pasywny", pozostając w stanie gotowości do udzielania świadczeń opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.  9 kwietnia br. Odnotowano maksymalne dobowe obłożenie w szpitalu, które  wynosiło 324 pacjentów.

Szpital przygotowany jest na przyjęcie 597 pacjentów, z czego 48 stanowisk wyposażonych jest w respiratory dla osób z najostrzejszym przebiegiem COVID-19.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole