Skocz do zawartości

Masz ważną informację? Prześlij nam tekst, zdjęcia czy filmy na WhatsApp - 739 008 805. Kliknij tutaj!

LM.plSompolnoZ torów na rowery. Sompolno zagospodaruje trasę po wąskotorówce

Z torów na rowery. Sompolno zagospodaruje trasę po wąskotorówce

Dodano:
Z torów na rowery. Sompolno zagospodaruje trasę po wąskotorówce
Inwestycje

Fot. Sompolno.pl

Dawna wąskotorówka zmieni się w ścieżkę rowerową. Podpisano umowę na inwestycję za ponad 2 mln złotych.

W Urzędzie Miejskim w Sompolnie podpisano umowę na realizację ważnej inwestycji, która poprawi komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. Chodzi o budowę ścieżki rowerowej wraz z oświetleniem na terenach po byłej kolejce wąskotorowej. Nowa trasa powstanie na odcinku Sompolinek – Wierzbie. To kolejny etap zagospodarowania terenów pokolejowych, które zyskują nowe funkcje rekreacyjne i komunikacyjne.

Umowę podpisali burmistrz Sompolna Waldemar Marciniak oraz skarbnik Magdalena Podlasińska. Wykonawcą zadania została firma BUDMAR Firma Remontowo-Budowlana z siedzibą w Rozalinie. Wartość inwestycji wynosi dokładnie 2 107 066,48 zł. Zadanie będzie realizowane z dofinansowaniem unijnym.

Nowa ścieżka ma zachęcić mieszkańców do aktywnego spędzania czasu i korzystania z ekologicznych form transportu.

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole