Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościZabawki idealne na prezent – jakie wybrać?

Zabawki idealne na prezent – jakie wybrać?

Materiał promocyjny

Dodano:
Zabawki idealne na prezent – jakie wybrać?
materiał promocyjny

Jaką zabawkę kupić dziecku? Wielu rodziców staje przed takim dylematem. Wielu też chciałoby, aby zabawka pełniła funkcje edukacyjne i pozytywnie wpływała na rozwój dziecka. To oczywiste, jednak czasami warto zadać sobie pytanie, czy zabawka ma ucieszyć dziecko, czy… rodzica.

Zabawka idealna, czyli dylemat rodzica

Czy dziecko powinno mieć dużo zabawek, czy raczej mało? Czy powinno na nie zasłużyć, czy może dostać bez okazji? Czy zabawka ma pełnić funkcję rozrywkową czy edukacyjną? Na te pytania, niestety, nie ma jasnej odpowiedzi. Istnieje za to wiele teorii na temat dziecięcych zabawek. Niektórzy rodzice uważają, że ich nadmiar może mieć niekorzystny wpływ na charakter dziecka. Inni z kolei pragną zapewnić dziecku wszystko to, co uważają za najlepsze, między innymi zabawki. Chociaż te teorie wzajemnie się wykluczają, tak naprawdę obie są słuszne. Wystarczy, jak zwykle, znaleźć złoty środek. Starsze pokolenie rodziców lub dziadków pamięta czasy, kiedy liczba i jakość zabawek pozostawiała wiele do życzenia. Nic dziwnego, że przy obecnych standardach rodzice pragną jak najlepszych zabawek dla dziecka – takich, jakich sami nie mieli. Zwłaszcza jako prezent na ważną okazję. Jakie zabawki są zatem idealne na prezent?

Wybór tak duży, że nie trzeba wybierać, czyli idealna zabawka na prezent

W dzisiejszych czasach wybór zabawek jest tak duży, że… nie trzeba wybierać jaką mają pełnić funkcję. Obecnie zabawki mogą być wielofunkcyjne, czyli mogą uczyć, bawić, rozwijać kreatywność i wyobraźnię, integrować z rówieśnikami, pomagać w rozwoju, wspierać terapię, itp. Jaka zabawka będzie najlepszym prezentem? Oczywiście wszystko zależy od upodobań dziecka, od jego wieku, a także od okazji. Warto, od czasu do czasu, wynagradzać dziecko za dobre zachowanie jakimś skromnym upominkiem. Bardziej wartościowe i przemyślane prezenty dobrze jest zachować na urodziny, święta czy Dzień Dziecka. W takich sytuacjach należy poznać oczekiwania dziecka i ulubione kreskówki, bo często wymarzony prezent związany jest właśnie z nimi, np. zabawki Tomek i przyjaciele. Fajnie jest znaleźć chwilę i obejrzeć, wspólnie z maluchem, jego ukochany serial, poznać bohaterów, tych dobrych i złych, przeżywać wraz z nimi przygody. Współczesne filmy i seriale dla dzieci mają jedną wspólną cechę – są atrakcyjne i dla chłopców, i dla dziewczynek. To znacznie ułatwia wyszukanie zabawki idealnej na prezent, związanej z ulubioną kreskówką. Takie są, między innymi zabawki Psi Patrol, czy zabawki Strażak Sam. Przygody dzielnego strażaka są przeżywane przez wszystkie dzieci, a puzzle czy klocki ubóstwiane – bez względu na wiek.

Kreatywność, uniwersalność i rozrywka, czyli przepis na idealną zabawkę

Jak wybrać zabawkę idealną na prezent? Wiele zależy od okazji, gustu malucha, jego wieku i oczekiwań. Śmiałe połączenie zabawki kreatywnej z ogromną porcją rozrywki jest bardzo trafionym wyborem. Znając upodobania dziecka, można bez trudu znaleźć prezent idealny. Zazwyczaj upominek dobiera się do płci i wieku dziecka, jednak szeroki wybór zabawek daje ogromne pole do manewru. Gry planszowe, zabawki interaktywne, pluszaki i przytulanki, układanki, łamigłówki czy szkolne akcesoria… Wybór jest naprawdę ogromny. Dużym powodzeniem cieszą się też zabawki personalizowane, np. z nadrukiem imienia czy ulubionego motywu. Można też, oczywiście postawić na sprawdzoną markę i ulubioną postać dziecka, a jedną z nich jest Bakugan. Zabawki Bakugan powstały na podstawie popularnej bajki z serii anime, opowiadającej o młodych wojownikach i towarzyszących im stworzeniach. Prezent związany z kreskówką Bakugan z pewnością ucieszy chłopców w wieku szkolnym.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole