Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościZachwycający młodzi wokaliści na konkursie piosenki literackiej w Koninie

Zachwycający młodzi wokaliści na konkursie piosenki literackiej w Koninie

Dodano:
Zachwycający młodzi wokaliści na konkursie piosenki literackiej w Koninie
Bulwar

Piosenka literacka po raz trzynasty. W minioną niedzielę,  na konińskim Bulwarze Nadwarciańskim zaprezentowali się wokaliści, dla których tekst piosenki i jego interpretacja znaczą równie wiele co melodia.

Okazją dla takich prezentacji była trzynasta edycja Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Literackiej. Na scenie mogliśmy wysłuchać 32 wykonawców w trzech kategoriach wiekowych. W jury zasiedli: Artur Barciś – aktor teatralny i filmowy, doskonale znany chociażby z komediowych ról w telewizyjnych serialach; Beata Stanisławska-Zielak - dyrygentka Konin Gospel Choir i nauczycielka w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia, Krystian Weber – koniński muzyk, akordeonista i pianista.

W tym roku repertuar, który wybierali uczestnicy konkursu był bardzo zróżnicowany: począwszy od piosenek z połowy ubiegłego wieku po współczesne kompozycje (Ralph Kaminski). Jednakże, tradycyjnie, największą popularnością cieszyły się utwory do tekstów Agnieszki Osieckiej.

W kategorii klas 7-8 szkoły podstawowej jury przyznało tylko jedną nagrodę – pierwsze miejsce zdobyła Maja Bartczak ze Studia Piosenki Estradowej HIT w Koninie. Maja zaśpiewała piosenkę „Brzydcy” z repertuaru Grażyny Łobaszewskiej.

W kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych zaprezentowało się aż 26 wykonawców, a większość interpretacji stała na bardzo wysokim poziomie. Nie może więc dziwić ilość przyznanych nagród i wyróżnień. W tej kategorii najlepszą okazała się Antonina Iglikowska z Miejskiego Domu Kultury w Turku, która zaśpiewała piosenkę „Do kogo biegłam” z tekstem Olgi Jackowskiej z repertuaru grupy Maanam. Na drugim miejscu znalazły się ex aequo: Martyna Radosz – z tego samego ośrodka kultury oraz Anastazja Adaszak ze Studia „My Voice” w Starym Mieście. Jury przyznało także dwie trzecie nagrody. Otrzymały je: Amelia Chęcińska ze słupeckiej Szkoły Muzycznej „Yamaha” oraz Michalina Michalak z Kłodawy. Poza tym wyróżniono sześć wokalistek: Wiktorię Wielińską, Aretę Pawlicką, Karinę Gradomską, Igę Nowicką, Lenę Kurzawińską i Izabelę Robak.

W kategorii młodzieży pozaszkolnej pierwsze miejsce zajęła Natalia Łucja Przeorek z Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie. Na drugim miejscu znalazła się Gabriela Wszędybył również z konińskiego MDK-u, na trzecim zaś Julia Wawrzyniak z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Tuliszkowie.

Trzynasta edycja konkursu nie była pechowa, a poziom i oryginalność interpretacji prezentowanych piosenek często wprost zachwycała zarówno jurorów, jak i zgromadzoną na bulwarze publiczność.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole