Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościZagórów. Oszukana na policjanta. Straciła kilkanaście tysięcy złotych

Zagórów. Oszukana na policjanta. Straciła kilkanaście tysięcy złotych

Dodano: , Żródło: LM.pl
Zagórów. Oszukana na policjanta. Straciła kilkanaście tysięcy złotych
Oszustwo

Zadzwonili i przekonali, że jej bratanek potrzebuje pieniędzy na kaucję po wypadku samochodowym. W ten sposób oszuści wyłudzili od seniorki z Zagórowa (powiat słupecki) kilkanaście tysięcy złotych.

Oszuści zadziałali zgodnie z dość dobrze już znaną metodą. Najpierw wytypowali ofiarę – starszą panią, mieszkankę gminy Zagórów. Na jej telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Przekonał kobietę, że jej bratanek miał poważny wypadek samochodowy i potrzebne są pieniądze na kaucję. Po pewnym czasie do mieszkania kobiety przyszła kobieta podająca się za adwokata. Seniorka przekazała jej pieniądze i złotą biżuterię. W ten sposób straciła kilkanaście tysięcy złotych.

Policjanci przypominają, że do takich oszustw dochodzi codziennie w całym kraju. Przestępcy podają się za funkcjonariuszy policji lub Centralnego Biura Śledczego Policji, twierdzą, że członek rodziny miał wypadek lub jest w areszcie i są potrzebne pieniądze na pomoc dla niego. Czasem oszustwa są bardziej skomplikowane – przestępcy utrzymują, że śledzą oszustów działających metodą na wnuczka i potrzebna jest pomoc w policyjnych działaniach.

Niestety wiele osób wierząc, że pomaga komuś bliskiemu daje się nabrać na ten sposób wyłudzania pieniędzy – przekonują policjanci.

I przypominają kilka ważnych zasad:

  • zachowaj szczególną ostrożność w kontaktach z nieznajomymi,
  • nie obdarzaj zaufaniem osób, które telefonicznie podają się za krewnych lub policjantów i proszą o przekazanie pieniędzy.
  • nie przekazuj pieniędzy obcym osobom
  • funkcjonariusze nigdy nie informują telefonicznie o udziale w policyjnych akcjach i nie proszą o przekazanie pieniędzy
  • rozmawiaj z członkami rodziny o tego rodzaju oszustwach, ostrzegaj i mów, co należy robić w takich sytuacjach; szczególnie staraj się dotrzeć do osób starszych i mieszkających samotnie
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole