Skocz do zawartości
LM.plWiadomościZakład prefabrykatów nie powstanie. Prefa Group S.A. sprzedała swoje działki

Zakład prefabrykatów nie powstanie. Prefa Group S.A. sprzedała swoje działki

Dodano: , Żródło: LM.pl
Zakład prefabrykatów nie powstanie. Prefa Group S.A. sprzedała swoje działki
Gospodarka

Pięć działek z terenów inwestycyjnych, wylicytowanych we wrześniu przez Prefa Group S.A., zmieniło już swojego właściciela. Nie powstanie zapowiadany wcześniej zakład prefabrykatów.

We wrześniu władze Konina poinformowały o sprzedaży pięciu działek na terenach inwestycyjnych w Międzylesiu. Ich nabywcą została Prefa Group S.A., która chciała zbudować tam zakład produkujący prefabrykaty. – Na początek deklarują co najmniej kilkadziesiąt osób zatrudnienia z możliwością rozwoju – informował w rozmowie z naszym portalem zastępca prezydenta Konina Paweł Adamów. I zapowiadał, że inwestor jest zainteresowany pozyskaniem kolejnych terenów.

Miejskie działki zostały rzeczywiście kupione przez Prefa Group – 11 stycznia miasto i spółka podpisały umowę. Przedsiębiorstwo zapłaciło miastu 3,7 mln zł. Jednocześnie jednak tego samego dnia Prefa Group działki odsprzedała. Komu – o tym już spółka w komunikacie nie poinformowała. Wiadomo, że cena sprzedaży wyniosła tyle samo, czyli 3,7 mln zł, a nabywca nie jest powiązany z Prefa Group S.A. O sprawie jako pierwszy poinformował serwis Konin. Mam Prawo Wiedzieć.

Jak tłumaczy spółka, sprzedaż działek wynika z decyzji przedsiębiorstwa o inwestycjach w regionie poznańskim. Prefa Group kupiła również grunty w Komornikach pod Poznaniem i to właśnie tam ma być zlokalizowany zakład produkcyjny. W umowie z Koninem zawarty był zaś wymóg zagospodarowania działek w przeciągu trzech lat pod groźbą kar. – Co wykluczało możliwość wykorzystania przedmiotowych gruntów jako część banku ziemi grupy kapitałowej emitenta i ewentualnego zagospodarowania w przyszłości – tłumaczy w komunikacie spółka.

Konin miał w tej sytuacji miał prawo pierwokupu działek, ale jak informuje spółka – prezydent postanowił z niego nie korzystać.

fot. gospodarka.konin.pl

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole