Skocz do zawartości
PILNE

ZDM: Remonty bieżące nawierzchni na ul. Przemysłowej w Koninie. Od ronda Solidarności do "ślimaka" ruch wahadłowy. 

LM.plWiadomościZakopany krajobraz, czyli zapis historii wielkiego przemysłu

Zakopany krajobraz, czyli zapis historii wielkiego przemysłu

Dodano:
Zakopany krajobraz, czyli zapis historii wielkiego przemysłu

W ramach prowadzonego od 2020 roku projektu pt. "Zakopany Krajobraz" w Koninie trwają prace nad budową społecznego archiwum wspomnień i fotografii pochodzących z miejscowości wysiedlonych przez kopalnię.

Pragniemy uchwycić historię tych miejsc, pokazać przeszłość regionu z drugiej strony – prywatnych opowieści, doświadczeń i wspomnień. Zależy nam, aby nie był to jedynie zapis historii wielkiego przemysłu, ale przede wszystkim zbiór prywatnych doświadczeń mieszkańców i ich świadectwa. Poszukujemy osób, które pochodzą z obecnie nieistniejących już miejscowości, wysiedlonych przez przemysł górniczy w regionie. Chcielibyśmy poznać Wasze wspomnienia związane z tymi miejscami – informuje Monika Marciniak z Muzeum Okręgowego w Koninie.

Wspomnienia są nagrywane w wersji audio lub spisywane. - Bardzo zależy nam na dotarciu do osób wysiedlonych z Izabelina. Udało nam się zgromadzić bardzo dużo materiałów wizualnych pochodzących z tej miejscowości i chcielibyśmy dopełnić je opowieściami byłych mieszkańców. Szukamy również osób z innych miejscowości, każdy kontakt jest dla nas bardzo cenny! – dodaje Monika Marciniak. Projekt realizowany jest w ramach programu „Kultura w drodze”, finansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Kontakt: Monika Marciniak, tel. 63 242 75 99, wew. 11, monika.marciniak@muzeum.com.pl

Czytaj więcej na temat:zakopany krajobraz, muzeum Konin
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole