Skocz do zawartości
LM.plWiadomościZatrzymani za prędkość po informacji z Krajowej Mapy Zagrożeń

Zatrzymani za prędkość po informacji z Krajowej Mapy Zagrożeń

Dodano: , Żródło: LM.pl
Zatrzymani za prędkość po informacji z Krajowej Mapy Zagrożeń

Czterech kierowców w niespełna dwie godziny zostało zatrzymanych za przekroczenie dozwolonej prędkości w powiecie tureckim.

Wczoraj policjanci wydziału ruchu drogowego pojawili się w Gozdowie, gdzie według informacji naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, kierujący przekraczają dozwoloną prędkość.

- Niechlubny rekordzista pędził swoim samochodem 138 km/h w terenie zabudowanym. Kierujący peugeotem mężczyzna przekroczył prędkość o 88 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h – informuje Mateusz Latuszewski z Komendy Powiatowej Policji w Turku.

W tym samym miejscu policjanci zatrzymali kierującego samochodem Kia, który poruszał się z prędkością 117 km/h. Kolejnymi byli kierujący mercedesem, który jechał z prędkością 110 km/h i kierujący BMW, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 52 km/h.

- Apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego – podkreśla Mateusz Latuszewski.

Kierowcy oprócz zatrzymania prawa jazdy zostali również ukarani mandatami i punktami karnymi. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja, która funkcjonuje już od kilku lat. Od uruchomienia tego narzędzia policjanci zweryfikowali bardzo dużo zgłoszeń. Wiele z nich dotyczyło zagrożeń związanych z ruchem drogowym.

 

fot. KPP Turek


 

Zatrzymani za prędkość po informacji z Krajowej Mapy Zagrożeń
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole