Skocz do zawartości

Masz ważną informację? Prześlij nam tekst, zdjęcia czy filmy na WhatsApp - 739 008 805. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościZbierają złom i butelki, by pomóc dzieciom i zorganizować święto mieszkańców

Zbierają złom i butelki, by pomóc dzieciom i zorganizować święto mieszkańców

Dodano:
Zbierają złom i butelki, by pomóc dzieciom i zorganizować święto mieszkańców
AKCJA SPOŁECZNA

Fot.Facebook/Nasze Gosławice 

420 kilogramów złomu i 145 butelek kaucyjnych – tyle udało się zebrać podczas społecznej akcji w Gosławicach. Mieszkańcy po raz kolejny pokazali, że potrafią się zjednoczyć wokół ważnego celu. Dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na organizację Pierwszego Dnia Gosławic, Dnia Dziecka oraz wydarzenia charytatywnego dla chłopca wymagającego rehabilitacji. 

Za akcją stoją mieszkańcy Gosławic – Arek i Darek – którzy sami odbierają od mieszkańców złom i butelki kaucyjne. Jak podkreślają, każda przekazana rzecz ma znaczenie. – Bardzo, bardzo dziękujemy Wam za pomoc i wsparcie. Dzięki Wam zebraliśmy 420 kg złomu oraz 145 butelek. Cała zebrana kwota zostanie przeznaczona na organizację Pierwszego Dnia Gosławic i Dnia Dziecka – napisali organizatorzy po zakończeniu pierwszej zbiórki. 

Wydarzenie odbędzie się 13 czerwca 2026 roku i będzie miało nie tylko integracyjny, ale także charytatywny charakter. Podczas imprezy prowadzone będą zbiórki na turnus rehabilitacyjny dla Mata Zbierskiego, chłopca zmagającego się z afazją i niepełnosprawnością intelektualną. To jednak nie koniec działań. Kolejna zbiórka została zaplanowana na 23 maja w godzinach od 9.00 do 12.00. Organizatorzy ponownie będą objeżdżać Gosławice autem i odbierać złom oraz butelki bezpośrednio od mieszkańców. Jak zapewniają, możliwe jest także indywidualne umówienie odbioru w innym terminie. 

Czy macie zalegający złom lub butelki kaucyjne? Napiszcie do nas lub zadzwońcie. Odbierzemy je od Was, a cały dochód przeznaczymy na organizację wyjątkowego wydarzenia w Gosławicach – apelują organizatorzy. Wsparcie można przekazywać również finansowo – poprzez wpłaty na konto Stowarzyszenia Nasze Gosławice lub za pomocą BLIKA.  Akcja pokazuje, że lokalna społeczność potrafi działać razem nie tylko dla wspólnej zabawy, ale przede wszystkim dla realnej pomocy potrzebującym. 

Zbierają złom i butelki, by pomóc dzieciom i zorganizować święto mieszkańców
Zbierają złom i butelki, by pomóc dzieciom i zorganizować święto mieszkańców
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole