Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościZłota Góra czeka! Wkrótce remont wieży

Złota Góra czeka! Wkrótce remont wieży

Dodano:
Złota Góra czeka! Wkrótce remont wieży
Turystyka

Lada dzień rozpocznie się remont wieży widokowej na Złotej Górze. - Wykonawca jest już gotowy – mówi Jacek Popielarz z Urzędu Gminy w Krzymowie.

Wieża widokowa została zamknięta w lipcu z powodu konieczności remontu i konserwacji. - Trwało to jakiś czas, ale są to sprawy, które wymagają jednak przygotowania dokumentacji, zabezpieczenia pieniędzy w budżecie, więc ten proces musiał trwać. Później było postępowanie związane z poszukiwaniem wykonawcy. Pierwszy etap niestety był nieskuteczny, ponieważ oferty były zbyt drogie, więc nie mogliśmy sobie pozwolić na tę naprawę. Dlatego ogłoszono drugie postępowanie i znalazła się firma, która zaoferowała wykonanie tężników z metalu, aby służyły nan lata– mówi Jacek Popielarz.

Wykonawca jest już gotowy do podjęcia prac. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wyraziła zgodę na wjazd maszyn na teren Rezerwatu Złota Góra. Po udrożnieniu przejazdu, firma będzie mogła rozpocząć prace przy wieży. Wymiana tężników to pierwszy etap remontu i konserwacji obiektu. - Gmina złożyła wniosek o dofinansowanie z programu "Drewno jest z lasu" realizowanego przez Lasy Państwowe i jest szansa na pozyskanie do stu tysięcy złotych, co mogłoby być przeznaczone na dalszy remont wieży widokowej – mówi Jacek Popielarz.

Jest nadzieja, że pierwszy etap remontu zakończy się jeszcze w październiku. Wtedy wejście na wieżę zostanie ponownie otwarte dla zwiedzających. Gmina przygotowuje się też do remontu i konserwacji podobnej konstrukcji w Paprotni.

Żródło: Gmina Krzymów 

Złota Góra czeka! Wkrótce remont wieży
Złota Góra czeka! Wkrótce remont wieży
Złota Góra czeka! Wkrótce remont wieży
Złota Góra czeka! Wkrótce remont wieży
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole