Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościZmiany w Nowej Lewicy. Karol Fritz zrezygnował z funkcji przewodniczącego

Zmiany w Nowej Lewicy. Karol Fritz zrezygnował z funkcji przewodniczącego

Dodano: , Żródło: LM.pl
Zmiany w Nowej Lewicy. Karol Fritz zrezygnował z funkcji przewodniczącego
Polityka

Po dwóch latach od wyboru z funkcji przewodniczącego miejskich struktur Nowej Lewicy zrezygnował Karol Fritz. Wybory odbędą się jeszcze dziś.

Dzień po wyborach dotychczasowy przewodniczący Nowej Lewicy w Koninie Karol Fritz złożył rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji. W rozmowie z portalem LM.pl przekonywał, że nie jest to efekt wyników wspieranego przez Lewicę komitetu Otwarty Konin, ale zakłóceń we współpracy wewnątrz partii jeszcze sprzed kampanii wyborczej.

Otwarty Konin zdobył w wyborach 9,9% procent głosów, co przełożyło się na jeden mandat w Radzie Miasta Konina. Wywalczył go wiceprzewodniczący miejskich struktur Nowej Lewicy Piotr Czerniejewski. Kandydat Otwartego Konina na prezydenta miasta Sebastian Łukaszewski otrzymał 9,2% głosów, co było czwartym wynikiem. Łukaszewski nie wszedł do drugiej tury wyborów.

Jeszcze dziś po południu mają odbyć się wybory na nowego przewodniczącego. Karol Fritz tę funkcję pełnił od marca 2022 r. W wyborach pokonał miejskiego radnego Tomasza Andrzeja Nowaka. Jak podkreślił Fritz, z członkostwa w partii nie rezygnuje.

AKTUALIZACJA

Po posiedzeniu miejskich struktur Nowej Lewicy jej wiceprzewodniczący Piotr Czerniejewski poinformował, że rada miejska partii zdecydowała nie wybierać dziś nowego przewodniczącego. W późniejszym czasie zrobi to ogólne zebranie członków. Do tego momentu obowiązki przewodniczącej pełnić będzie sekretarz Agnieszka Nędzka. 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole