Skocz do zawartości
LM.plWiadomościŻonglerka w środku blokowiska. Trzeba to zobaczyć!

Żonglerka w środku blokowiska. Trzeba to zobaczyć!

Dodano:
Żonglerka w środku blokowiska. Trzeba to zobaczyć!

O 18.00 w środku konińskiego Zatorza pojawią się szczudlarze z Togo i hiszpański aktor – cyrkowiec Joan Catala.

Wystąpią dla mieszkańców na placu przy Wiechowicza. To pierwszy z cyklu spektakli plenerowych w ramach super projektu "Otwórz okno na kulturę". Tego dnia aż dwa spektakle. Początek o 18.00, wstęp oczywiście wolny. Wystarczy się otworzyć. A teraz poczytajcie, co zaprezentują pod oknami goście z zagranicy. I liczą na udział mieszkańców Konina.

"Etsumon" Afuma (Togo, Afryka). Popis szczudlarski barwnie połączony ze sztuką żonglerki, tworzeniem żywych rzeźb oraz elementami komedii. Artyści, którzy patrzą na publiczność z wysokości 5 metrów, zachwycają umiejętnościami w rytmie afrykańskich bębnów.  W języku ifè, używanym w regionie Atakpamé (środkowe Togo), afuma to nadrzewna, rosnąca na rafii paproć, z której wykonywane są szczudła. Kiedy w 2012 roku togijska grupa rozpoczynała działalność, wybrała właśnie tę nazwę, aby podkreślić ideę nieustannego doskonalenia swych umiejętności w sztuce szczudlarskiej. Zespół czerpie z tradycji przodków, wzbogacając występy własnymi innowacyjnymi pomysłami.

Joan Catala (Hiszpania) "Pelat". To spektakl, który przekracza granice pomiędzy tańcem, cyrkiem, teatrem i sztuką performansu, a także między publicznością i sceną. Artysta tworzy przestrzeń dla wyobraźni oraz angażuje publiczność do udziału w ulotnym rytuale zbiorowego przeżycia i współodpowiedzialności. Stworzony w 2013 roku spektakl otrzymał szereg nagród i podróżuje po całym świecie. Specjalizuje się w sztuce akrobatycznej równowagi. Interesuje się łączeniem sztuk plastycznych i ekspresji ruchu, kiedy ludzkie ciało oraz otaczające je przedmioty stają się środkami komunikacji, a miejsce prezentacji przestrzenią dialogu, w której zabawa i praca stapiają się z narzędziami, doświadczeniami i pomysłami wnoszonymi przez każdego z uczestników przedstawienia.

Żonglerka w środku blokowiska. Trzeba to zobaczyć!
Czytaj więcej na temat:otwórz okno na kulturę
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole