Skocz do zawartości
LM.plWiadomościZorganizowana przestrzeń w sypialni dziecka - 3 trików

Zorganizowana przestrzeń w sypialni dziecka - 3 trików

Materiał promocyjny

Dodano:
Zorganizowana przestrzeń w sypialni dziecka - 3 trików
materiał promocyjny

Urządzenie domu lub mieszkania często sprawia naprawdę wiele problemów, z którymi nie zawsze jesteśmy sobie w stanie poradzić. Największy problem pojawia się jednak zazwyczaj przy urządzaniu pokoi dla najmłodszych członków rodziny - głównie ze względu na to, że muszą być one wielofunkcyjne. Zorganizowanie przestrzeni w sypialni dziecka potrafi być ciężkim zadaniem. W takim pomieszczeniu powinno się bowiem znaleźć miejsce na odpoczynek i naukę, ale także na zabawę. Jeśli nie wiesz, jak poradzić sobie z tym problemem, to przeczytaj poniższy artykuł, z którego dowiesz się jakie triki zastosować, aby funkcjonalnie urządzić dziecięcy pokój.

1. Wydzielenie stref

Najlepszym rozwiązaniem na zorganizowanie przestrzeni jest wydzielenie konkretnych stref. Podziel pokój na trzy części, z których każda będzie przeznaczona do innych zadań. W części sypialnianej musi znaleźć się przede wszystkim wygodne łóżko, a na nim odpowiedni materac - bardzo korzystną opcją są np. materace piankowe do kupienia m.in. na: materacekielce.eu. W tej części możesz postawić także jakiś fotel lub wygodny puf, które będą służyły po prostu do odpoczynku. Następnie zabierz się za aranżację kącika do zabawy. Tutaj powinien znaleźć się przede wszystkim dywan lub niewielki dywanik, na którym dziecko będzie mogło wygodnie usiąść. W części do nauki powinno znaleźć się natomiast biurko, wygodne krzesło oraz dobre oświetlenie - dlatego najlepiej jest rozplanować podział pokoju tak, aby biurko znajdowało się przy oknie.

2. Segregacja przedmiotów

W zagospodarowaniu przestrzeni bardzo ważny jest porządek - ten jednak ciężko jest zachować w dziecięcym pokoju. Zabawki dziecka powinny mieć swoje określone miejsce. Dzieciom bardzo potrzebny jest ład i porządek, wówczas są w stanie lepiej samodzielnie zorganizować się w przestrzeni swojego pokoju, łatwiej będzie im się także wyciszyć i zachować spokój przed wieczornym snem - a w konsekwencji szybciej i łatwiej zasną. Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko zachowywało porządek, to przede wszystkim musisz pokazać mu, na czym to polega. Bardzo dobrym sposobem na organizację wszystkich przedmiotów jest zakup koszyków i pudełek. Dobrze będzie, jeśli zdecydujesz się także na ich podział - czyli np. klocki i różnego rodzaju układanki znajdą się w pudłach jednego koloru, pluszaki w kartonach o innej barwie, a np. samochody czy lalki w jeszcze innych pudełkach. W taki sposób dziecko będzie wiedziało, gdzie ma szukać swoich zabawek i nie będzie robiło niepotrzebnego bałaganu, kiedy zechce pobawić się konkretnymi rzeczami.

3. Kreatywne zagospodarowanie każdej przestrzeni

Jeśli pokój Twojego dziecka jest niewielki, postaraj się wykorzystać każdą, nawet najmniejszą przestrzeń, aby zrobić coś fajnego i niepowtarzalnego. Dla dzieci bardzo ważny jest ruch i zabawa, dlatego jeśli nie możesz pozwolić sobie na wstawienie pełnowymiarowego biurka, poszukaj modeli, które się rozkładają. Inną bardzo ciekawą opcją jest zakup łóżka piętrowego i postawienie biurka na wolnej przestrzeni pod nim. Wówczas w jednym miejscu organizujesz przestrzeń do snu i nauki, a reszta pokoju może zostać przeznaczona na zabawę. Dzieci bardzo lubią także rysować i rozwijać swoją kreatywność. Możesz pozwolić im na to, malując jedną ze ścian specjalną farbą tablicową, dzięki czemu będą miały dużą powierzchnię na to, aby rozwijać wyobraźnię. 

Czytaj więcej na temat:
dzieci, mieszkanie, dom
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole