Dzisiaj jest niedziela 16 maja 2021, imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16458) SPORT FORUM FIRMY (5598) PRACA (69) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 10oC
Jutropogoda
16 / 9oC
Pojutrzepogoda
13 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Sokół zatrzymany przez Jarotę. Remis ze wskazaniem ... (0)Ostatnia prosta prac przy nowym wiadukcie i na ul. ... (2)

Rodzina nie może czekać!

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] wyłączony
Emotikony włączone
Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Rodzina nie może czekać!

Re: Rodzina nie może czekać!

Post autor: Gość » 7 lutego 2021, 11:41

To jest własnie przykład książkowego Polskiego ciemnogrodu. Przeczytaj kobieto dokładnie tą Konwencję bo czuję ,ze jej nie czytałaś a jeżeli tak to ją w sposób kłamliwy i na polecanie Polskiej biskupiej ciemnoty interpretujesz.

Rodzina nie może czekać!

Post autor: Gość » 7 lutego 2021, 11:21

List otwarty do Pani Marszałek Sejmu o jak najszybsze przeprowadzenie pierwszego czytania obywatelskiego projektu ustawy.


Szanowna Pani Marszałek,

Dnia 28.12.2020 roku przedstawiciele Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Tak dla rodziny, nie dla gender” złożyli w Sejmie 150 000 podpisów pod projektem ustawy o wypowiedzeniu przez Polskę genderowej Konwencji stambulskiej i przyjęciu w jej miejsce Konwencji o Prawach Rodziny.

Konwencja stambulska wzbudza liczne kontrowersje. Wykorzystując w sposób instrumentalny problem przemocy domowej narzuca radykalną ideologię gender, która kobiecość i męskość postrzega jako konstrukty społeczne, w oderwaniu od rzeczywistości biologicznej. Zawarte w niej podejście do ludzkiej płciowości jest niezgodne z polską Konstytucją, w szczególności z art. 18 ustawy zasadniczej, który chroni małżeństwo i rodzinę. Akt ten narusza także gwarantowane konstytucyjnie fundamentalne prawa – do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami (art. 48 Konstytucji RP), do wolności sumienia (art. 53) i do ochrony praw dziecka (art. 72).

Konwencja z każdym rokiem wzbudza coraz większe wątpliwości na arenie międzynarodowej. Do tej pory dokumentu nie ratyfikowało 13 państw Rady Europy. Będące wśród nich Węgry, Słowacja i Bułgaria nie uczyniły tego wprost wskazując na skrajnie ideologiczny charakter Konwencji. Polska jest jedynym krajem Grupy Wyszehradzkiej, który zdecydował się na ratyfikację tego kontrowersyjnego dokumentu.

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Tak dla rodziny, nie dla gender” w miejsce genderowego dokumentu postuluje rozpoczęcie prac na międzynarodową Konwencją o prawach rodziny. Przyjęcie tego aktu pozwoli na ochronę autonomii rodziny przed nieuprawnioną ingerencją ze strony państwa. Zapewni też wprowadzenie skutecznych rozwiązań mających na celu zwalczanie i przeciwdziałanie przemocy domowej. Głos sprzeciwu wobec Konwencji stambulskiej będzie także wyrazem niezgody naszego państwa na ideologiczny dyktat narzucany nam przez międzynarodowe instytucje.

Polskie rodziny czekają na zdecydowanie działanie polskiego parlamentu – czy wybierze drogę prawdy, ochrony fundamentalnych wartości i praw człowieka czy też pójdzie w stronę ideologicznej inżynierii społecznej, która już dziś przynosi na w wielu państwach opłakane skutki.

Dlatego apelujemy do Pani Marszałek o jak najszybsze przeprowadzenie pierwszego czytania opracowanego przez nas obywatelskiego projektu ustawy.

Z wyrazami szacunku,
Karolina Pawłowska, ordoiuris.pl

Na górę