Dzisiaj jest niedziela 20 października 2019, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18758) SPORT FORUM FIRMY (5384) PRACA (45) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 13oC
Jutropogoda
18 / 14oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Kolejna wtopa Górnika Konin. Fatalna seria u siebi ... (1)Konin. Zlot MIG-iem po raz czwarty. Grali dla Mich ... (0)

Studia w Szkocji - SAAS, jak wybierać uczelnię?

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] wyłączony
Emotikony włączone
Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Studia w Szkocji - SAAS, jak wybierać uczelnię?

Re: Studia w Szkocji - SAAS, jak wybierać uczelnię?

Post autor: Gość » 18 sierpnia 2019, 12:48

Ad 3
Wykładowców z reguły bardzo łatwo jest zrozumieć i nie powinnaś się tym przejmować. Uważaj na Doric na ulicach Aberdeen. Glaswegian jest w porządku, moim zdaniem.
W pubie jest zawsze trudno niezależnie od regionu :)

Studia w Szkocji - SAAS, jak wybierać uczelnię?

Post autor: Gość » 18 sierpnia 2019, 12:45

Hej,
jestem jeszcze w pierwszej klasie liceum natomiast myślę o studiach w Szkocji. Niestety Anglia odpada - nie chę prosić rodziców o taką kwotę, a branie pożyczki studenckiej też nie za bardzo mi się podoba. Jak podałam w temacie mam pytania dotyczące programu SAAS i dot. tego, jak mam wybrać uczelnię. Mam nadzieję, że zdobędę ważne dla mnie informacje :)
1) Co do SAAS, jakie należy spełnić wymagania, aby opłacili oni moje studia? Obejrzałam wiele filmików informacyjnych i wszędzie ludzie mówią, że wystarczy się zgłosić, a SAAS wysyła pieniądze uczelni. To jednak brzmi zbyt pięknie i nie wiem czy to rzeczywiście prawda czy to może ja nie potrafię tego zrozumieć.

2) W teorii, uczelnię mam wybraną jednak zastanawiam się czy jest to dobry wybór. Nie jestem jakimś geniuszem, moje oceny są przeciętne ( w tym momencie średnia ok. 4.20 ), ale też nie są jakieś bardzo złe. Nie wiem jak sprawdzać uniwersytety. Nie chcę składać podań na te najlepsze, bo wiem, że będą się tam kierować lepsze osoby ode mnie, jednocześnie nie mam zamiaru sprawdzać tych uczelni, które są bardzo słabo oceniane. Myślałam o Glasgow Caledonian University. Słyszałam wiele opinii, ludzie głównie mówią, że jest to bardzo przeciętna szkoła. Natomiast nie wiem, czy jest ona przeciętna ze względu na wydziały nauk ścisłych czy tych humanistycznych, więc jeżeli ktoś z Was ma jakiekolwiek informacje na ten temat i mógłby się z nimi ze mną podzielić byłabym bardzo wdzięczna :). Myślałam, również o Robert Gordon University w Aberdeen, albo o University of Stirling.

3) Na koniec zapytam się o mniej ważną sprawę, a mianowicie jak jest z akcentem szkockim? Czy rzeczywiście czasami nie da się porozumieć? Czy ludzie to wyolbrzymiają?

Na górę