Dzisiaj jest wtorek 13 kwietnia 2021, imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17291) SPORT FORUM FIRMY (5591) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 3oC
Jutropogoda
7 / 3oC
Pojutrzepogoda
2 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Nasze sprawy. Koniec zadłużania mieszkań. Minister ... (0)Zespół “Papilotki" z MDK na festiwalu piosenki z l ... (0)

W PROGRAMIE NA RZECZ RÓWNEGO TRAKTOWANIA POTRZEBNY JEST MECH

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] wyłączony
Emotikony włączone
Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: W PROGRAMIE NA RZECZ RÓWNEGO TRAKTOWANIA POTRZEBNY JEST MECH

W PROGRAMIE NA RZECZ RÓWNEGO TRAKTOWANIA POTRZEBNY JEST MECH

Post autor: Gość » 12 stycznia 2021, 16:17

Instytut Ordo Iuris zwraca uwagę, że w [Programie na rzecz Równego Traktowania] potrzebny jest mechanizm przeciwdziałający dyskryminacji małżeństw i rodzin. Należy też wyeliminować fragmenty, które mogą się stać podstawą ideologicznych szkoleń.

Instytut na rzecz kultury prawnej zabrał głos w ramach konsultacji nad projektem, który ma być realizowany w latach 2021-2030. Eksperci Ordo Iuris pozytywnie oceniają, że w dokumencie zwrócono uwagę na pomijaną do tej pory dyskryminację rodzin, małżeństw czy matek.

Dyrektor Centrum Analiz Prawnych Ordo Iuris, Rafał Dorosiński, akcentuje, że sporym mankamentem programu jest brak odpowiedzi na postawioną diagnozę.

– Program zatrzymuje się na etapie, na którym wskazuje się, że jest problem i nie proponuje żadnego rozwiązania. Wydaje nam się i o to zabiegamy, o to postulujemy, żeby takie rozwiązania w programie zostały ujęte. Wskazujemy m.in. na konieczność wprowadzenia bonu wychowawczego, który byłby odpowiedzią na realną potrzebę rodzin, matek ws. decydowania o tym, jaką formę opieki nad dzieckiem chcą wykorzystać – podkreśla Rafał Dorosiński.

Ordo Iuris wskazuje też na wątpliwości dotyczące sformułowań takich jak szkolenia antydyskryminacyjne czy działania uświadamiające, które miałyby dotyczyć szkół publicznych czy urzędów.

Eksperci Instytutu Ordo Iuris oceniają, że może to być pretekst do wprowadzania tam szkoleń z zakresu tzw. edukacji antydyskryminacyjnej, która jest w dużej mierze zideologizowana.

Na górę