Dzisiaj jest poniedziałek 12 kwietnia 2021, imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17954) SPORT FORUM FIRMY (5591) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 3oC
Jutropogoda
7 / 4oC
Pojutrzepogoda
7 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Zaatakował nożem na przystanku. 33-latek zo ... (0)Sąd przyznał rację Greenpeace. ZE PAK musi przesta ... (2)

XVII Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Pomóż ocalić życie

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] wyłączony
Emotikony włączone
Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: XVII Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Pomóż ocalić życie

Re: XVII Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Pomóż ocalić ży

Post autor: Gość » 15 stycznia 2021, 10:07

Szatniarz pisze:Ocal życie sobie, swoim dzieciom, Polsce i narodowi polskiemu- OBAL PIS!!! Partię siejącą nienawiść, ciemnotę, zakłamanie i obłudę.


Dokładnie tak. Co prawda nie jestem zwolennikiem aborcji jako takiej a raczej świadomego macierzyństwa i odpowiedzialności za swoje decyzje , Nie zgadzam się natomiast z tą całą ideologią " obrony życia " jakie reprezentują rożnej maści organizacje posługujące się i szafujące aż nadto tym hasłem. Te organizacje istnieją dzięki wsparciu skrajnej prawicy a taką jest PIS. Działają dzięki Kościołowi Katolickiemu i mediom typu Rodzina RM , Gazeta Polska etc. To konserwatywni populiści są tym czynnikiem który powoduje w części społeczeństwa zachowania wsteczne kojarzone z ciemnogrodem. To ci skrajni politycy cofają nas w rozwoju cywilizacyjnym. To takie partie jak PIS powodują ,że przestajemy być mentalnie Europejczykami. To konserwatyści w swej ideologii powodują ,że część społeczeństwa kieruje się filozofią chłopa pańszczyźnianego spod znaku radła i strzechy. Szkoda tej Polski bo ostatnie lata to lata stracone. Niestety to nie socjale to nie obniżanie wieku emerytalnego tudzież zubażanie rynku pracy jest tym co tworzy dobrobyt i bogaci państwo. Te wszystkie " sukcesy " obecnej władzy to sukcesy pozorne okupione złymi decyzjami oraz gigantycznym zadłużaniu nas na następne pokolenia. Ta poprawa finansowa niektórych rodzin w Polsce to poprawa pozorna i niestety krótkotrwała która własnie tym najuboższym odbije się czkawką. Tak już ten świat jest zbudowany ,że niestety ale nie ma darmowych obiadów a manna z nieba i owszem spadała ale w czasach biblijnych. Aby było jasne to uprzedzam ,że jako ideologiczny socjalista jestem zaliczany do " lewactwa " i tyle w temacie.

Re: XVII Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Pomóż ocalić ży

Post autor: Szatniarz » 15 stycznia 2021, 08:34

Ocal życie sobie, swoim dzieciom, Polsce i narodowi polskiemu- OBAL PIS!!! Partię siejącą nienawiść, ciemnotę, zakłamanie i obłudę.

XVII Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Pomóż ocalić życie

Post autor: Gość » 14 stycznia 2021, 16:56

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka ogłasza XVII Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” o nagrodę im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
Konkurs "Pomóż ocalić życie bezbronnemu" zachęca młodzież do refleksji nad wartością życia i godnością człowieka. Rodzicom i wychowawcom daje konkretną informację o tym, co młode pokolenie myśli na tematy pro-life i jakich argumentów używa w swoich dyskusjach.Ten konkurs, który uratował dziecko: Nastolatki z Żelechowa nakręciły film konkursowy pt. Wzór. Jego bohaterami są skłóceni małżonkowie. Mąż jest żołnierzem i wyjeżdża na misję pokojową, zanim zdąży się dowiedzieć, ze jego żona jest w ciąży. Kilka tygodni później kobieta odkrywa, ze choruje na białaczkę i musi wybierać, która walka będzie priorytetowa – o nią czy o dziecko. Po tym jak film nastolatków trafił do internetu, odezwała się do nich pewna mama z Białegostoku. Powiedziała, ze dzięki niemu nie zdecydowała się na aborcję.

Tematyka: Wszystkie aktualne zagadnienia bioetyczne jak antykoncepcja, aborcja, „in vitro” czy eutanazja. Pro-life to także miłość, rodzina, adopcja.

Formy: Ołówek, pastele, akwarele, farby olejne, wydzieranki, wyklejanki, prace przestrzenne, strony internetowe, prezentacje multimedialne, filmy, teksty piosenek, teledyski, gry komputerowe… Wszystko pro-life!

Patron – bł. ks. Jerzy Popiełuszko, nazywany „obrońcą kołyski”. Mówił, że „Zadaniem Kościoła jest nie tylko teoretyczne głoszenie świętości życia, prawa do życia nienarodzonych, lecz także praktyczna obrona tego prawa”. Pomagał finansowo i organizacyjnie samotnym matkom i młodym dziewczynom w ciąży. Przygotowywał paczki żywnościowe i wyprawki niemowlęce, rozdawał lekarstwa. Był duszpasterzem służby zdrowia.

Terminy: Na prace konkursowe czekamy do Dnia Świętości Życia (25 marca 2021 r.). Laureatów i osoby wyróżnione zaprosimy na uroczystą galę do Krakowa, gdzie pod koniec kwietnia lub w pierwszej połowie maja ogłosimy zwycięzców i wręczymy nagrody. Zwycięzcy zaprezentują swoje prace, spotkają się z artystami i poznają z innymi młodymi obrońcami życia człowieka.

TRZY PRZEDZIAŁY WIEKOWE: SZKOŁA PODSTAWOWA KL. 4–6
SZKOŁA PODSTAWOWA KL. 7–8
SZKOŁA PONADPODSTAWOWA

TRZY KATEGORIE: LITERACKA: wiersz, opowiadanie, nowela, reportaż, gazetka szkolna…
PLASTYCZNA: plakat, grafika, malarstwo, montaż, gablota szkolna i parafialna…
MULTIMEDIALNA: strona internetowa, film, program radiowy, program multimedialny…

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NAGRODY RZECZOWE: SPRZĘT ELEKTRONICZNY, GRY PLANSZOWE, KSIĄŻKI
DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH NAGRODY PIENIĘŻNE: I MIEJSCE – 1500 ZŁ, II MIEJSCE – 1200 ZŁ, III MIEJSCE – 900 ZŁ W KAŻDEJ KATEGORII

Prace konkursowe wraz z arkuszem zgłoszeniowym prosimy przesyłać pod adres: Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka, ul. Krowoderska 24/1, 31–142 Kraków.

Termin nadsyłania prac – 25 marca 2021 r.
Na stronie: https://pro-life.pl/ do pobrania formularz zgłoszeniowy konkursu „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” , regulamin konkursu „Pomóż ocalić życie bezbronnemu”, plakat XVII edycji konkursu „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” 2021.

O wynikach konkursu poinformujemy laureatów telefonicznie lub mailowo.
Uroczyste wręczenie nagród nastąpi pod koniec kwietnia lub w pierwszej połowie maja 2021 r.
W pracach konkursowych prosimy nie zamieszczać drastycznych zdjęć ani opisów.

Na górę