Dzisiaj jest środa 16 października 2019, imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18034) SPORT FORUM FIRMY (5380) PRACA (39) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 12oC
Jutropogoda
15 / 13oC
Pojutrzepogoda
16 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wypadek lotniczy w miejscowości Kobylata. Na miejs ... (2)Puchar Polski. SPS Konspol powalczy o wejście na p ... (0)

wypadające włosy po ciąży

wypadające włosy po ciąży

Postautor: MAWO » 27 stycznia 2011, 19:02

Witam,
urodziłam dziecko 3 miesiące temu od jakiegoś czasu strasznie wypadają mi włosy. Po umyciu w wannie zostaje mnóstwo włosów przy czesaniu garściami mi wypadają wszędzie zbieram swoje włosy. Jak tak dalej pójdzie niedługo zostanę łysa. (wspomnę tylko że piję zioła na wzmocnienie włosów oraz biorę tabletki na skórę włosy i paznokcie niestety jak na razie efektu nie widać nadal wypadają :( )
POMOCY!!!
MAWO

Postautor: mik » 27 stycznia 2011, 21:24

Witam ja również po ciąży miałam taki problem. Urodziłam pół roku temu a włosy mi garściami wychodziły, brałam skrzyp polny mi pomógł bo po dwóch tygodniach nie bałam sie umyć włosów
mik

Re: wypadające włosy po ciąży

Postautor: Gość » 28 stycznia 2011, 19:35

MAWO pisze:Witam,
urodziłam dziecko 3 miesiące temu od jakiegoś czasu strasznie wypadają mi włosy. Po umyciu w wannie zostaje mnóstwo włosów przy czesaniu garściami mi wypadają wszędzie zbieram swoje włosy. Jak tak dalej pójdzie niedługo zostanę łysa. (wspomnę tylko że piję zioła na wzmocnienie włosów oraz biorę tabletki na skórę włosy i paznokcie niestety jak na razie efektu nie widać nadal wypadają :( )
POMOCY!!!

polecam Joanna Rzepa Kuracja wzmacniająca szampon i to samo tonik-dla mnie rewelacja!!!!! witaminki mi wogóle nie pomagały, łykane miesiącami!!
Gość

Postautor: Gość » 28 stycznia 2011, 20:26

Kobietki. W ciazy wlosy znacznie mniej wypadaja niz normalnie, tzn. normalnie wypada nam okolo 100 wlosow dziennie, natomiast w ciazy zdecydowanie mniej. Jest to spowodowane hormonami. Natomiast po ciazy wszystko wraca do normy i niestety wlosy, ktore nie wypadly nam w ciazy to po ciazy wypadaja ze zdwojona sila. Zadne witaminy tu nie pomoga, bo to nie kwestia niedoboru witamin a hormonow.Po kilku miesiacach wszystko wroci do normy.Mozna o tym poczytac m.in. w necie, gazetach dla mlodych mam. A... i gdzies takze czytalam, ze gdy sie karmi to nie nalezy brac witamin na wzmacnianie wlosow, ale te wiadomosci nie sa 100% sprawdzone. Jednak ja nie ryzykuje i biore tylko witaminy dla kobiet karmiacych. Tez wlasnie jestem na etapie wypadania wlosow-juz po raz drugi:)
Gość

Postautor: pawelok » 22 maja 2019, 12:22

To może inaczej w czasie ciąży wypada ich faktycznie dużo mniej. To efekt podniesienia poziomu estrogenów. Po urodzeniu dziecka lecą te które powinny wypaść plus te dodatkowe (związane ze spadkiem estro). Efekt jest niestety bardzo widoczny i faktycznie może przerazić. Tak jak wspomniała Pani wyżej sytuacja się unormuje. Natomiast nie oznacza, że z problemem nic nie można robić. Oczywiście wiadomo, ze przede wszystkim pod uwagę bierzemy zdrowie karmionego malucha:). Mówię to chociażby w kontekście diety, którą można ratować fryzurę:)
pawelok
Nowy

Postautor: Boga » 7 lipca 2019, 01:19

W Polsce tych tabletek nie ma, ale sa w Niemczech, Bioscalin, czegos tak wspaniale dzialajacego nigdy nie widzialam, a wlosy wypadaly mi garsciami.
Boga

Postautor: bellamia » 10 lipca 2019, 11:16

Po porodzie zaczęłam brać vitapil mama, można brać podczas laktacji a im wcześniej się zacznie walkę o ładne włosy tym lepiej, przy pierwszej ciąży mi mocno po porodzie leciały wlosy, potem długo to zajęło zanim odrosły i się zagęściły, przy drugiej ciąży postanowiłam działać wcześniej i te witaminki biorę już od paru tygodni, widzę ze włosy są mocniejsze, często noszę je związane i nie ma jak wcześniej, że przy zdjęciu gumki z głosów garść włosów z nimi wychodzi
bellamia

Postautor: Ginna » 8 sierpnia 2019, 09:09

Po 3 miesiącach widziałam już naprawdę ładną różnicę. :) Więcej, żywsze, nawet pojawiły się babyhair. :)
Ginna

Re:

Postautor: Pholia » 22 sierpnia 2019, 09:04

mik pisze:Witam ja również po ciąży miałam taki problem. Urodziłam pół roku temu a włosy mi garściami wychodziły, brałam skrzyp polny mi pomógł bo po dwóch tygodniach nie bałam sie umyć włosów

Rzeczywiście skrzyp polny może pomóc wypadającym włosom... warto zadbać również o odpowiednią dietę, szczególnie bogatą w witaminy z grupy B.
Pholia
Nowy

Wróć do Ogólna dyskusja