Dzisiaj jest środa 16 października 2019, imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18032) SPORT FORUM FIRMY (5380) PRACA (39) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 12oC
Jutropogoda
15 / 13oC
Pojutrzepogoda
16 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wypadek lotniczy w miejscowości Kobylata. Na miejs ... (2)Puchar Polski. SPS Konspol powalczy o wejście na p ... (0)

Jaki wybrać piec do domu ?

Jaki wybrać piec do domu ?

Postautor: asior123 » 25 kwietnia 2012, 10:20

Dzień dobry. Jestem na etapie instalacji CO i potrzebuję pomocy co do wyboru pieca z podajnikiem do ogrzewania.
Dom parterowy , 160 m2, podłogówka, ściany 25 cm+15cm styropian. Z tego co sam czytałem 25kw wystarczy, Jest tylko problem jeśli chodzi o producenta oraz dodatkowe ruszta wodne. Najlepszy piec jaki znalazłem to Defro duo 25kw za 9500zł, jednak to dla mnie za dużo, na giełdzie stoją Panowie z Pleszewa z piecami za 6500 zł. Czy warto jest dołożyć żeby mieć piec renomowanej firmy ?
Jakich pieców wy używacie i czy się sprawdzają. Dziękuje za odpowiedzi .pozdrawiam
asior123

Re: Jaki wybrać piec do domu ?

Postautor: rysiuzklanu » 26 kwietnia 2012, 21:51

Kolego,
ja niedawno zakończyłem budowę domu i napiszę bardzo ważną rzecz... CHYTRY DWA RAZY TRACI!!!
Są elementy na których można a nawet trzeba zaoszczędzić ale są również te na których nie wolno oszczędzać.
Musisz pamiętać, że piec kupujesz na lata. Faktycznie piece renomowanych firm są droższe ale wieloletnie doświadczenie oraz precyzja wykonania powodują, że taki piec posłuży Tobie przez długie lata.
Nie określę modelu oraz producenta ponieważ jest to kwestia objętości Twojego portfela. Namawiam abyś poszukiwania zaczął od internetu. Można kupić kompletny piec w bardzo konkurencyjnej cenie.

P.S. Gdybym miał do dyspozycji luźne 50 tyś zł to bez zastanawiania się poszedłbym w kierunku pomp ciepła.

Pozdrawiam
rysiuzklanu

Postautor: Gość » 27 kwietnia 2012, 13:03

Kupując piec na wiele rzeczy należy zwrócic uwagę co do producenta to przede wszystkim nie ma znaczenia jak kto się nazywa ale jak długo produkuje co oferuje i jak wygląda serwis gwarancyjny i pogwarancyjny i jaką opinie ma . Znane marki często zawyżają ceny .
Gość

Postautor: Krzysiek87 » 20 czerwca 2012, 02:32

ja w domu mam kocioł KMB - RP PLUS z podajnikiem ślimakowym marki Kotły Witkowski. u mnie sprawdza się naprawdę świetnie - spalam mało mieszanki, nie trzeba do niego często biegać, pali się w nim naprawdę długo. poza tym jest zrobiony na zamówienie, bo mam nietypowych wymiarów pomieszczenie, w którym stoi piec. powierzchnia do ogrzania to 220 metrów kwadratowych, moc cieplna pieca to 38kW - spokojnie starcza. generalnie bardzo polecam tą firmę, bo mają naprawdę dobre jakościowo piece - nie kopcą, są wykonane z naprawdę dobrej blachy. ja ze swoim nigdy nie miałem żadnych niespodzianek.
Krzysiek87
Nowy

Postautor: Gość » 9 września 2013, 19:11

Witam!
Mam piec firmy Mikomar Gizałki z podajnikiem o mocy 38kW z od 2007 roku,powierzchnia domu około 300m2 ogrzewanie podłogowe wodne izolacja 20cm styropian.Do dziś bezawaryjny(wymiana żmijki w podajniku w ubiegłym roku).
Gość

Postautor: Gość » 9 września 2013, 22:52

Ja pier... Wy macie durszlaki nie domy; kotłownie i składy, składziki albo garaż zbudowany dla auta a robiący za skład opału dla tych 38kw kotła. A palacza macie na etacie czy sami robicie za czarnuchow? No ale chawira 300m2. Lub koleś z piecem 25kw co marzy o pompę ciepła za 50 tys.... No comment. Typowe polaczki ***** przed szkoda i po szkodzie.

Ja mam 210m2, nowoczesny forma, pietrowy z płaskim dachem. Dolozylem do domu ekstra, bonusowo 20 tys.
5 tys w styropian (razem 30 cm pod posadzka i 27 ściany)
4 tys w boloczki 18cm zamiast pustka 25 cm i teraz ścianę z ociepleniem mam 45 cm a nie grubasa i akumulacja jest super
3 tys w welne, razem mam 50 cm wełny 0,039 z promocji bo do tej grubości nie ma co sie 0,031 czy 0,033 podniecac
8 tys w rekuperacje. Kosztowala komplet 14 tys ale na 3 kominach oszczedzilem lekko 6 tys.
Okna za darmo wysunolem 3 cm w ocieplenie ( i tak bym kupił profil 78 mm i 3 szyby)
Odpowiednio wybrałem projekt, garaz (bufor) strony swiata i naslonecznienie i pilnowalem pracy!

Zużylem w pierwszym sezonie 40kw/m2/rok a docelowoo po wygrzaniu domu planuje zejść dom35kw/m2/rok!!! Mi piec 9kw na -18 temperatury starczy! Jadę na gazie i rachunki mam jak wy za 3 tony ekosyfu. Czysto, pachnie, jestem białym człowiekiem. Za 20 tys. Było budować mniejszy dom z 2,2 a nie 300m2 ale nowoczesny: ciepły i z reku, było dołożyć 20 tys a nie marzyć teraz o pompę ciepła za 50 tys.
Gość

Postautor: Gość » 11 września 2013, 08:21

Kolesiowi słabo schodzą piecyki to najpierw udaje głuppa a potem sam odpowiada.Zenada.Jak mam wydać 9 tyś.na piec to ja wole sobie koze wstawić.Ale pewnie kilku frajerrów złapiecie..powodzenia
Gość

Postautor: user » 17 września 2013, 19:37

25 kW na 160 metrów ? To Ty w nowy dom budujesz czy w szałas ?

Przy nowym budownictwie w standardowym ociepleniu liczy się straty około 70 W/m2/rok czyli u Ciebie 160 x 70 = 11200 W/rok czyli 11,2 kW. Do tego ze 3 kW na CWU to razem daje 14,2 kW (oczywiście przy założeniu w środku 20 stopni, na zewnątrz -20 stopni).

Szukaj max kotła 15 kW, a najlepiej coś z przedziału 10-12 kW.

Instalatorzy doradzają jak najwięcej kW, bo wiadomo większy kocioł - większy zysk.
user

Postautor: Gość » 25 listopada 2013, 16:33

nie ważne jaki wybierzesz, rząd zmieni prawo i będziesz musiał zmienić piec na inny bo ci zakażą węglem palić
Gość

Postautor: panwawa » 25 listopada 2013, 17:49

sprawdźcie kominkowy świat, godne polecenia

Postautor: Gość » 28 listopada 2013, 18:05

Jeżeli kocioł to tylko żeliwny.Oczywiście dobrej firmy.Natomiast wszystkie kotły wykonane z blachy to ich żywotność zależy od grubości blachy,to wiadomo ale najważniejsza rzecz to gatunek blachy.Druga sprawa to ruszt wodny.Przecież na takim ruszcie temperatura jest zbyt niska aby następowało dobre spalanie.Resztę doczytajcie sobie z fizyki.Chodzi tu tylko i wyłącznie o cenę.2 metry rury calowej na wykonanie takiego rusztu a ruszt żeliwny-porównajcie ceny.
Gość

Postautor: Gość » 29 listopada 2013, 21:22

user pisze:25 kW na 160 metrów ? To Ty w nowy dom budujesz czy w szałas ?

Przy nowym budownictwie w standardowym ociepleniu liczy się straty około 70 W/m2/rok czyli u Ciebie 160 x 70 = 11200 W/rok czyli 11,2 kW. Do tego ze 3 kW na CWU to razem daje 14,2 kW (oczywiście przy założeniu w środku 20 stopni, na zewnątrz -20 stopni).

Szukaj max kotła 15 kW, a najlepiej coś z przedziału 10-12 kW.

Instalatorzy doradzają jak najwięcej kW, bo wiadomo większy kocioł - większy zysk.

Koleś coś ci w uszach dźwięczy ale NIC nie wiesz. CWU nie liczy sie 3 kW tylko 0,7 kW średnio na osobę. 2 osoby to ok 1,4 kw a 5 osób to 3,5 kw jak możesz mu bzury radzić i zakładają z góry 3 kW?
Poza tym to średnie dane do zużycia di rachunków a do pieca dobiera sie moc a nie zużycie czyli 1 maks 1,5 kW mocy.

Zaś co do domu to już jak przedszkolak mylis zużycie i rachunki od mocy szczytowym kotła dla -18 zewnątrz w naszej strefie klimatycznej i + 20 w środku. Średnio na dom wypada nie 70 a 80kwh na m2. Tym bardziej ze rzadko kto w domu ma +20 st większość ma +22-23 st. Co dla 160m2 da 12800 KWh to są jednostki do obliczenia zużycia na ogrzewanie i rachunków a nie do mocy kotla je..len..niu, bo moc kotła dobiera sie do obciążenia cieplnego. I tak dom ok 13000 kWh zużywających potrzebuje ok 7 kW mocy plus 1kW na CWU.
Weź raz do ręki OZC albo wpisz w Google to zobaczysz czym jest zużycie energii liczone w kWh a obciążenie cieplne podane w kW !!!

Teraz jak koleś wie ze potrzebuje moc 8kw to musi policzyć sprawność pieca. Prąd i piece kondensacyjne maja sprawność 1, pellet z 0,9 a ekogroszek 0,75. Czyli jak koleś che ekogroszek to potrzebuje piec 10kw. Czyli niech kupuje 12kw lub 15kw bo takie modele są na rynku. 10kw to kupić nie można bo trzeba by mieć dokładne OZC i znać jakoś prac.

Przy czym są domy nadal budowane o zużyciu 100-110 kWh i im trzeba by dać piec min 15kW. Także od 10 do 15kW. Decyzja mozliwa po szczegółowym poznaniu ocieplenia domu, ilości i jakości okien i lub wentylacji.
Gość

Postautor: boczek952 » 14 października 2014, 23:35

Mieszkam od 3 lat w domu jednorodzinnym i mamy kocioł od Cichewicza . 0 problemów mam nadzieje że posłuży nam wiele lat nie było z nim żadnych problemów . Moge podać Ci link do sklepu w którym znajdziesz produkty Cichewicza . Pozdrawiam i łap link http://www.energiajutra.com.pl/pl/c/Kotly-na- wegiel-i-drewno-Cichewicz/58 Co do montażu z tego co sie orientuje jest taka możliwość :D
boczek952

Postautor: andrzej1 » 13 stycznia 2015, 16:17

Zobacz sobie piece z firmy Metalteres bardzo dobra polska firma, z tego co wyczytałem w internecie to firma, która 2010 roku jako pierwsza na Śląsku i jako jedna z pierwszych w Polsce wprowadziła kotły z podajnikiem paliwa.
andrzej1

Postautor: sylwia4012 » 12 marca 2015, 11:02

A nie myślałeś nad piecem na paliwo stałe? Moim zdaniem jest to sposób bardzo oszczędny a do tego mało miejsca zajmuje. Jeżeli nie wiesz nic na ten temat poczytaj sobie na: http://elektro-sanit.pl/page/62/piece-co . Z tego co ostatnio słyszałam, to wiele osób decyduje się na tego typu ogrzewanie. Opłacalność oczywiście także zależy od ocieplonego domu i systemu grzewczego, ale czego się nie robi dla oszczędności.
sylwia4012
Nowy

Następna

Wróć do Ogólna dyskusja