Dzisiaj jest poniedziałek 21 października 2019, imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18595) SPORT FORUM FIRMY (5387) PRACA (46) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 15oC
Jutropogoda
18 / 12oC
Pojutrzepogoda
14 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Baja Europe łupem Kamena Rally Team. Pierwsi w gen ... (0)Wiklinowe kosze staną w parku. W Radolinie podsumo ... (0)

ogrzewanie w domu

Re: ogrzewanie w domu

Postautor: gość » 27 grudnia 2015, 20:49

Najpierw zastanów się czym chcesz ogrzewać,gazem ziemnym,węglem ,ropą ,słomą a potem myśl o sterownkach
gość

Postautor: faficzek » 5 stycznia 2016, 22:27

Moim zdaniem warto zainwestować w rekuperację. System wentylacji z odzyskaniem ciepła na pewno bardziej się opłaca, gdyż nie musimy używać ani drewna, ani gazu. Znajomi jakiś czas temu skorzystali z dotacji 40% na zakup takiego rekuperatora. Wszystko załatwiali poprzez instalacje-macko.pl . Tam kontaktowali się w tej sprawie i firma pomogła im w montażu jak i w załatwieniu dofinansowania. Myśleliśmy, że też uda nam się skorzystać, no ale niestety nie udało się, może w przyszłym roku...
faficzek

Postautor: kosmyk » 7 marca 2017, 23:04

Słuchajcie, ja jeszcze nie zdecydowałem jakie ogrzewanie, chylę się ku gazowemu. Sąsiad ma dzierżawiony zbiornik od Amerigas, warunki bardzo dobre jak porównywałem rynek, stała cena gazu, serwisy, przeglądy wszystko po ich stronie. Ja chciałbym wiedzieć jednak jak takie ogrzewanie się u was sprawdza? Zamienilibyście na ogrzewanie węglem? Sąsiad powiedział że w życiu by nie wrócił do węgla, ale wiadomo - to sąsiad "dlaczego on ma mieć lepiej niż ja" ;)
kosmyk

Postautor: baryy » 27 marca 2017, 01:28

kosmyk pisze:Słuchajcie, ja jeszcze nie zdecydowałem jakie ogrzewanie, chylę się ku gazowemu. Sąsiad ma dzierżawiony zbiornik od Amerigas, warunki bardzo dobre jak porównywałem rynek, stała cena gazu, serwisy, przeglądy wszystko po ich stronie. Ja chciałbym wiedzieć jednak jak takie ogrzewanie się u was sprawdza? Zamienilibyście na ogrzewanie węglem? Sąsiad powiedział że w życiu by nie wrócił do węgla, ale wiadomo - to sąsiad "dlaczego on ma mieć lepiej niż ja" ;)

Jak masz taką możliwość to przerzucaj się na gaz. Naprawdę to będzie najlepsza decyzja. U mnie mają i znajomi i rodzina ogrzewanie gazowe i podczas gdy ja muszę rozpalać w piecach oni w kilka chwil mają ciepło w domu i nic przy tym robić nie muszą.
Dodatkowo AmeriGas jeżeli zdecydujesz się na dzierżawę w całości zajmuje się zbiornikiem więc Ciebie on praktycznie nie interesuje. Tylko płacisz abonament i cieszysz się ciepłym domem.
baryy

Postautor: zibiSR » 19 maja 2017, 15:40

rozejrzyj się za ogrzewaniem pompą ciepła. Jest to ekologiczne ogrzewanie które na pewno będzie sprzyjać środowisku. A i obsługa nie wymaga obsługi typu zakup opału, dokładanie do pieca, wynoszenie popiołu.
zibiSR

Postautor: tomekmorawski1987 » 20 maja 2017, 10:52

Pompa ciepła nie wystarcza na ogrzanie całego domu gdy nadejdzie zima i -20 stopni. Będzie trzeba przepalać w kominku a to juz przekichana robota. Testowane u kuzyna. Nie polecam. Chyba że do malutkiego domku o około 50m2.
tomekmorawski1987
Nowy

Postautor: gibber » 24 maja 2017, 08:07

"Pompa ciepła nie wystarcza na ogrzanie całego domu gdy nadejdzie zima i -20 stopni. Będzie trzeba przepalać w kominku a to już przekichana robota. Testowane u kuzyna. Nie polecam. Chyba że do malutkiego domku o około 50m2." Nawet jeśli zdecyduję się na pompę ciepła powietrze/woda http://instaltechnik.pl/oferta/pompy-ciepla/ ? Czy nie ma to znaczenia? W takim wypadku na co lepiej się zdecydować?
gibber
Nowy

Postautor: Gość » 26 maja 2017, 22:23

Pompa ciepła w domu 150 m2 starcza na ogrzanie domu parterowego z użytkowym poddaszem. W domu temperatura 23 stopnie nie potrzeba zadnego kominka. Miesięczny koszt opłat za prąd w okresie grzewczym 700 zł. POLECAM!!!!!!!
Gość

Postautor: czes » 30 maja 2019, 12:21

Ja lubie palić w kominku :D
czes
Nowy

Postautor: Franku » 13 sierpnia 2019, 19:11

Gość pisze:Pompa ciepła w domu 150 m2 starcza na ogrzanie domu parterowego z użytkowym poddaszem. W domu temperatura 23 stopnie nie potrzeba zadnego kominka. Miesięczny koszt opłat za prąd w okresie grzewczym 700 zł. POLECAM!!!!!!!

a jaką masz pompę ciepła??
Franku

Postautor: Gość » 23 sierpnia 2019, 15:16

A jakie macie doświadczenia z piecem na pelet? Jakie koszty miesięczne? Dodam, że chodzi o dom ocieplony ale starego typu - bryła tzw. "sześcian"
Gość

Postautor: sasan31 » 23 sierpnia 2019, 23:34

Ja właśnie myślę, jakie ogrzewanie będzie najbardziej przyszłościowe
sasan31
Nowy

Postautor: bronnek » 24 sierpnia 2019, 10:19

sasan31 pisze:Ja właśnie myślę, jakie ogrzewanie będzie najbardziej przyszłościowe

Ogrzewanie gazem albo pompą ciepła. Ten drugi sposób będzie najbardziej ekologiczny i najtańszym ekonomicznie sposobem ogrzewania.
bronnek

Postautor: art123 » 6 września 2019, 09:48

bronnek pisze:
sasan31 pisze:Ja właśnie myślę, jakie ogrzewanie będzie najbardziej przyszłościowe

Ogrzewanie gazem albo pompą ciepła. Ten drugi sposób będzie najbardziej ekologiczny i najtańszym ekonomicznie sposobem ogrzewania.

Pompa ciepła gruntowa , dom 300 m2 temp 23st + woda użytkowa dla 5 osób bezproblemowo od 10 lat działa, koszt roczny 7000 pln
art123

Postautor: Damianrrx » 6 września 2019, 20:10

Co wy tu za sciemy piszecie.
Pompa Ciepla Buderus 10 kw.
Dwa odwierty glebinowe.
Dom 120 m2 uzytkowe, na calosci podlogowka plus dwa grzejniki w lazienkach.
22,5 stopnia w domu. Wspolpraca pomiedzy czujnikiem domowym a zewnetrznym. W trzech sypialnianych pokojach dodatkowe czujniki i ustawiacze temperatury. Taryfa weekendowa.
Poprzedni sezon grzewczy 1160 zl.
Od wrzesnia do konca sierpnia. Pompa wlacza sie kiedy chce.
Wczesniejsza zima przed ta 1300 zl.
Damianrrx

Następna

Wróć do Ogólna dyskusja