Dzisiaj jest czwartek 23 marca 2017, imieniny: Oktawiana, Pelagii, Zbisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (31031) SPORT FORUM FIRMY (5344) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 5oC
Jutropogoda
12 / 2oC
Pojutrzepogoda
9 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl
POLECANE:
Piłkarska kolejka: Górnik powalczy o środek tabeli ze Ś ... (1)Ślesin. Konsekwencje dla gmin objętych planami budowy o ... (42)

Czy puszczacie 6 łatki do szkoły?

Czy puszczacie 6 łatki do szkoły?

Postautor: Nina11111 » 18 kwietnia 2016, 18:27

Mam pytanie czy puszczacie swoje dziecko 6 latka do szkoły? Bo słyszę rożne opinie, nie bo za wcześniej, a z drugiej strony słyszę opinie mam które w zeszłym roku puściły i sobie bardzo chwała. Ze te obawy ze sobie nie poradzi itd... A sobie poradziły. Co o tym sądzicie?
Nina11111

Re: Czy puszczacie 6 łatki do szkoły?

Postautor: mama 1980 » 18 kwietnia 2016, 20:17

Jestem nauczycielką i matka ośmiolatka i szczerze odradzam. Proszę się nie sugerować opiniami matek dzieci w klasie pierwszej, bo dokładnie znam prodstawę programową klas I - III i prosze mi wierzyć, że o ile program klasy I jest dla młodszego dziecka do opanowania to juz w drugiej i trzeciej klasie materiał jest przepełniony i dzieciaki zaczynaja miewac problemy. Proszę sobie przesledzić elementarz dla klasy drugiej i zobaczyć jakie tam są treści:kalendarz, zegar, przeliczenia pienięzne, wagowe, potem cyfry rzymskie, czytanki na 3- 4 strony, dodawanie do 50, potem mnożenie ... A do tego najważniejsza jest dojrzałośc emocjonalna, której rozwoju nie da się w żaden sposób przyśpieszyć...Proszę to dokładnie przemyśleć, żeby kiedys tego nie żałować, wielu rodziców kiedys chciałoby mieć taki wybór a byli zmuszeni do posłania swoich dzieci wczesniej do szkoły...Pani ma taką szansę i nigdy więcej takiej szansy nie bedzie...Pozdrawiam
mama 1980

Postautor: kikoko » 18 kwietnia 2016, 21:00

Lepiej poczekać rok.
kikoko

Postautor: Mama 7 latka » 18 kwietnia 2016, 22:10

Ja puściłam do szkoły rok temu bo nie miałam wyboru. Ale puściłam do prywatnej szkoły uczniów w klasie 13. Nie wyobrażam sobie puścić mojego 6 latka do dużej szkoły. W prywatnej jest zupełnie inne podejście. Mniej dzieci wiecej czasu na każde. Miałam obawy. Ale po tych kilku miesiącach moje dziecko już ładnie czyta pisze, zna liczby rzymskie, działania matematyczne, pływa, jeździ na nartach, gra w szachy.
Pytanie ile czasu tez poświeci rodzic dla dziecka, jesli dziecko chłonie naukę to rola rodzica jest przygotować je emocjonalnie. Grać uczciwie, nie pozwalać "specjalnie" wygrywać bo pójdzie do szkoły i z porażka sobie nie poradzi itd.
Uważam ze trzeba obserwować swoje dziecko i dopiero zdecydować.
Wybór należy tylko do ciebie. To ty musisz zdecydować a nie forum:).
Mama 7 latka

Postautor: Annnaaaaa » 19 kwietnia 2016, 17:52

Ja puszczam. Zostanie po raz drugi w "0" i bedą to samo wałkować a pózniej w 1 klasie znów literki. Cofnie sie i zniechęci. A ten rocznik bedzie miał zdecydowanie lepiej czy liceum czy na studia bedzie mniej ludzi.
Annnaaaaa

Postautor: Gość » 20 kwietnia 2016, 11:37

ja nie posłałam, ale podparłam się badaniem w poradni na sosnowej. Pani psycholog długo ze mną rozmawiała i upewniła mnie w tym, że lepiej dla córki będzie zostać rok w przedszkolu. Nie żałuję, sporo rodziców koleżanek narzeka - dzieciaki muszą siedzieć 45minut w ławkach, pani nie radzi sobie z 6-latkami - nie ma zabaw, przerw dostosowanych do potrzeb dzieci, nikt 6-latkom nie pomaga w stołówce, gdy nie dają rady nieść tacy z obiadem, w klasie jest hałas. Obietnice w szkole były wielkie, ale nic z tego nie wyszło. Rodzice też narzekają na hałas na świetlicy. Moja córka w tym roku w przedszkolu nauczyła się już płynnie czytać, jest zdecydowanie dojrzalsza i jestem na 1000% przekonana, że w szkole byłaby sfrustrowana, narzekałaby na prace domowe. Jak nie wiesz, co zrobić, może warto pójść do psychologa?
Gość

Postautor: alicja84 » 20 kwietnia 2016, 13:47

Ja bym puszczała. Teraz dzieci się szybko uczą.
alicja84
Początkujący

Postautor: Nina111111 » 20 kwietnia 2016, 20:36

Dziekuje za odp. W przedszkolu psycholog i opinia przygotowania wczesnoszkolnego jest bardzo dobra. Ale tak naprawdę psycholog nie powinien sugerować czy dziecko powinno iść czy zostać. Chyba ze ewidentne odstaje emocjonalnie.... Boje sie ze po raz kolejny bedzie przerabiać ten sam materiał i sie zniechęci... A teraz chętnie sie uczy literek umie dodawać i mówi ze idzie do szkoły.
Myśle o prywatnej szkole, z tym ze jak czytam u salezian ze sie modlą przed zajęciami i po zajęciach itd... Jestem wierząca ale bez przesady... Od małego tłucza tam pewnie ze kościół to władza....
Jeszcze jest akademia młodego człowieka czy cos. Ale żadnych opinii nie słyszałam, tzn jedna ze jest bardzo dobra atmosfera i duzo zajęć dodatkowych i ze dzieci nie chcą z niej wyjsć. Ale to jedna opinia. Co do salezian... No już od jakiegoś czasu istnieje ale tam na korytarzu ćwiczą...
A do kiedy mam czas żeby sie zdecydować?
Nina111111

Postautor: Ala4 » 27 kwietnia 2016, 12:12

Nie wiem kto pani naopowiadał ze w szkole Salezjanów przed lekcjami sie modlą i po lekcjach. To jest indywidualna sprawa kazdego ucznia. Owszem jest kaplica i można ale nie trzeba isc na tak zwane "słówko". mój syn w tym roku konczy 6 lat i idzie do szkoły. jesli chodzi o wybór to najchetniej chciałabym zeby poszedł do prywatnej szkoły Akademia Młodego Człowieka". Tam tez chodzi do przedszkola. Szkoła jest naprawdę super ale ze wzgledu na wybor rodzice zostawili dzieci ponownie w przedszkolu i niestety zbyt mało dzieci aby mogła sie klasa otworzyc. jesli sie uda to syn tam bedzie uczeszczal, jesli nie to posyłam go do salezjanów. Moja córka chodzi tam do gimnazjum. Ale jest pare minusów tej szkoły.....wiec liczę ze pójdzie do Akademi młodego Człowieka. Pozdrawiam
Ala4

Postautor: Gość » 27 kwietnia 2016, 15:13

Słówko - czyli modlitwa na 2 przerwie jest obowiązkowa - wiem bo tam chodzę. No i w szkole jest zimno - proszę zapytać - i uczniów i nauczycieli.
Gość

Postautor: Mama z AMC » 11 maja 2016, 21:16

Polecam Akademia Młodego Człowieka, bardzo dobra szkoła. Mam córkę i jestem bardzo zadowolona. Poszła jako 6 latka bo musiała, ale dobrze sobie radzi, czyta, liczy i przede wszystkim chce sie uczyć! Taki zamysł jest wogole szkoły aby dzieci miały chęci sie uczyć. Żeby to nie był przykry obowiązek.
Plusem jest tez dla mnie ze ma sporo zajęć pozalekcyjnych szachy, akademia rejsa, basen cały rok, gimnastyka korekcyjna. No i jazda konna. 4 godz angielskiego. Nie musze jeździć jak taksówka żeby moje dziecko chodziło na dodatkowe zajęcia- które na tym etapie kształtują dziecko.
A najlepsze jest to ze w ferie czy wolne dni jak wakacje opieka jest zapewniona dla dziecka! Nie zawsze moge buc w domu z dziećmi i nie mam babci pod ręka wiec dla mnie to bardzo wygodne.
Teraz jest zrobiona druga tura zapisów. I obniżone czesne na cały rok z 250zl na 100zl.
Zastanawiam sie dlaczego rodzice posyłają do salezian czym ona sie różni od AMC? jak dla mnie AMC daje wiecej możliwości.
Pozdrawiam!
Mama z AMC

Postautor: Gość » 12 maja 2016, 06:32

Moje dziecko ma 5lat śpiewa ,tanczy ,gra na fortepianie,jezdzi konno,chodzi na pływalnie oraz karate. i jeszcze nie wiem gdzie go zapisać.
Gość

Postautor: ixi » 12 maja 2016, 09:22

Jestem mamą trójki dzieci. Dwoje poszło starym systemem i trzecie też pójdzie jako siedmiolatek. Może i na początku dzieci sobie radzą ale problemy zaczynają się w czwartej klasie, gdy dochodzą nowe przedmioty. Uwierzcie mi , rok w rozwoju dziecka to naprawdę bardzo dużo, dzieci są dojrzalsze i inaczej reagują na nowe sytuacje. Pozdrawiam.
ixi

Postautor: ElaPppppppp » 12 maja 2016, 18:31

Tak, tylko jesli teraz puszczę dziecko w wieku 6 lat to pózniej łatwiej mu bedzie dostać sie do wyższej szkoły bo nie bedzie tyle dzieci- młodzieży. A za rok bedą 3 zmiany w szkole bo bedzie po 8/9 klas pierwszych! I co tez bede musiała z synem siedzieć nad książkami bo bedzie musiał być najlepszy żeby dostać sie do szkoły np do dobrego liceum. Bo wtedy bedzie wyścig szczurów.
Ze mną mama i tata tez siedzieli już w pierwszej klasie bo miałam problem z czytaniem. Pamietam do dziś jaka to męczarnia. A wtedy byłam 7 latka i była ośmio letnia podstawówka. Tez siedzieli bo gdzieś były problemy. A jestem po dwóch kierunkach politechnicznych dziennych. Wiec krzywda mi sie nie działa.
Ja puszczam syna niech ma w życiu choc na początku lepszy start.
ElaPppppppp

Postautor: mama 2313 » 13 maja 2016, 19:01

Gość pisze:Moje dziecko ma 5lat śpiewa ,tanczy ,gra na fortepianie,jezdzi konno,chodzi na pływalnie oraz karate. i jeszcze nie wiem gdzie go zapisać.

biedne to dziecko...kiedy ma czas na dzieciństwo?
mama 2313

Następna

Wróć do Ogólna dyskusja