Dzisiaj jest poniedziałek 14 października 2019, imieniny: Alana, Kaliksta, Fortunaty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18770) SPORT FORUM FIRMY (5379) PRACA (39) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 14oC
Jutropogoda
18 / 15oC
Pojutrzepogoda
15 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Przy magistracie powstaje furtka. Piesi będą mogli ... (0)Seniorska koszykówka wróciła. Wysoka porażka MKS M ... (0)

Pasy Smart Kid Belt

Pasy Smart Kid Belt

Postautor: Mirela56 » 2 marca 2019, 11:58

Co sądzicie na temat pasów Smart Kid Belt? Czy będą dobrą alternatywą dla fotelika? oczywiście chodzi o podróżowanie ze starszymi dziećmi, nie z maluszkami. opinie są różne, ale ja czytałam trochę zgłębiłam temat i wydają się ok, testy zderzeniowe przeszły pomyślnie, certyfikaty też posiadają. Mnie znacznie ułatwiłoby to życie takie pasy. Może ktoś z Was je użytkuje i mógłby się wypowiedzieć.
Mirela56

Re: Pasy Smart Kid Belt

Postautor: tomasz877 » 8 marca 2019, 01:39

Uważam, że pasy są dobrym rozwiązaniem, warto się w nie zaopatrzyć. Pasy to nie to samo co fotelik, jednak starsze dzieci mogą spokojnie jeździć w takich pasach, są bezpieczne, można je ze sobą zabrać w podróż. Pamiętajcie, że pasy muszą być dobrze przypięte, warto sobie przed ich użyciem sprawdzić instrukcję na stronie firmy.
tomasz877

Postautor: anka_palka » 19 marca 2019, 23:06

moje dzieci mają 7 i 9 lat. Ani mysle wozić ich w tych pasach. Mają fotelik concorda transformera xt i xbaga i mam nadzieje, że pojeżdzą w nich do 36kg bądź czy jak kto woli do 150cm
anka_palka

Postautor: martaes » 20 marca 2019, 13:50

Na pewno warto je mieć na wszelki wypadek np. jak nie można ze sobą wziąć fotelika, takie sytuacje często się u nas zdarzają. Bezpieczeństwo jest na pewno zachowane większe, choć wiadomo, że to nie jest fotelik. Ogólnie uważam, że nie zaszkodzi kupić tych pasów, starsze dzieci spokojnie można nimi przypinać.
martaes

Postautor: kucia_wer » 21 marca 2019, 22:54

pewnie jako antymandat wystarczą...ale nie ochronią głowy dziecka czy kręgosłupa. jestem 100% za fotelikami
kucia_wer

Postautor: paula4 » 30 marca 2019, 03:15

Nie wiem mnie ta homologacja przekonuje, czytałam na tematy SKB i wydają się bezpieczne te pasy, widzę, że sporo rodziców z nich korzysta.
paula4

Postautor: Jewq » 1 kwietnia 2019, 13:16

Mirela56 pisze:Co sądzicie na temat pasów Smart Kid Belt? Czy będą dobrą alternatywą dla fotelika? oczywiście chodzi o podróżowanie ze starszymi dziećmi, nie z maluszkami. opinie są różne, ale ja czytałam trochę zgłębiłam temat i wydają się ok, testy zderzeniowe przeszły pomyślnie, certyfikaty też posiadają. Mnie znacznie ułatwiłoby to życie takie pasy. Może ktoś z Was je użytkuje i mógłby się wypowiedzieć.
reklama w tv fatalna. Pokazuje durnego rodzica i przemadrzale dziecko w obliczu kontroli policji. Te pasy to beznadzieje. Nie ma to jak fotelik. Oczywiscie nie ma 100 procentowego zabezpieczenia. Natomiast foteliki podobnie jak fotel kierowcy trzymaja dziecko podczas manewrow. Dziecko tak nie lata w prawo i lewo po calym siedzeniu
Jewq

Postautor: donkaka » 30 czerwca 2019, 14:16

Nie ma co porównywać pasów do fotelika. Małe dzieci powinny jeździć w fotelikach, ale większe dzieci można przypinać za pomocą takiego adaptera, na pewno bezpieczeństwo jest większe, niż w przypadku usadzania maluchów na podkładkach. Ja jestem na tak, bo pasy SKB mają homologację i nie tylko w Polsce są dopuszczone do sprzedaży. Coraz więcej rodziców korzysta z takiego rozwiązania.
donkaka

Postautor: kasiaem » 30 czerwca 2019, 19:10

Zgadzam się w 100%, fotelik zapewnia większe bezpieczeństwo, ale jak dziecko jest już większe, to można je przypinać pasami samochodowymi za pomocą tego adaptera. Smart kid belt to dość popularne rozwiązanie i warto je wypróbować, pasy kosztują 100 złotych, także niewiele w porównaniu do fotelika.
kasiaem

Postautor: lista » 2 lipca 2019, 00:48

noo te pasy sa super, sami mamy, korzystamy juz jakis czas, mega wygoda, cena dobra, no i bezpieczenstwo
lista

Postautor: patmarkowska » 25 lipca 2019, 19:32

Do pasów byłam nastawiona negatywnie, ale później zmieniłam zdanie na ich temat, jak trochę poczytałam o nich. Zresztą zauważyłam,że wiele osób z nich korzysta i to nie tylko w Polsce.
patmarkowska

Postautor: troskliwamama » 26 lipca 2019, 13:42

W Fotelikach powinny podróżować malutkie dzieci, ja mam dwójkę w wieku 8-11 lat i one jeźdżą przypięte pasami samochodowymi, oczywiście są wyregulowane tym adapterem. Prosta sprawa, bezpieczeństwo takie, jak w przypadku przypięcia pasami dorosłego człowieka. Nie wiem co w tym złego. W pewnym wieku dzieci już nie chcą jeździć w fotelikach w jakich przewozi się maluch, nic w tym dziwnego. Poelcam pasy, są praktyczne u nas dobrze się sparwdziły. Co więcej.... zachowajcie ostrożność, ja zawsze jeżdżę wolnej, jak mam dzieci z tyłu.
troskliwamama

Postautor: WalduS_22 » 27 lipca 2019, 13:59

Moim zdaniem to powinno być zakazane w użyciu.
WalduS_22
Nowy

Postautor: zaciekawiony » 29 lipca 2019, 09:50

Nie kupujcie tego produktu. Chyba że chcecie aby podczas wypadku wasze dziecko doznało poważnych uszkodzeń jamy brzusznej...
zaciekawiony

Postautor: tuneczka » 4 sierpnia 2019, 22:06

zaciekawiony pisze:Nie kupujcie tego produktu. Chyba że chcecie aby podczas wypadku wasze dziecko doznało poważnych uszkodzeń jamy brzusznej...

ale glupoty gadasz !! zanim sie wypowiesz to poczytaj troche i zapoznaj sie z certyfikatami atestami i pozwoleniami
tuneczka
Nowy

Następna

Wróć do Ogólna dyskusja