Dzisiaj jest piątek 22 listopada 2019, imieniny: Cecylii, Marka, Maura WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19864) SPORT FORUM FIRMY (5418) PRACA (43) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 2oC
Jutropogoda
3 / 1oC
Pojutrzepogoda
3 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Tyle samo pieniędzy na dotacje dla klubów. Jest pr ... (0)Medyk zakończył granie w lidze, ale rozpoczyna w P ... (0)

Ja Frankowicz

Re: Ja Frankowicz

Postautor: Gość » 4 października 2019, 09:44

Cawaniakami to są niektórzy co mają jad zazdrości,i cieszyli się ze komuś się nogą powinie lub podejmie złą decyzję.W 90 % ludzie brali we frankach ponieważ nie mieli zdolności kredytowej w zł ;!!!!!!! Tak trudno to zrozumieć ?????? To tak jakbyś budował dom i wziął tańszą firmę,a po kilku latach dom się zawalił,to powiesz Dobrze Ci,mogłeś to przewidzieĆ i brać inną firmę.Każdy w życiu podejmie złą decyzję,nie ma osoby,która by tego nie zrobiła.Ale jak mówi przysłowie - ten się śmieje,kto ostatni się śmieje.A poza tym, nikt o źadną pomoc finansową nikogo nie prosił i nie prosi.Więcej źyczliwości.
Gość

Postautor: Gość » 4 października 2019, 13:51

Gość pisze:....W 90 % ludzie brali we frankach ponieważ nie mieli zdolności kredytowej w zł ;!!!!!!! Tak trudno to zrozumieć ?????? ....

Napiszę ci jak ja miałem. Na przełomie 2007/2008 r. postanowiliśmy z żoną kupić mieszkanie na V oś. W zasadzie gotowe do wprowadzenia trzy pokojowe 73 m2 za 175 tyś. Mieliśmy własnych 20 tysiaków więc poszliśmy po kredyt hipoteczny 155 tyś.

W banku dostaliśmy kubeł zimnej wody - sorry koleś, ale przy waszych dochodach i kosztach możecie dostać tylko 120 tyś. więc kibel. No chyba, że pójdziemy we franki, to nam dadzą nawet 110% wartości nieruchomości a dodatkową kasę wykorzystać na nowe meble, czy np. samochód - nie będą wnikać.

Będąc z natury ostrożnym posłuchałem mądrych, jak mi się wydawało, tuzów finansowych którzy w telewizorni mówili, żeby uważać na ryzyko kursowe i pożyczać pieniądze w takiej walucie w jakiej się zarabia. No więc z wymarzonych 70 m, zrobiło 48 i kredyt 120 tyś. Nie będę się rozpisywał Ile się nasłuchałem o swojej głupocie i naiwności od znajomych i rodziny.
Nie minęło kilka lat i moja pozycja wraz z kursem franka wzrosła. Wtedy z nutką triumfu powtarzałem - a nie mówiłem, może ciasne ale własne!!!

I co teraz finalnie okazało - że nie ma ch.ja we wsi. W życiu trzeba być pazernym cwaniakiem i chapać garściami ile się, a zawsze wyjdzie się na swoje.

I na koniec tak nawiązując do cytowanej wypowiedzi - nic mnie bardziej nie wk...ia jak lament, że frankowicze "nie mieli wyjścia", że "musieli wziąć taki kredyt bo nie mieli zdolności". A ch.ja!!! Nikt nikomu pistoletu do głowy nie przykładał, nie mówił "jak nie CHF to żaden" - to była tylko i wyłącznie ich mniej lub bardziej świadoma decyzja czy wziąć mniej w złotówkach czy więcej w walucie!! Tak trudno to rozumieć!!!!!!!

Dziś słyszałem że tylko 2% kredytobiorców frankowych jest w sporze sądowym - jak znam życie to nie są ci, którzy którzy kupili sobie małe mieszkanie żeby mieć dach nad głową, ale cwaniaki którzy nabrali setki tysięcy złotych na wille lub apartamenty w prestiżowych lokalizacjach. To oni kombinują jak tu teraz zarobić na ujemnym procencie LIBOR.

Tylko z jednym się z nimi zgadzam - wymuszenie wpłaty w złotówkach po kursie ustalanym przez bank to był jawny przekręt i zwykłe skurw...two!

Osobiście uważam, że nie powinno być żadnego majstrowania przy tych umowach za wyjątkiem tego by umożliwić frankowiczom samodzielny zakup waluty i wpłaty do banku. Koniec i kropka. Nie ma żadnych zwrotów, żadnych dopłat itp. - widziały gały co brały, wiadomo było że kurs jest zmienny, to teraz nie ma płaczu i lamentu - nie stać na ratę to proszę sprzedać chałupę!!
Gość

Postautor: Gość » 4 października 2019, 14:01

Gość pisze:....Bo nie może być tak ,że spłacając uczciwie te zaciągnięte kredyty dług nadal rośnie zamiast maleć. ....
Nie mieszajmy proszę pojęć i systemów walutowych. Ten dług wcale nie rośnie!!!
Jeśli ktoś 10 lat temu pożyczył 50 tysięcy CHF na 20 lat to dziś nie ma do oddania 75 tys. ale zostało mu do spłaty tylko 25 tyś.!!!
Z każdym miesiącem suma franków do oddania jest coraz mniejsza!
Ba, nawet lepiej, ponieważ libor jest ujemny to teoretycznie zamiast 50 000 CHF do zwrotu będzie tylko 49 000!!!!

Nie oszukujmy więc sami siebie, że komuś rośnie jakiś dług!
Gość

Postautor: Gość » 4 października 2019, 14:15

Gość pisze:
Gość pisze:....Bo nie może być tak ,że spłacając uczciwie te zaciągnięte kredyty dług nadal rośnie zamiast maleć. ....
Nie mieszajmy proszę pojęć i systemów walutowych. Ten dług wcale nie rośnie!!!
Jeśli ktoś 10 lat temu pożyczył 50 tysięcy CHF na 20 lat to dziś nie ma do oddania 75 tys. ale zostało mu do spłaty tylko 25 tyś.!!!
Z każdym miesiącem suma franków do oddania jest coraz mniejsza!
Ba, nawet lepiej, ponieważ libor jest ujemny to teoretycznie zamiast 50 000 CHF do zwrotu będzie tylko 49 000!!!!

Nie oszukujmy więc sami siebie, że komuś rośnie jakiś dług!

No oczywiście we frankach wszystko gra szkoda tylko ,że dom został wybudowany za złotówki i Frankowicz chleb też kupuje za złotówki. Mało tego to za franki nie kupi w Polsce nawet wacika. Tak to wygląda okiem złotówkowego Polaka drogi Kolego. Jak powiedziałem prawnie wszystko jest ok a nawet lepiej jak ok szkoda ,że w portfelu gorzej i o to w tym chodzi.
Gość

Postautor: Gość » 4 października 2019, 14:43

Gość pisze:No oczywiście we frankach wszystko gra szkoda tylko ,że dom został wybudowany za złotówki i Frankowicz chleb też kupuje za złotówki. Mało tego to za franki nie kupi w Polsce nawet wacika....

Skoro mu to nie przeszkadzało gdy podpisywał umowę, nie powinno być problemem i dzisiaj.
Gość

Postautor: Okolice Zurichu » 4 października 2019, 14:46

Ale macie problem. Brał kredyt we frankach a teraz ma tłumaczenie że w Polsce za Franka chleba nie kupi... To trzeba było brać kredycik w złotówkach. Dobrze ktoś napisał że kredyt nie zwiększy się a zmniejsza z każdym rokiem. To tylko kurs wystrzelił w górę. Ze Franek z 3.20 poszybowal na 4.20 to nie wina polskich banków, to helweci w swoim kraju podnieśli stopy procentowe. Nie mieliście rozumu swojego? Obca waluta, czyli kurs zawsze może skoczyć w górę lub w dół, proste jak konstrukcja cepa.
Okolice Zurichu

Postautor: Gość » 4 października 2019, 15:00

,,Chaupy ,, nie sprzedaż ,bo kredyty przewyźszają wartość nieruchomości !!!! I to po 10 latach spłaty.No mozę TY powyźej masz rację,ze sam byłeś ostroźny i kupiłeś mniejsze mieszkanie, ale to ze ludzie dali się wciągnąć bankom w te firanki,i podejrzewam ze kłamali klienta ze nie zdolności kredytowej, to teraz kopać leźącego ????? No nie każdy jest taki przebojowy i mądry jak Ty, to tak jak w szkole, jeden prymus,a drugi głąb.Mnie to tylko wk to,ze faktycznie banki oszukał ludzi z tymi zapisami w umowie,ze sami ustalają kursy franka,i tym ludzi pogrzebali,a jak chcieli uczciwie przewalutowac,to banki źe Nie,ano bo dalej by już franka nie mogły podwyźszać.No ludzie popełnili błąd,szkoda tych przeciętnych ,,Kowalskich,, było,bo cwaniacy wynajmujący to zawsze na swoje wyjdą.
Gość

Postautor: Gość » 4 października 2019, 15:19

Ale mimo wszystko, okazało się jednak, ze to BANKI oszukały ludzi .Jakos we wyroku nie ma,ze to ludzi wina,bo mogli nie brac we frankach.I choć nie mam żadnego kredytu,cieszę się,ze ludzie odetchną,bo jednak zostali oszukani.Też w życiu błąd popełniłam wielki,i Rozwodu nie biorę):(:
Gość

Postautor: dorek11 » 10 października 2019, 14:52

Banki w żadnym razie nie przyznają się do winy i będą grały na czas. Mają kasę i cały sztab prawników więc co im zależy? bez prawnika oblatanego w sprawach finansów się nie obejdzie. Takimi przwnikami dysponuje kancelaria prosperitas, którzy mają duże doświadczenie w sporach z podmiotami rynku finansowego.
dorek11

Postautor: Gość » 10 października 2019, 15:19

gość pisze:Dzięki ci TSUE za wyrok a banki szykujcie dla mnie pieniążki. Otwieram szampana i sobie śpiewam la la la la

A jak bank udowodni ci pazerność bo koszt kredytu był tańszy niż w złotówkach ? Co wówczas zrobisz chciwa hieno ?
Gość

Postautor: Gość » 10 października 2019, 15:55

Gość pisze:
gość pisze:Dzięki ci TSUE za wyrok a banki szykujcie dla mnie pieniążki. Otwieram szampana i sobie śpiewam la la la la

A jak bank udowodni ci pazerność bo koszt kredytu był tańszy niż w złotówkach ? Co wówczas zrobisz chciwa hieno ?

Wszędzie każdy ma prawo wybrać to, co jest tańsze!!!!! Obojętnie co kupujesz czy chleb,cukier, garnitur,czy kredyt, masz prawo wyboru!!!!! Pazerny to ten, kto ma duuuźo, a ciągle ma mało,lub bogaty,co bierze zapomogi np.
Gość

Postautor: axii » 14 listopada 2019, 12:41

Czy w Koninie lub okolicy jest jakaś kancelaria specjalizująca się w negocjacjach oraz postepowaniach sądowych przeciwko bankom dot. kredytów frankowych, którą może ktos polecić?
axii

Postautor: Gość » 14 listopada 2019, 23:36

axii pisze:Czy w Koninie lub okolicy jest jakaś kancelaria specjalizująca się w negocjacjach oraz postepowaniach sądowych przeciwko bankom dot. kredytów frankowych, którą może ktos polecić?

Też szukam ,ale w Koninie to nowicjusze w tej dziedzinie,a poza tym sąd w Koninie potem ... No nie wiem, lepiej może do innego miasta się udajmy,może Poznań .Tam prawnicy bardziej w temacie chyba z frankowiczami,a w Koninie chyba nigdy pozwu nikt nie złożył w tej sprawie.A Poznań w miarę blisko.
Gość

Postautor: axii » 15 listopada 2019, 10:59

Gość pisze:
axii pisze:Czy w Koninie lub okolicy jest jakaś kancelaria specjalizująca się w negocjacjach oraz postepowaniach sądowych przeciwko bankom dot. kredytów frankowych, którą może ktos polecić?

Też szukam ,ale w Koninie to nowicjusze w tej dziedzinie,a poza tym sąd w Koninie potem ... No nie wiem, lepiej może do innego miasta się udajmy,może Poznań .Tam prawnicy bardziej w temacie chyba z frankowiczami,a w Koninie chyba nigdy pozwu nikt nie złożył w tej sprawie.A Poznań w miarę blisko.

O, to szkoda. chociaż jesli można z innego miasta to pewnie lepiej nawet i ominąć ten nasz grajdołek
axii

Poprzednia

Wróć do Konin