Dzisiaj jest środa 4 sierpnia 2021, imieniny: Dominika, Protazego, Jana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15271) SPORT FORUM FIRMY (5615) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 13oC
Jutropogoda
22 / 17oC
Pojutrzepogoda
21 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Od osiemnastki zaczęła się przygoda z Kingiem. Ksi ...Koło. Symbol wyświetlany przez 63 dni, tyle ile tr ... (1)

ktore liceum w koninie jest najlepsze??

Postautor: Gość » 17 marca 2007, 19:35

może to, że mam nauczycielke, która pyta zawsze (no...prawie :)) na każdej lekcji, cały czas piszemy jakieś durne interpretacje wierszy (jakby to miałoby mi się przydać w przyszłości), a ponieważ teraz nie jestem dobra w pisaniu różnych dłuższych wypowiedzi-nie lubię polskiego... Nie interesuje mnie to wszystko, gdybym chciała poszerzać wiedzę poszłabym na humana, ale wybrałam medyczny profil, a to chyba coś znaczy...
Gość

Postautor: mary.90 » 17 marca 2007, 19:44

heh...zapomniałam się podpisać, ale ta wypowiedź (ta wyżej) jest moja :P
mary.90

Postautor: agusiaaa » 17 marca 2007, 20:02

a mary.90 w ktorym jestes lo?:p chcialabym sie dowiedziec czy daloby sie w razie czego na profilu takim przyrodniczo medycznym czy tam medycznym zdac mature z polaka;pp bo chemie i biole tysh lubie i caly czas nie wiem na jaki kierunek mykać
agusiaaa

Postautor: sway me more » 17 marca 2007, 22:47

Hmm, ale maturke z polaka to zdajesz raczej niezaleznie od profilu ;P

Chyba , że chodzi Ci o rozszerzenie to moim zdaniem nie byłoby problemu jeżeli potrafisz trafnie interpretować i pracować na fragmentach tekstu ( czego zresztą bedziesz się uczyć cały czas ). Jeżeli masz problem z ustaleniem, który profil jest najbardziej odpowiedni to może warto uczyć się na poziomie rozszerzonym tych przedmiotów z których idzie Ci najlepiej ;) Zawsze istnieje możliwosc przeniesienia się na inny profil , więc głowa do góry :)
sway me more

Postautor: da » 18 marca 2007, 09:15

sway me more pisze:Hmm, ale maturke z polaka to zdajesz raczej niezaleznie od profilu ;P

\ Zawsze istnieje możliwosc przeniesienia się na inny profil , więc głowa do góry :)

no własnie !

i jeszce jedna rzecz - pisze ją juz chyba po raz 10 a ty agusiuu nadal swoje ~!!! : jest 1 język kontynuowany a 1 od podstaw !!!! a nie 2 rozszerzone !!! :)

po 2 jak byłas na drzwiach otwartych w II lo to przekonałas się sam jak tam jest (moze nawet sie mijaliśmy :p )
da

Postautor: grzesznica.n » 18 marca 2007, 12:43

Droga taka jedna! Otóż, zaskoczę cię zapewne, jestem świadoma istnienia slangu używanego w internecie. Mimo wszystko dzięki wielkie za chęć uświadomienia mnie, co bym nie tkwiła w ortograficznym zacofaniu.

taka jedna pisze:Popełnia się tu również,według Ciebie przynajmniej, błędy językowe dotyczące końcówek i nieużywania polskich literek( sie, tez, takze).
Że co, przepraszam? o_O Raczej nie "według mnie", raczej według Ciebie, koleżanko. Nieużywanie znaków diakrytycznych tudzież wielkich liter albo sporadyczne "zjadanie" przecinków są absolutnie do zaakceptowania w takim miejscu. Ale jak widzę potworki językowe typu "cuż" albo "wporządku" to mnie trzęsie.

taka jedna pisze:Z całą odpowiedzialnością informuję Cię, że osoby, które popełniają tego typu błędy,nie muszą być od razu analfabetami i nieukami, którzy o nauce ortografii wiedzą tyle, co o śniegu Afrykanie.
o_O Tylko że ja ich nie nazywam nigdzie analfabetami... ani nieukami. Piszę przecież wyraźnie, że "na siłę próbują dostosować swój sposób wyrażania się do norm głupoty językowej". To co innego, moja droga.
Swoją drogą znam kilku Afrykańczyków, którzy o śniegu sporo wiedzą ^^

taka jedna pisze:Slang internetowy na forach jest daleki od ideałów ortografii, ale myślę, że musisz to zaakceptować, a nie pouczać innych.
Sorry, ale jak widzę taką wypowiedź, jak kolegi, to mnie za przeproszeniem szlag trafia. Nic na to nie poradzę. Wszystko dla ludzi jest, ale z umiarem. A potem sie dziwimy, że matury z języka obcego wypadaja lepiej od tych z języka ojczystego. I młodzi ludzie nie porafią konstruować poprawnych zdań po polsku.

Pozdrawiam,
grzesznica

PS. Odnośnie tematu: polecam Pierwsze! :D
grzesznica.n

Postautor: derek » 18 marca 2007, 12:52

grzesznica.n pisze:PS. Odnośnie tematu: polecam Pierwsze! :D

heh -bo tam sie uczysz :P
a inne powody ????

. . .
derek

Postautor: sway me more » 18 marca 2007, 15:17

W 2LO jest tak, że poziom od jakiego zaczniecie naukę tego jezyka rozszerzonego jest ustalany zgodnie z poziomem jaki prezentuje całość grupy (przynajmniej u mnie było tak, że na samym początku test i nastepnie wybór stopnia zaawansowania i podrecznika).
W klasie językowej mam 4 godz tygodniowo języka angielskiego i nawet chodzi do mojej klasy osoba która miała do czynienia z angielskim tyle co świnia z niebem, i jakoś sobie radzi.

Grzesznico, jeżeli w ten sposób chcesz zachęcic kogokolwiek (i chodzi mi o krytykowanie błedów i sposobów wypowiadania się) do wyboru 1LO to zyskujesz TYLKO odwrotny skutek. Trzymaj się tematu i nie pokazuj nikomu na siłe, że jestes językoznawcą jakich mało.
sway me more

Postautor: grzesznica.n » 18 marca 2007, 17:12

derek pisze:heh -bo tam sie uczysz :P
a inne powody ???? . . .
nie zgadłeś, nie uczę się tam :P

sway me more pisze:Grzesznico, jeżeli w ten sposób chcesz zachęcic kogokolwiek (i chodzi mi o krytykowanie błedów i sposobów wypowiadania się) do wyboru 1LO to zyskujesz TYLKO odwrotny skutek. Trzymaj się tematu i nie pokazuj nikomu na siłe, że jestes językoznawcą jakich mało.
Dobra, dobra, luz. Wcale nie chodzi mi o to, żeby kogoś zachęcać do wyboru tego czy innego liceum ;p

Pozdrawiam,
grzesznica
grzesznica.n

Postautor: Gość » 18 marca 2007, 20:51

agusiaaa pisze:a mary.90 w ktorym jestes lo?:p chcialabym sie dowiedziec czy daloby sie w razie czego na profilu takim przyrodniczo medycznym czy tam medycznym zdac mature z polaka;pp bo chemie i biole tysh lubie i caly czas nie wiem na jaki kierunek mykać

jestem w 2 lo właśnie na medycznym i na początku roku nauczyciele poszczególnych przedmiotów pytają się, czy ktoś rozważa możliwość zdawania matury na poziomie rozszerzonym. Więc myśle, że nie miałabyś problemu ze zdawaniem rozszerzonej matury z polaka na medycznym. To zależy od twoich umiejętności i pracy jaką włożysz w przygotowania :)
Gość

Postautor: mary.90 » 18 marca 2007, 20:54

zresztą moja nauczycielka od polaka mówi nam, że matura rozszerzona z polskiego jest łatwiejsza od podstawowej.

A poza tym słyszałam, że niedługo może wprowadzą mature rozszerzoną z podstawową na jednym arkuszu i uczeń sam będzie wybierał, które zadania zrobi, czy coś w tym stylu... :P
mary.90

Postautor: Gość » 18 marca 2007, 22:37

[quote="sway me more"]W 2LO jest tak, że poziom od jakiego zaczniecie naukę tego jezyka rozszerzonego jest ustalany zgodnie z poziomem jaki prezentuje całość grupy (przynajmniej u mnie było tak, że na samym początku test i nastepnie wybór stopnia zaawansowania i podrecznika).
W klasie językowej mam 4 godz tygodniowo języka angielskiego i nawet chodzi do mojej klasy osoba która miała do czynienia z angielskim tyle co świnia z niebem, i jakoś sobie radzi.
[quote]

JA we wrzesniu przyszedłem do szkoly nie majac nigdy przedtem anglika i jakos sobie radze (ten tesik an początku roku napisałem an 30% cZy jakos tak :P )

na 1 semestr była 2 ale idzie coraz lepiej .ostatnio dostalem 3+ z testu i widze że coraz więcej umiem bo pani umie uczyc :)

4 h tygodniowo sway me more to norma :) ja tez mam 4h angola a nie jestem w językowej :)
[quote="sway me more"]W 2LO jest tak, że poziom od jakiego zaczniecie naukę tego jezyka rozszerzonego jest ustalany zgodnie z poziomem jaki prezentuje całość grupy (przynajmniej u mnie było tak, że na samym początku test i nastepnie wybór stopnia zaawansowania i podrecznika). [quote]

u mnie tez :)
Gość

Postautor: Gość » 18 marca 2007, 22:39

interpretacje są spoko !!!

w 2 klasie bedziecie mieli 13 lektur to zatesknicie za wierszami :)

zobaczycie . . .
Gość

Postautor: mary.90 » 19 marca 2007, 23:02

interpretacje są okropne! Przynajmniej dla mnie... :P już wole czytać lektury niż pisać te durne wypracowanka. Naprawdę nie wiem po co to komu... Niby jest na maturze, ale w przyszłości, w pracy na pewno nie będe interpretować wierszy... No bez przesady...
mary.90

Postautor: Gość » 19 marca 2007, 23:54

mary.90 pisze:interpretacje są okropne! Przynajmniej dla mnie... :P już wole czytać lektury niż pisać te durne wypracowanka. Naprawdę nie wiem po co to komu... Niby jest na maturze, ale w przyszłości, w pracy na pewno nie będe interpretować wierszy... No bez przesady...

Wierszy w pracy raczej nie bedziesz interpretować, ale wymagać tam beda od Ciebie myślenia i umiejetnosci pisania.Po to są te interpretacje.
No chyba, ze wiazesz swoja przyszlosc z jakas praca fizyczna, tam te umiejetnosci nie beda kluczowe ;) Pozdrawiam
Gość

PoprzedniaNastępna

Wróć do Konin