Dzisiaj jest sobota 17 kwietnia 2021, imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17811) SPORT FORUM FIRMY (5593) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 7oC
Jutropogoda
11 / 8oC
Pojutrzepogoda
12 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (6)Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)

Usuwanie kamienia nazębnego

Usuwanie kamienia nazębnego

Postautor: Gość » 11 grudnia 2010, 11:47

Proszę o pomoc w sprawie usuwania kamienia nazębnego. U którego dentysty najlepiej to zrobić i jakie są mniej więcej ceny za to?
Gość

Postautor: Gość » 11 grudnia 2010, 13:52

Raz w roku masz za darmo usuwanie kamienia i kazdy dentysta
Gość

Postautor: Gość » 11 grudnia 2010, 14:27

Anonymous pisze:Raz w roku masz za darmo usuwanie kamienia i kazdy dentysta
O, a to nie wiedziałam, bo nigdy nie chodziłam do dentysty na FNZ. A długo się czeka na wizytę, tak mniej więcej? A co jeszcze można na FNZ u dentysty?
Gość

Postautor: Gość » 11 grudnia 2010, 16:40

Najpierw niech powie, gdzie w Koninie usuwają kamień na NFZ, bo ja takiego dentysty nie znam. Wszystko prywata. na NFZ to Poznań.
Ceny prywatnie to 100-120zł. ja właśnie idę niedługo na zatorze. Do przychodni dr Balcerzaka, ale będzie usuwała kamień jakaś Pani dr.
Gość

Postautor: Gość » 11 grudnia 2010, 16:56

Proszę bardzo przychodnie z których ja korzystałam. : Margaretkowa- Przychodnia Primus, Kleczewska 16- Centrum Zdrowie i każda pozostała mająca kontrakt z NFZ.
Gość

Postautor: Gość » 11 grudnia 2010, 18:54

usuwanie kamienia to standard, wykonuje to każdy stomatolog. Na fundusz przysługuje usunięcie kamienia raz na rok. Prywatnie koszt takiego zabiegu to 80-100 na jeden łuk zębowy.
Gość

Postautor: Gość » 11 grudnia 2010, 19:06

We wtorek byłam na prywatnej wizycie stomatologicznej i pani doktor sama zaproponowała mi usunięcie kamienia na NFZ, zapisałam się na lutego. Pierwszy raz będę korzystała z usług stomatologicznych na NFZ, i w dodatku zaproponowaną przez stomatologa.
Gość

Postautor: Gość » 12 grudnia 2010, 02:10

Czy piaskowanie to to samo co usuwanie kamienia nazębnego?
Gość

Postautor: Stomatolog » 12 grudnia 2010, 22:48

Nie to samo co usuwanie kamienia a piaskowanie, nie wykonywane jest na fundusz Polega na usuwaniu wszelkich osadów z zębów za pomocą tzw. piaskarki, czyli specjalnego urządzenia, które kieruje strumień piasku dentystycznego na zęby.Piaskowanie zębów jest jednym z zabiegów pomocnych przy walce z płytką i kamieniem nazębnym. Często jednak nie wystarcza, szczególnie jeśli mamy do czynienia z osadzaniem się kamienia nazębnego w znacznym stopniu. Kompleksowe czyszczenie zębów powinno obejmować piaskowanie, ale najpierw należy zastosować skaling, czyli usuwanie kamienia np. przy pomocy ultradźwięków. Po obu tych zabiegach często zaleca się również lakierowanie zębów.Piaskowanie zębów nie jest zabiegiem szczególnie kosztownym. Jego cena zwykle waha się w granicach 60-100zł.
Stomatolog

Postautor: Gość » 13 grudnia 2010, 02:43

Bardzo dziękuję za bardzo wyczerpująca odpowiedź.
Gość

Postautor: Gość » 13 grudnia 2010, 09:27

Anonymous pisze:Bardzo dziękuję za bardzo wyczerpująca odpowiedź.

a czy lakierowanie też jest na kase chorych w ramach NFZ bezpłatnie???
Gość

Postautor: stomatolog » 13 grudnia 2010, 16:21

Lakierowanie zębów jest bezpłatne do 18 roku życia.Koszt lakierowania zębów fluorem wynosi w granicach 60-100zł. Uzależnione jest to od ilości zębów.
stomatolog

Re: Usuwanie kamienia nazębnego

Postautor: Gość » 6 sierpnia 2015, 20:35

Jakiego lekarza polecacie, żeby dobrze usunął kamień nazębny i dobrze polakierował, bo jak słyszałam, że po scalingu-usuwaniu kamienia zeby są jak pumeks- szorstkie i porysane. Czy to prawda?
Gość

Postautor: Gość » 7 sierpnia 2015, 14:43

zęby po osunięciu kamieni nie są uszkadzane ani porysowane i szorstkie bo kamień znajduje się przy szyjce zęba a nie na całym szkliwie a to jest usuwane ultradźwiękami. A pumeksem z mylonym tez usuwają przebarwienia na zębach.
Gość

Postautor: Gość » 11 sierpnia 2015, 12:58

No tak, ale moja dentystka nie ma ultradżwięków tylko będzie usuwała mechanicznie chyba, bo taką głowicą jak przy borowaniu. Czy po tym zeby nie staną się szorstkie?
Gość

Następna

Wróć do Konin