Dzisiaj jest środa 14 kwietnia 2021, imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17323) SPORT FORUM FIRMY (5591) PRACA (56) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 3oC
Jutropogoda
2 / 4oC
Pojutrzepogoda
5 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Nasze sprawy. Koniec zadłużania mieszkań. Minister ... (0)Zespół “Papilotki" z MDK na festiwalu piosenki z l ... (0)

Zbyt niska temp.wody w naszych kranach.Oszustwo spółdzielni?

Zbyt niska temp.wody w naszych kranach.Oszustwo spółdzielni?

Postautor: Lokatorka » 29 lutego 2012, 23:23

Czy wy tez macie taki poroblem??? Jestem z osiedla zatorze. U nas dzieje sie to notorycznie. Zgodnie z rozporzadzeniem ministra infrastrukrtury Instalacja wodociągowa ciepłej wody powinna umożliwiać uzyskanie w punktach czerpalnych wody o temperaturze nie niższej niż 55 °C i nie wyższej niż 60 °C.", Zeby umyc naczynia czy wziac prysznic wlaczam tylko i wylacznie goraca wode( a i tak nie leci goraca!) co za tym idzie zuzywam tylko goraca wode, a ta jest drozsza od zimnej. W cieplowni powiedzieli, ze spoldzielnia im nqakazuje puszczac temp nie wyzsza niz 50 stopni, czyli o 5 nizsza niz jest w rozparzadzeniu. Dzis zmierzylam temp i miala 41stopni !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Jawne oszustwo?
Lokatorka

Postautor: hhjggjjg » 1 marca 2012, 13:45

Cos w tym jest. warto sie tym zainteresowac albo to naglosnic
hhjggjjg

Postautor: Gość » 1 marca 2012, 22:58

Ja też mam ten sam problem .Szczeże mówiąc od bardzo dawna .Problem na pewno dotyczy każdego mieszkania na Zatorzu .Warto by było się tym zainteresować dogłębniej i problem rozwiązać .My płacimy nie małe pieniądze za wodę a co mamy nie gorąca lecz letnia wode .
Gość

Postautor: Gość » 1 marca 2012, 23:03

Bardzo dobry temat na pierwsza strone PK lum LMu.
Moze ktość by zbadał oszustwo związane z tym problemem .
Spółdzielnia ZATORZE ma największe opłaty na czynsz i jeszcze robi takie przekręty z woda .Zresztą tak samo jest z ociepleniem tzn.grzejnikami .Nie gorace lecz letnie .
Gość

Postautor: alison56 » 1 marca 2012, 23:33

Mieszkam na Zatorzu i rowniez mam ten sam problem. Czasem rano gdy biore prysznic to woda jest jeszcze chlodniejsza niz wieczorem. Oszukuja na kazdym kroku.
alison56

Postautor: Gość » 2 marca 2012, 09:12

To samo u mnie, też jestem z Zatorza. Czynsze duże w porównaniu z innymi miejscami w Koninie, ale jakośc mieszkań od jakiegoś czasu bardzo sie pogarsza.
Gość

oh

Postautor: Gość » 2 marca 2012, 09:16

No i co z tego że sobie ponarzekaliście,(dobre i to)a i tak nic im nie zrobicie,a jeśli nawet ktoś łebski coś z wysiłkiem wydedukauje,to owszem podkręcą wodę...a jak ale na rachunku się zdziwicie ,że np wywóz śmieci zdrożał,badż coś innego cudem finansowo do góry idzie...lub ktoś pójdzie do spółdzielni ,iż grzejniki pomienia ...i zong koszt zakręcenia wody 2x drożej.Z pismami też nie powalczycie ,makulatury mają dużo.A zimz się kończy i będą spisywać stan zurzycia ciepła...wyjda zbójniki na swoje.
Gość

Postautor: Gość » 2 marca 2012, 10:35

Mam pytanie do was wszystkich - "kto z was był na sprawozdawczym zebraniu spółdzielni w czerwcu zeszłego roku ?" bo sądzę, że chyba nikt, i co wy chcecie na LM-ie zdziałać?
Gość

Postautor: gosc34 » 2 marca 2012, 11:49

podwyzki to sa roku w styczniu...i to wcale nie male.!!!!!!!!!!!!!!!
gosc34

to ja

Postautor: Gość » 2 marca 2012, 12:40

Trzeba chodzić na zebrania członków spółdzielni /i tam mówić w liczebności nas wszystkich jest siła ,ludzie zbierzmy się w końcu w jedność i zacznijmy coś robić dla dobra wszystkich ////////
Gość

Postautor: Gość » 2 marca 2012, 14:17

Tak, byłam na zebraniu w spółdzielni, jednak jest to twór tak skostniały, relikt wprost z PRL-u i wątpię, że zwykły Kowalski coś da radę zrobic.
Gość

Postautor: Gość » 2 marca 2012, 15:47

CO WY Z TYM ZEBRANIEM .Byłęś czy nie byłeś .Tym tematem powinny zainteresować się media Konińskie .Lokatorzy nic sami nie zdjałaja .
Gość

Postautor: Tropiciel absurdu » 2 marca 2012, 17:01

Anonymous pisze:CO WY Z TYM ZEBRANIEM .Byłęś czy nie byłeś .Tym tematem powinny zainteresować się media Konińskie .Lokatorzy nic sami nie zdjałaja .

Po co media. Wystarczą sami spółdzielcy tylko musi im się chcieć.

Krótki poradnik jak się do tego zabrać:
1. Zawiązanie grupy inicjatywnej - wystarczą 3-4 osoby
2. Identyfikacja problemów, źródeł ich powstania i sposobów ich rozwiązania.
3. Indywidualne spotkania przedstawicieli grupy inicjatywnej ze spółdzielcami np. danego bloku w celu przedstawienia im idei.
4. W miarę postępu sprawy i wtajemniczania coraz większej ilości członków, wyznaczacie osoby które mogłyby kandydować do nowych władz - oczywiście o ile to jest waszym celem - i promujecie je wśród członków.
5. Napisanie wniosku do Zarządu z powiadomieniem Rady Nadzorczej, Zwiazku Rewizyjnego i Krajowej Rady Spółdzielczej o zwołanie Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia w celu: ...... (tu podać cel, np. odwołanie Rady Nadzorczej - ważna informacja dla członków SM Zatorze - tylko RN odwołuje i powołuje zarząd, więc samo odwłanie zarządu nic nie da, bo RN może powołać ten sam :).... Można też oczywiście podać inne powody do porządku obrad, np. zmianę regulaminu opłat. )
Ważne - należy podać termin w którym najpóźniej NWZ ma się odbyć - pamiętać o tym, że zarząd powinien powiadomić członków na 21 dni przed terminem, więc trzeba dać mu trochę więcej czasu - ale też nie za dużo.... Wniosek musi podpisać min. 10% członków - tu też uwaga - muszą to być pełnoprawni członkowie!!!
6. Na NWZ stawiacie się jak najliczniejszą grupą i głosujecie nad poszczególnymi punktami porządku obrad, np. odwołujecie RN i powołujecie nową.....
Tropiciel absurdu

Postautor: sheS » 3 marca 2012, 00:21

Zwroccie uwage na temp0erature wody przed odczytami
sheS

Postautor: Gość » 3 marca 2012, 20:52

Najlepiej telewizje powiadomić o takim oszustwie- INTERWENCJA,UWAGA<i dziennikarz się tym zajmie i pokaże w telewizji,a wtedy woda będzie gorąca.W Kole czy w Turku był identyczny problem,widziałem to właśnie w telewizji,potem było w gazecie,że już problem i oszustwo znikło.
Gość

Następna

Wróć do Konin