Dzisiaj jest środa 14 kwietnia 2021, imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17318) SPORT FORUM FIRMY (5591) PRACA (56) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 3oC
Jutropogoda
2 / 4oC
Pojutrzepogoda
5 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Nasze sprawy. Koniec zadłużania mieszkań. Minister ... (0)Zespół “Papilotki" z MDK na festiwalu piosenki z l ... (0)

Zbyt niska temp.wody w naszych kranach.Oszustwo spółdzielni?

zbyt niska temp wody

Postautor: ewelina12x » 3 marca 2012, 21:36

nie wiem czy mój problem dotyczy podobnej sytuacji, jak podana powyżej. Mieszkam w MTBSach w Staraku i wkurza mnie to, że odkręcając ciepłą wodę, muszę spuścić niemal z wiadro wody, zanim poleci gorąca, czy to normalne? Mieszkam na pierwszym piętrze.
ewelina12x

Postautor: Gość » 4 marca 2012, 10:31

Masz słabą cyrkulację(lub brak) zgłoś do spółdzielni.
Gość

LETNIA WODA W KRANACH NA ZATORZU

Postautor: Mieszk. Zatorza » 4 marca 2012, 15:52

LETNIA WODA W KRANACH NA ZATORZU – CIĄGLE TEN SAM PROBLEM od wielu lat.
SM Zatorze wymijająco tłumaczy powyższe, złą instalacją wodociągową ciepłej wody, twierdzą że instalacja na Zatorzu jest inna(nieodpowiednia) niż na V Osiedlu (gdzie woda użytkowa jest prawidłowa i spełnia wymogi Rozporządzenia Ministra Infrastruktury tj. parametry wody w punktach czerpalnych mieszczą się w granicach 55 – 60 stopni C) i właśnie z tego powodu nie można zwiększyć parametrów wody użytkowej w mieszkaniach na Zatorzu do stanu normalnego.
SM Zatorze blokuje, wręcz nakazuje Zakładowi Cieplnemu w Koninie podawanie ciepłej wody użytkowej o zaniżonych niż na V Osiedlu parametrach, przez co my mieszkańcy Zatorza narzekamy, że woda użytkowa w punktach czerpalnych w mieszkaniach wynosi MAKSYMALNIE do 45 stopni C.
Takie krzywdzące nas, mieszkańców Zatorza stanowisko SM Zatorze jest nie do zaakceptowania to my, członkowie spółdzielni powinniśmy RAZEM zdecydować o jakich parametrach powinniśmy otrzymywać wodę użytkową do naszych mieszkań. Nie powinniśmy tej sprawy pozostawić na boku, że jakoś to będzie bo nie będzie lepiej, a my będziemy nadal z tego powodu ponosić olbrzymie koszty.
Możliwe trzeba o tym powiadomić prokuraturę, telewizję, Prezydenta Konina, itp. którzy pomogą rozwiązać nasz wspólny problem.
Mieszk. Zatorza

Postautor: massumi » 4 marca 2012, 20:18

mieszkam na chpoina od 9 miesięcy i akurat tu wode mam zawsze bardzo gorącą, a przez 33 lata też męczyłam się z za zimną wodą na V osiedlu. Miejsce zamieszkania w koninie nie wplywa na to czy woda jest wystarczająco gorąca, problem bywa wszędzie- bywa- bo odkąd mieszkam na zatorzu to tego problemu na razie nie mamy. Mieszkajac na V ciągle zgłaszalismy problem spółdzielni i po kolejnych telefonach woda wreszcie poleciala cieplejsza.
massumi

Postautor: Chopin » 5 marca 2012, 08:52

Ja też mieszkam na Chopina a ciepła woda wcale nie jest taka ciepła. Potrafi być nawet 39 st. (mierzyłem kilka razy). Po interwencji pana ze Spółdzielni "Zatorze" podniosła się do 45 st. - co za ukrop :-(
Chopin

Temp.ciepłej wody

Postautor: stanley. » 5 marca 2012, 14:39

Szanowni Forumowicze.
Woda ciepła w punkcie czerpalnym powinna mieć temp. 50*C plus minus 5*C.
Czyli w granicach 45-55*C.
Jeżeli temp.ciepłej wody jest niższa od w/w wymienionej,lokatorowi/włascicielowi należy się obniżka ceny za tą wodę.
A gdzie tak pisze?
W Prawie Energetycznym.
stanley.

Ciepła woda.

Postautor: staley. » 5 marca 2012, 14:53

Szanowna Mieszkanko Zatorza.
Ciepła woda nie jest wodą użytkową.
Zimna woda jest wodą użytkową,proszę nie mylić pojęć.
Zimna woda podlega pod Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Koninie ul.Staszica.
A ciepła woda pod Powiatowy Inspektor Sanitarny dla Miasta i Powiatu Konińskiego w Koninie ul.Noskowskiego 4.
staley.

LETNIA WODA W KRANACH NA ZATORZU

Postautor: Mieszk. Zatorza » 6 marca 2012, 09:25

Stanley - co za bzdury piszesz.

Jakimi nazwami posługujemy się na forum w sprawie LETNIEJ WODY W KRANACH W MIESZKANIACH NA ZATORZU nie ma większego znaczenia, ponieważ wszyscy forumowicze wiedzą o co chodzi w tym temacie - nie potrzebujemy określeń fachowych.

W załączeniu:

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie

§ 120 Stały obieg wody; przewody

1. W budynkach, z wyjątkiem jednorodzinnych, zagrodowych i rekreacji indywidualnej, w instalacji ciepłej wody powinien być zapewniony stały obieg wody, także na odcinkach przewodów o objętości wewnątrz przewodu powyżej 3 dm3 prowadzących do punktów czerpalnych.
2. Instalacja wodociągowa ciepłej wody powinna umożliwiać uzyskanie w punktach czerpalnych wody o temperaturze nie niższej niż 55 °C i nie wyższej niż 60 °C.
2a. Instalacja wodociągowa ciepłej wody powinna umożliwiać przeprowadzanie ciągłej lub okresowej dezynfekcji metodą chemiczną lub fizyczną (w tym okresowe stosowanie metody dezynfekcji cieplnej), bez obniżania trwałości instalacji i zastosowanych w niej wyrobów. Do przeprowadzenia dezynfekcji cieplnej niezbędne jest zapewnienie uzyskania w punktach czerpalnych temperatury wody nie niższej niż 70 °C i nie wyższej niż 80 °C.
3. Izolacja cieplna przewodów instalacji ciepłej wody, w których występuje stały obieg wody, powinna zapewnić spełnienie wymagań określonych w ust. 2 i § 267 ust. 8.
4. Instalacja ciepłej wody powinna mieć zabezpieczenie przed przekroczeniem, dopuszczalnych dla danych instalacji, ciśnienia i temperatury, zgodnie z wymaganiami Polskiej Normy dotyczącej zabezpieczeń instalacji ciepłej wody.
5. W armaturze mieszającej i czerpalnej przewód ciepłej wody powinien być podłączony z lewej strony.
Mieszk. Zatorza

Postautor: Gość » 7 marca 2012, 13:29

to jest wielki problem-mieszkam na Sosnowej i od lat ta woda mi sie nie podoba. Nie myślałam jednak że to celowe dzoałanie spółdzielni-teraz wiem na pewno, że tak jest, no i zaczne powoli jakoś przeciwdziałać. To mieszkańcy oszczędzaja jak mogą na grzaniu a sp-nia znalazła sobie sposób, żeby nie tracić a wręcz zyskać. Ja myje naczynia korzystając TYLKO z kranu z ciepłą wodą bo inaczej sie nie da. Dla zmylenia i złagodzenia sytuacji sp-nia puszcza co jakis czas jakis ochłąp gorącej wody ale generalnie NIE. I tym problemem powinno sie zająć kilka odpowiedzialnych osób
Gość

Postautor: Przeprowadz-ka » 9 marca 2012, 18:19

Jeżeli mieszkasz we wspólnocie - zmieńcie zarzadcę i złóżcie się na remont instalacji - bo pewnie tego wymaga, a jak nie to sprawdżcie przy udziale konser**watora (jeżeli konserwację ma MPEC), jakie parametry ma woda w węźle cieplnym. A tak wogóle to pierdoły opowiadacie. Wyprowadźcie się, jak sie nie podoba i tyle... :)
Przeprowadz-ka

Postautor: Gość » 12 marca 2012, 15:45

Anonymous pisze:Najlepiej telewizje powiadomić o takim oszustwie- INTERWENCJA,UWAGA<i dziennikarz się tym zajmie i pokaże w telewizji,a wtedy woda będzie gorąca.W Kole czy w Turku był identyczny problem,widziałem to właśnie w telewizji,potem było w gazecie,że już problem i oszustwo znikło.

Bzdety,bzdety,bzdety
Gość

Postautor: Gość » 12 marca 2012, 15:48

Kurde,racja, dobry post ktoś założył.Każdy z nas mieszkający na tym osiedlu pewnie narzeka,ale w domu. Zróbmy coś z tym. Ciekawe czy to tylko na Ztr takie przekręty walą?
Gość

Postautor: Gość » 12 marca 2012, 16:55

massumi pisze:mieszkam na chpoina od 9 miesięcy i akurat tu wode mam zawsze bardzo gorącą, a przez 33 lata też męczyłam się z za zimną wodą na V osiedlu. Miejsce zamieszkania w koninie nie wplywa na to czy woda jest wystarczająco gorąca, problem bywa wszędzie- bywa- bo odkąd mieszkam na zatorzu to tego problemu na razie nie mamy. Mieszkajac na V ciągle zgłaszalismy problem spółdzielni i po kolejnych telefonach woda wreszcie poleciala cieplejsza.

Gdzie niby na V osiedlu miałaś niższą temp. wody? osiedle jest duże i część bloków podlega pod spółdzielnie, część jest komunalna. Jeżeli należałaś do spółdzielni konińskiej to na jakiej ulicy ludzie mieli taki problem, bo nie na Wyszyńskiego.
Gość

Re: Zbyt niska temp.wody w naszych kranach.Oszustwo spółdzie

Postautor: kinga2 » 19 marca 2012, 03:25

Administarcja na Zatorzu to jak zaraz po wojnie , włascicieli mieszkania traktuja jak intruzow woda u mnie tez zimna zlatuje ok 15 litrow zaczym ciepla poleci ale to nie wszystko opłaty za cieplo to czarna magia mieszkam w wiezowcu i pytam dla czego na klatkach jest tyle grzejnikow dla kogo dla bezdomnych meneli ? w lazience mam pod sufitem bez dostepu pooniony pomysl ! w mieszkaniu zima mam 23 stopnie a latem ok29 kiedy wiecej paruje tego plynu ze wskaznika ?? skoro placimy za ogrzewanie ? za slonce? a pozamykane wyjscia na parterach gdzie sa drogi pozarowe to juz calkowicie bezmuzgowie ! nie wspomne o czystosci dezynfekcij wind srodkach czystosci bo na zatorzu to temat nieznany ! podziwiam tych co wiele lat tu mieszkaja i sa wlascicielami mieszkan za BRAK DBANIA O WLASNE DOBRO POZWALANIE ADMINISTRACIJ NA TAKIE ZACHOWANIE ! OCIEPLANE WIEZOCE GDZIE NA LACZENIACH STEROPIANU PEKA PO KILKU MIESIACACH TO JEST GOSPODARKA ? WIELKI CZAS ZROBIC Z TYM PORZADEK ! KAZDY Z WLASCICIELI ZA WSZYSTKO PLACI A KTOS MA TO GLEBOKO W TYLKU !ALBO DALEJ !
kinga2

Re: Zbyt niska temp.wody w naszych kranach.Oszustwo spółdzie

Postautor: Gość » 19 marca 2012, 22:40

Ciekawy temat:: Macie racje woda jest tylko ciepła bo ma około 50st.W zakładzie cieplnym powiedzieli mi,że temperaturę mogą ustawić nawet na 60 st.C ale niestety jest pewne ale, ogrzanie wody o każdy stopień C powyżej 50stC będzie nas kosztował około 6%
to znaczy że przy 55stC cena wody wzrośnie o około 30% .Na koniec roku płaciłem za podgrzanie 1m3 14,50 zł przy 55 stC byłoby 18,85 zł za m3 przy 60 stC byłoby 23,20zł. Mam pytania do zwolenników 55st C i tych co chcą 60stC , czy nadal maży wam się ciepełko czy opłaty troszkę was ostudziły ????
LOKATOR z ZATORZA.
Gość

PoprzedniaNastępna

Wróć do Konin