Dzisiaj jest czwartek 19 października 2017, imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (24032) SPORT FORUM FIRMY (5087) PRACA (47) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 11oC
Jutropogoda
13 / 10oC
Pojutrzepogoda
13 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Ćwierćfinały MMP: Trzech koninian w strefie medalo ... (7)Konin. Bójka przy bulwarze i na Chorzniu. Czy to p ... (44)

Co z tą demokracją

Co z tą demokracją

Postautor: Gość » 13 lipca 2017, 12:51

Czy Polska jest nadal państwem demokratycznym oto jest pytanie . Jeżeli chodzi o media i wolność wypowiedzi to raczej tak ( są media niezależne ) . Co do wolności zgromadzeń i manifestacji to mimo ograniczeń ale też należy odpowiedzieć twierdząco . Co do konstytucyjnego trójpodziału władzy to niestety ale nie . Ostatnia ustawa i zawirowania z TK pozwalają twierdzić ,że ten trójpodział został zachwiany i to w stopniu znacznym . PIS stosuje coś co jest karygodne a mianowicie zmienia postanowienia konstytucji zwykłymi ustawami i uchwałami . To wszystko powoduje ,że to co zyskaliśmy po 89 roku tracimy . Dla mnie i mnie podobnych jak i innych obywateli raczej te zmiany nie będą specjalnie odczuwalne pod warunkiem ,ze nie angażuje się politycznie . Nie jestem jakimś tam zdecydowanym przeciwnikiem PIS ( niektóre jego poczynania popieram ) ale coś mi się wydaje ,że PIS trochę z tą przebudową państwa przesadza .Obecnie rządzenie PIS w praktyce sprowadza się do tego ,że wszelkie wątpliwości co do konstytucyjności tych ustaw rozstrzyga TK a ten jak wiadomo został już całkowicie spacyfikowany przez Kaczyńskiego . Więc hulaj dusza piekła nie ma . I to jest właśnie tą przesłanka która pozwala twierdzić ,że przestajemy być państwem funkcjonującym na zasadach demokratycznych . Te ostatnie zmiany w sądownictwie oddalają nas od rodziny demokratycznych państw a co za tym idzie Europy zachodniej . To co się dzieje jest bardzo niebezpieczne dla Polski . PIS jest chyba przekonany ,że będzie przy władzy wiecznie i nigdy nikt nie powie mu SPRAWDZAM .Wychodzi prawdopodobnie z historycznego założenia ,ze " zwycięzców nikt nie sądzi " . Ale w dziejach narodów już różnie bywało .
Gość

Re: Co z tą demokracją

Postautor: Gość » 13 lipca 2017, 13:24

bzdura, za czasów PO dymali cię w białych rękawiczkach i byleś zadowolony - wniosek jest jeden, albo jesteś dvrniem, albo jednym z tych burżujów którzy stracili, zasiłek bądź emeryturę z ZOMo, normalni ludzie są zadowoleni z obecnych rządów
Gość

Postautor: Gość » 13 lipca 2017, 14:07

Gość pisze:bzdura, za czasów PO dymali cię w białych rękawiczkach i byleś zadowolony - wniosek jest jeden, albo jesteś dvrniem, albo jednym z tych burżujów którzy stracili, zasiłek bądź emeryturę z ZOMo, normalni ludzie są zadowoleni z obecnych rządów

Takim jak Ty raczej nie powinno się odpowiadać bo to uwłacza ludzkiej godności . Ale co mi tam i mimo ,że nie jestem autorem tego tematu ( ale zgadzam się z jego argumentami ) to jednak trzeba mieć wyrozumiałość dla ludzi kalekich i ci odpowiem . Otóż i dawniej może i były te instytucje upolitycznione . Może i ci sędziowie byli z nadania partyjnego to wszystko mogło i chyba miało miejsce . Rzecz w tym ,że poprzednie rządy w tym SLD ,UW ,AWS .PO nigdy nie odważyły się jawnie łamać konstytucji i to przy pomocy zwykłych ustaw i uchwał A to już sprawa więcej niż poważna to rozwiązania o charakterze kardynalnym . Jak nie orientujesz się kaleko społeczna co to ustawa zasadnicza i jakie ma ona znaczenie dla nowoczesnego państwa to nie zabieraj glosy . Ja jako zawsze bezpartyjny większość swojego dorosłego życia spędziłem właśnie w niedemokratycznym państwie . W państwie w którym to Konstytucja była pojęciem li tylko iluzoryczny . Wiem z autopsji co to niesprawiedliwe wyroki co to bicie w trakcie rozpędzanych manifestacji . Wiem czym groziły areszty i jak w nich nas traktowano . To wszystko wiem i nigdy już w takim państwie nie chciałbym żyć i nie chcę tego dla moich najbliższych . W przeciwieństwie do ciebie ( specjalnie z małej litery ) społeczny dyletancie i nieuku wartości demokratyczne a co za tym idzie i konstytucja są dla mnie święte . Tacy jak Ty zawsze będą przekupni i zawsze będzie im obojętne w jakim ustroju egzystują aby tylko mieli co do gara włożyć .
Tacy ludzie jak ty nie mają prawa obrzucać inwektywami takich jak Ja bo jesteś tak po ludzku mówiąc zbyt prymitywny . Żyj sobie ja chcesz i popieraj koga chcesz ale nie zabraniaj innym prawa da życia w państwie demokratycznym . Za komuny lat 60 a szczególnie pierwszej połowy lat 70 większość Polaków też popierała Gierka i tą tworzoną przez niego komunistyczną rzeczywistość . A wiesz dlaczego otóż dlatego ,ze przez chwilę mogli więcej do tego swojego gara włożyć .
Gość

Postautor: Gość » 13 lipca 2017, 14:43

Gość pisze:Takim jak Ty raczej nie powinno się odpowiadać bo to uwłacza ludzkiej godności . Ale co mi tam i mimo ,że nie jestem autorem tego tematu ( ale zgadzam się z jego argumentami ) to jednak trzeba mieć wyrozumiałość dla ludzi kalekich i ci odpowiem . Otóż i dawniej może i były te instytucje upolitycznione . Może i ci sędziowie byli z nadania partyjnego to wszystko mogło i chyba miało miejsce . Rzecz w tym ,że poprzednie rządy w tym SLD ,UW ,AWS .PO nigdy nie odważyły się jawnie łamać konstytucji i to przy pomocy zwykłych ustaw i uchwał A to już sprawa więcej niż poważna to rozwiązania o charakterze kardynalnym . Jak nie orientujesz się kaleko społeczna co to ustawa zasadnicza i jakie ma ona znaczenie dla nowoczesnego państwa to nie zabieraj glosy . Ja jako zawsze bezpartyjny większość swojego dorosłego życia spędziłem właśnie w niedemokratycznym państwie . W państwie w którym to Konstytucja była pojęciem li tylko iluzoryczny . Wiem z autopsji co to niesprawiedliwe wyroki co to bicie w trakcie rozpędzanych manifestacji . Wiem czym groziły areszty i jak w nich nas traktowano . To wszystko wiem i nigdy już w takim państwie nie chciałbym żyć i nie chcę tego dla moich najbliższych . W przeciwieństwie do ciebie ( specjalnie z małej litery ) społeczny dyletancie i nieuku wartości demokratyczne a co za tym idzie i konstytucja są dla mnie święte . Tacy jak Ty zawsze będą przekupni i zawsze będzie im obojętne w jakim ustroju egzystują aby tylko mieli co do gara włożyć .
Tacy ludzie jak ty nie mają prawa obrzucać inwektywami takich jak Ja bo jesteś tak po ludzku mówiąc zbyt prymitywny . Żyj sobie ja chcesz i popieraj koga chcesz ale nie zabraniaj innym prawa da życia w państwie demokratycznym . Za komuny lat 60 a szczególnie pierwszej połowy lat 70 większość Polaków też popierała Gierka i tą tworzoną przez niego komunistyczną rzeczywistość . A wiesz dlaczego otóż dlatego ,ze przez chwilę mogli więcej do tego swojego gara włożyć .

ty uważasz mnie za kalekę, ja ciebie tak samo, w sumie to myślę o tobie wiele gorzej ale nie będę się rozpisywać na ten temat. PO ,,nie łamało konstytucji" bo wszystko robiło po cichu i za przyzwoleniem pewnego sedziego trybunału konstytucyjnego który pokazał swój poziom na koniec kadencji gdzie był gotowy całą polske zaorac byle tylko zostać przy swoim korytku, nie wiem jak ty ale np. kradzież moich składek z funduszu emerytalnego to nie tylko łamanie konstytucji ale i jawne okradanie obywatela, PIS chociaż pod tym względem jest lepsze bo to ich niby łamanie konstytucji w żaden sposób nie działa przeciwko obywatelom lecz przeciwko ,,elytom" trzymającym kasę i władzę (nie będących w rządzie), ci za czasów PO mieli wielkie pole do popisu (sprawy wydane w sowie czy wyprzedaż działek i kamienic za pośrednictwem Walcowej). Ja jestem człowiekiem przed 30, pracuję, nie biorę żadnych zasiłków, nie chodzę do kościoła, mam w d... smoleńsk i cała tę otoczkę, a i tak w następnych wyborach zagłosuję na PIS, bo dzięki nim czuję się stabilnie i bezpieczne we własnym kraju, a przede wszystkim nie czuję się okradany aż tak jak czułem to za czasów PO (każdy rząd w pewien sposób okrada swoich obywateli bo nie ma żadnej siły wytwórczej pieniądz i PIS też ale nie tak perfidnie i z głvpim uśmiechem na ustach jak to robiło PO, mam nadzieję, że już nigdy nie będą mieli możliwości rządzenia tym krajem, a może nawet kiedyś zostaną osądzeni i skazani za swoje poczynania).
Gość

Postautor: Gość » 13 lipca 2017, 14:47

Za czasów PO państwo istniało tylko teoretycznie a wszelkie manifestacje były rozganiane tak że ludzie z obitymi pyskami wracali (przypomnę jak nieumundurowany policjant kopał chłopaka po twarzy) ale wy z PO tego nie pamiętacie bo wtedy staliście po drugiej stronie barykady
Gość

Postautor: Eddekk » 13 lipca 2017, 14:57

Gość pisze:Takim jak Ty raczej nie powinno się odpowiadać bo to uwłacza ludzkiej godności . Ale co mi tam i mimo ,że nie jestem autorem tego tematu ( ale zgadzam się z jego argumentami ) to jednak trzeba mieć wyrozumiałość dla ludzi kalekich i ci odpowiem . Otóż i dawniej może i były te instytucje upolitycznione . Może i ci sędziowie byli z nadania partyjnego to wszystko mogło i chyba miało miejsce . Rzecz w tym ,że poprzednie rządy w tym SLD ,UW ,AWS .PO nigdy nie odważyły się jawnie łamać konstytucji i to (...)

w tej wypowiedzi mamy bardzo jasny przekaz człowieka głosującego na PO - ludzi popierających PIS uważa za ułomnych i za czasów PO na takich ludziach dorabiał się wielkich pieniedzy, wykorzystując ich jako pracowników labo podatników biorąc np. wysoka emeryturę uzyskaną za komuny wiadomo w jaki sposób

teraz ta i podobne tej tu osobie mają problem bo władza jest w rękach ludzi ,,ułomnych" którzy nie pozwalają już na te przekręty i nie dają się już tak oszukiwać

jest to najgorszy typ człowieka bo realnie patrząc gospodarka prze do przodu, paliwo i wszelakie z tym związane koszty są dużo niższe niż za czasów PO, stabilność związana z brakiem imigrantów, a oni szukają dziury w całym, PO też łamało konstytucję, rozgramiało wszelakie manifestacje, bez jakiegokolwiek zapytania społeczeńsstwa zabierało pieniądze z ofe, decydowało o wysyłaniu dzieci do szkoły mimo wielu sprzeciwów.

Reasumując wszystkie sprzeciwy miało głeboko w d...e to aja się pytam kto normalny zagłosuje na taką partię??????
Eddekk

Postautor: Gość » 13 lipca 2017, 15:30

NIE MA JUŻ DEMOKRACJI - PISORY ROWALIŁY SYSTEM , TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY , SĄD NAJWYŻSZY, I STOWRZYLI PROKURATORA WSZECHWŁADNEGO KTÓRY DECYDUJE KTO AWANSUJE A KTO NI, DO TEGO MANIPULUJĄ TELEWIZJĄ PUBLICZNĄ. BAAARDZO TĘSKNIĄ ZA KOMUNĄ CHCĄ REAKTYWOWAĆ PGR ,ITD NA PÓLKACH BĘDĄ TYLKO KRZYŻE I RÓŻAŃCE.
Gość

Postautor: Gość » 13 lipca 2017, 18:40

Eddekk pisze:
Gość pisze:Takim jak Ty raczej nie powinno się odpowiadać bo to uwłacza ludzkiej godności . Ale co mi tam i mimo ,że nie jestem autorem tego tematu ( ale zgadzam się z jego argumentami ) to jednak trzeba mieć wyrozumiałość dla ludzi kalekich i ci odpowiem . Otóż i dawniej może i były te instytucje upolitycznione . Może i ci sędziowie byli z nadania partyjnego to wszystko mogło i chyba miało miejsce . Rzecz w tym ,że poprzednie rządy w tym SLD ,UW ,AWS .PO nigdy nie odważyły się jawnie łamać konstytucji i to (...)

w tej wypowiedzi mamy bardzo jasny przekaz człowieka głosującego na PO - ludzi popierających PIS uważa za ułomnych i za czasów PO na takich ludziach dorabiał się wielkich pieniedzy, wykorzystując ich jako pracowników labo podatników biorąc np. wysoka emeryturę uzyskaną za komuny wiadomo w jaki sposób

teraz ta i podobne tej tu osobie mają problem bo władza jest w rękach ludzi ,,ułomnych" którzy nie pozwalają już na te przekręty i nie dają się już tak oszukiwać

jest to najgorszy typ człowieka bo realnie patrząc gospodarka prze do przodu, paliwo i wszelakie z tym związane koszty są dużo niższe niż za czasów PO, stabilność związana z brakiem imigrantów, a oni szukają dziury w całym, PO też łamało konstytucję, rozgramiało wszelakie manifestacje, bez jakiegokolwiek zapytania społeczeńsstwa zabierało pieniądze z ofe, decydowało o wysyłaniu dzieci do szkoły mimo wielu sprzeciwów.

Reasumując wszystkie sprzeciwy miało głeboko w d...e to aja się pytam kto normalny zagłosuje na taką partię??????

Tak to już jest ,że bez względu na to jak niską masz emeryturę jak wielki masz zasługi w walce z komunizmem jakie jest obecnie twój status majątkowy . Nawet nie jest ważne ,że byłeś przeciwnikiem PO wystarczy ,ze krytykujesz PIS i nie szczególnie kochasz Kaczyńskiego to już jesteś złodziej ,komunista były SB ek lub w najlepszym przypadku dziecko nomenklatury. Ci ludzie potrafią tylko myśleć kategoriami swój i wróg innych odcieni nie ma. Oczywiście jest to chore ale tak jest . A skąd Ci ludzie są tak pewni ,że obecnie nie robi się przekrętów ,że ta nowa władza nie kradnie . Te rzeczy wychodzą dopiero po oddaniu władzy . To jedno a drugie to półtora roku rządów jest zbyt krótkim okresem czasu aby ocenić czy Polska się rozwija i bogaci czy też cofa w swym rozwoju . Na to potrzeba przynajmniej trzech czterech lat . Dlatego pożyjemy zobaczymy jak z tym finansami w rzeczywistości jest . Jak na razie PIS szasta pieniędzmi na prawo i lewo ,że aż się serce raduje . Tym trudniej ocenić poczynania Morawieckiego ,że ma szczęście rządzić w okresie światowej koniunktury , Dlatego poczekajmy jeszcze jakiś czas i wtedy wszystko będzie jasne . Jeżeli obecna ekipa będzie cały czas wykazywała wzrost gospodarczy a zadłużenie nie będzie wzrastać to niech sobie PIS rządzi . Oczywiści pod warunkiem ,że suweren przy uranach wyborczych mu na to pozwoli nawet mając świadomość ,że partia ta jest na bakier z demokracją .
Gość

Postautor: Gość » 15 lipca 2017, 21:24

Można mieć różne zdanie o PIS ale jednego im nie można zarzucić a mianowicie konsekwencji w realizacji zapowiadanych zmian . Wiekszość tych zmian jest na pewno potrzebna ale czy sposób ich wdrażania jest właściwy to już inna rzecz . Dotąd uważani byliśmy za prekursorów zmian w tej części Europy . W latach 80 byliśmy na ustach całego świata jako naród godny największego szacunku i podziwu . To za naszym przykładem poszła reszta państw bloku wschodniego . Oczywiście podobnie jak teraz nie wszyscy mieli ochotę czy odwagę przeciwstawiać się tamtemu systemowi . Wielu było biernymi tego obserwatorami a byli i tacy którzy nie będąc nawet członkami partii nic nie mieli przeciwko tej totalitarnej władzy . Była jakaś tam stabilizacja ,był socjal ,była praca ,były delegacje do pracy za granicą . Jednym słowem było socjalne bezpieczeństwo . A ,że nie było demokracji czy wolności słowa to większości Polaków nie interesowała . Od tego byli różni Kuronie ,Michniki,Gwiazdy ,Frasyniuki ,Bujaki ,Modzelewscy ,Walentynowiczowe ,Wałęsowie i wielu innych . To ci ludzie uspokajali sumienia tych którzy biernie się temu wszystkiemu przyglądali. Ci ludzie przekazali tą swoją bierność i stosunek do państwa następnym pokoleniom ( dzieciom ,wnukom ). Dlatego nie dziwi ,ze tylu ludzi w zamian za jak na razie względne bezpieczeństwo socjalne jest gotowe wyrzec się tych wartości które wywalczyliśmy po roku 89 . Nie wszystko w tej nowej Polsce było sprawiedliwe to jest fakt niezaprzeczalny . Nie wszystkie instytucje zostały oczyszczone z dawnych pseudo elit .Wielu przetrwało i przystosowało się do nowej rzeczywistości . Tak było prawdopodobnie w sądownictwie . Aby zachować ciągłość państwa i nie popaść w anarchię weryfikację w tej instytucji przeprowadzono bardzo pobieżnie . Po prostu wymiaru sprawiedliwości nie da się na pewien czas wyłączyć i poczekać aż dorosną nowe kadry . W każdym demokratycznym państwie funkcja sędziego jest obwarowana szczególnymi wymogami . To właśnie ta obawa o zachwianie trójpodziału władzy była powodem ,że ówcześni reformatorzy postąpili tak jak postąpili . W sądownictwie zachowało stołki wielu gorliwych popleczników dawnego systemu a w najlepszym przypadku biernych obserwatorów tego co się w Polsce działo do 89 roku . W miarę jednak upływu lat tych ludzi ubywało . Niestety nawyki i styl pracy pozostał i był przekazywany następnym pokoleniom sędziów ,czy prokuratorów . To wszystko prawdą . Nie ulegało wątpliwościom ,ze reformy były konieczne . Jednak to co robi PIS jest karygodne . Nie może być tak w państwie mieniącym się demokratycznym aby prokurator generalny w randze ministra miał bezpośredni wpływ na sędziów.Nie może być tak aby członkowie KRS byli z nadania partii rządzącej podobnie jak SN czy TK . Taki stan rzeczy likwiduje świętą zasadę trójpodziału władzy . Takie państwo nie może być traktowane jako demokratyczne ze wszystkiego dla tego państwa ni jego obywateli konsekwencjami .To skończy się bardzo ale to bardzo źle dla Polski. Takie państwo nie może być pełnoprawnym członkiem UE . To przeczy jej ideałom i przesłaniu jego ojców założycieli . Niech PIS rządzi niech reformuje państwo i sadownictwo ale niech to robi w sposób konstytucyjny i cywilizowany . Kto tego nie rozumie ten nie rozumie niczego w tym współczesnym świecie .
Gość

Postautor: Gość » 16 lipca 2017, 08:50

Szkoda pisania bo Ci ludzie ( nie koniecznie zagorzali zwolennicy PIS ) i tak nic nie zrozumieją . Ci ludzie zawsze będą przedkładać bezpieczeństwo socjalne ponad wartości jakie niesie demokracja . Jednym z ich argumentów jest twierdzenie zresztą chyba słuszne ,że z demokracji zupy się ugotować nie da . Nie przekonuje ich fakt ,że jednak w tej demokracji ta jedzona zupa jest z pewnością smaczniejsza a i pożywniejsza . Podobnie jak nie przekonuje ich argument że wszystkie państwa o niebo bogatsze od nas to państwa w których demokracja i trójpodział władzy są wartościami nadrzędnymi . Są to ludzie o stosunkowo małej wiedzy co się tyczy funkcjonowaniu państwa . To ludzie którzy są bardzo zamknięci na wszystko co obce. Są przekonani ,że Polska to kraj szczególny i z racji tego w sposób wyjątkowy powinien być też traktowany i postrzegany przez innych . Dla nich UE to twór który tylko czyha aby wyrządzić nam krzywdę. Nie zadają sobie trudu aby odpowiedzieć na pytanie dlaczego w tej UE się znaleźliśmy i kto nas do niej zmuszał .To zazwyczaj szczególni katolicy którzy z ewangelii ( najczęściej jej nie znają ) czepią tylko to co im wygodne. Jakby tego było mało to ich duchowi przewodnicy utwierdzają ich w przekonaniu ,że to co czynią jest zgodne z jej przekazem .Tych ludzi raczej nie uświadczysz na forach internetu tu brylują ich dzieci którym to zaszczepili podobne poglądy i wartości. Tacy to właśnie ludzie ( a jest ich multum ) popierają metody jakie stosuje PIS w reformowaniu państwa. Reformowaniu które i nawet jest potrzebne ale stosowane metody łamiące konstytucję już nie koniecznie . To są osoby które z racji braku samokształcenia są bardzo podatne na propagandę a co za tym idzie indoktrynację . Przykro to mówić ale to ludzie o takich cechach charakteru powodowali ( mimo ,ze formalnie jej nawet nie popierali ),że komuna w Polsce przez ponad 40 lat miała się dobrze . To zakorzeniono przez tą komunę idee zaczynają znów ewoluować . To ta tęsknota za proletariacką równością powoduje ,że zaczynamy oddalać się od Europy i schodzić na psy . Tęsknimy aby było siermiężnie ale za to równo . Tak przez duża część Polaków postrzegana jest sprawiedliwość społeczna. Jak widać nadal satysfakcjonuje nas praca na zmywakach u tych bogatych . Którym co prawda zazdrościmy bogactwa ale nic nie robimy aby mieć podobnie . Forsowana przez Kaczyńskiego trzecia droga ekonomiczna nie istnieje to utopia .
Gość

Postautor: Gość » 16 lipca 2017, 11:23

Szkoda pisania
bo zwolenników PO już nie ma
A ci co tutaj piszą to właśnie grupa która straciła władze i możliwości z tym związane.
Jeśli umiecie zmierzyć jaka jest oglądalność tv
to wiecie ile ludzi was ogląda. sami jesteście z tym co robicie
bo na ludzi już nie możecie liczyć
Pewne jest że wasze rządy już nie wrócą
Idzcie na emerytury lub możecie wyjechać
ale nie zużywajcie energii bo PO do władzy NIE wróci.
Gość

Postautor: gość » 16 lipca 2017, 11:29

BARDZO TANIO WAS KUPILI ZA 500 zł
gość

Postautor: Gość » 16 lipca 2017, 11:36

Gość pisze:NIE MA JUŻ DEMOKRACJI - PISORY ROWALIŁY SYSTEM , TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY , SĄD NAJWYŻSZY, I STOWRZYLI PROKURATORA WSZECHWŁADNEGO KTÓRY DECYDUJE KTO AWANSUJE A KTO NI, DO TEGO MANIPULUJĄ TELEWIZJĄ PUBLICZNĄ. BAAARDZO TĘSKNIĄ ZA KOMUNĄ CHCĄ REAKTYWOWAĆ PGR ,ITD NA PÓLKACH BĘDĄ TYLKO KRZYŻE I RÓŻAŃCE.

ty jestes marny pełok nie zabieraj głosu bo jestes teraz nikim złodzieju i oszuscie
Gość

Postautor: Gość » 16 lipca 2017, 12:25

Gość pisze:Szkoda pisania
bo zwolenników PO już nie maI
A ci co tutaj piszą to właśnie grupa która straciła władze i możliwości z tym związane.
Jeśli umiecie zmierzyć jaka jest oglądalność tv
to wiecie ile ludzi was ogląda. sami jesteście z tym co robicie
bo na ludzi już nie możecie liczyć
Pewne jest że wasze rządy już nie wrócą
Idzcie na emerytury lub możecie wyjechać
ale nie zużywajcie energii bo PO do władzy NIE wróci.

I tak wkoło Macieju . Przecież nie chodzi o to ,że PIS ma nie rządzić a PO ma wrócić do władzy . Tego nikt nie pisze chodzi o to aby PIS robiąc te reformy robi to zgodnie z prawem i w sposób demokratyczny . A takie możliwości ma tylko musi chcieć a nie sprowadzać wszystko do tego ,że PO to czy PO tamto . I wierz mi ,że Ci co mają zastrzeżenia do rządów PIS nie koniecznie pragną aby PO w obecnej postaci wróciło do władzy. A tak już na marginesie to jaką władzę i jakie apanaże może stracić przeciętny Polak . Ilu jest takich co stracili te przysłowiowe koryta . I gdzie w tym Koninie w którym rządzi lewica te koryta potracono . Daj mi takie przykłady . Gdzie patrzę widzę te same twarze . Więc o jakich utraconych korytach piszesz . Przecież to nie jest forum ogólnopolskie aby tak uogólniać. Takie argumenty to zwykłe slogany zasłyszane w TVP. Tak nie jest . Nie możecie zrozumieć, że tu chodzi o Polskę jej gospodarkę i jej prestiż na świecie . Takim postępowaniem rychlej czy później ale zniszczycie Polskę a przekonacie się o tym już za dwa trzy lata . Większość tych co nie koniecznie zachwyceni są tym co mówi Morawiecki boją się scenariusza Greckiego . Niestety tak jak to robi PIS nie da się rządzić w państwie ulokowanym w środku Europy .To nie przejdzie . Nie może być tak aby trójpodział władzy był w Polsce będzie tylko pojęciem iluzorycznym . Tego nie zaakceptuje żadne państwo zachodniej demokracji. Więc izolacjonizm nadchodzi milowymi krokami . Kto tego nie dostrzega ten nie życzy Polsce dobrze . I nawet nie chodzi o to ,że jesteśmy w UE .
Gość

Postautor: Gość » 16 lipca 2017, 12:52

Można sobie pyszczyć i protestować przed sejmem . UE może sobie wprowadzać procedury od prawa do lewa . To wszystko może co najwyżej nadać się ale Polskiemu psu na budę . O być albo nie być PIS u zadecydują finanse i gospodarka . Przeciwnicy PIS niech czekają aby dolar kosztował ponad 5 zł a deficyt budżetowy przekroczył 3% a zwolennicy PIS niech proszą Boga aby nigdy do tego nie doszło . Jak to się nie stanie to Kaczyński takich różnych Schetynów ,Petrów może mieć jak na razie w głębokim poważaniu . Co tam opozycja w takim samym poważaniu może mieć tenże Kaczyński także rożnych Timmermansów czy Junkersów i w ogóle całą UE . UE może co najwyżej przy obecnych uprawnieniach skoczyć na przysłowiowy kant tak Kaczyńskiemu jak i Orbanowi . I tyle w temacie .
Gość

Następna

Wróć do Konin