Dzisiaj jest środa 14 kwietnia 2021, imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17319) SPORT FORUM FIRMY (5591) PRACA (56) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 3oC
Jutropogoda
2 / 4oC
Pojutrzepogoda
5 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Nasze sprawy. Koniec zadłużania mieszkań. Minister ... (0)Zespół “Papilotki" z MDK na festiwalu piosenki z l ... (0)

Najbrzydsze miasto w woj. wielkopolskim

Re: Najbrzydsze miasto w woj. wielkopolskim

Postautor: Gość » 18 marca 2018, 10:34

Nie podawajcie przykładów miast 15-20 tys. tylko porównywalne, bo tak to można w nieskończoność...
Gość

to w Wielkopolsce jest niewiele miasteczek, których można porównać z Koninem, mianowicie Gniezno, Piła, Leszno, Konin, Osatrów wlkp, Konin

Poznań i Kalisz są poza zasięgiem, gdyż to największe miasta wielkopolski. A więc autor oczekuje zapewne takiej odpowiedzi więc napiszę, Konin jest najbrzydszym miasteczkiem średniej wielkości w Wielkopolsce na równi z Ostrowem, wygrywa z innymi miastami dzięki ładnej okolicy i jeziorom
Gość

Postautor: Gość » 18 marca 2018, 12:05

Ktoś się uparł aby obrzydzić ten Konin i jak widać nie wszystkie wpisy do tego scenariusza pasują . Powiem tak jak komuś ten Konin tak obrzydł i koniecznie potrzebuje w tej swojej opinii wparcia to niech go szuka . Jeżeli te negatywne opinie potrzebne mu są do życia i dobrego samopoczucia to też jego rzecz. Ja mieszkam w tym mieście od 70 lat i jestem i będę z nim zawsze i na dobre i na złe. Każdy ma prawo do własnych ocen ale nie koniecznie musi do nich na siłę przekonywać wszystkich wkoło.
Gość

Postautor: Gość » 19 marca 2018, 15:56

Gość pisze:Ktoś się uparł aby obrzydzić ten Konin i jak widać nie wszystkie wpisy do tego scenariusza pasują . Powiem tak jak komuś ten Konin tak obrzydł i koniecznie potrzebuje w tej swojej opinii wparcia to niech go szuka . Jeżeli te negatywne opinie potrzebne mu są do życia i dobrego samopoczucia to też jego rzecz. Ja mieszkam w tym mieście od 70 lat i jestem i będę z nim zawsze i na dobre i na złe. Każdy ma prawo do własnych ocen ale nie koniecznie musi do nich na siłę przekonywać wszystkich wkoło.
Masz rację,a ci którym Konin nie odpowiada i go obrzydzają niech wracają tam skąd przybyli kilkadziesiąt lat temu na wozach drabiniastych z glinianych chałup pokrytych strzechą.Amen.
Gość

Postautor: Serdecznie » 19 marca 2018, 16:01

Gość pisze:
Gość pisze:Ktoś się uparł aby obrzydzić ten Konin i jak widać nie wszystkie wpisy do tego scenariusza pasują . Powiem tak jak komuś ten Konin tak obrzydł i koniecznie potrzebuje w tej swojej opinii wparcia to niech go szuka . Jeżeli te negatywne opinie potrzebne mu są do życia i dobrego samopoczucia to też jego rzecz. Ja mieszkam w tym mieście od 70 lat i jestem i będę z nim zawsze i na dobre i na złe. Każdy ma prawo do własnych ocen ale nie koniecznie musi do nich na siłę przekonywać wszystkich wkoło.
Masz rację,a ci którym Konin nie odpowiada i go obrzydzają niech wracają tam skąd przybyli kilkadziesiąt lat temu na wozach drabiniastych z glinianych chałup pokrytych strzechą.Amen.
Mieszkam 10km od Konina i dla mnie to najlepsze miasto w Polsce a zjeździe cała Polskę sporo widziałem. Ci co tak narzekają na bloki niech jadą zobaczyć miasta z przed lub powojennymi szarymi rozpadajacymi się kamienicami. Konin jest w miarę młodym miastem i to nie jego wada. Blok to nie problem
Serdecznie

Postautor: Gość » 19 marca 2018, 19:17

Gość pisze:

Dobra, ale jedziesz z nami.
Gość

Postautor: Gość » 19 marca 2018, 21:54

Gość pisze:
Gość pisze:

Dobra, ale jedziesz z nami.
Z wami nie przyjechałem i z wami nie pojadę,a dla ciebie wiśta wio i szerokich polnych dróg.
Gość

Postautor: Gość » 19 marca 2018, 22:42

Aaa, czyli z nami nie przyjechałeś, to znaczy, że Twoje korzenie w mieście sięgają tutaj dziada, pradziada. To trzeba było tak od razu!
To może pochwalisz się swoimi korzeniami, wszak to taka rzadkość w tym mieście, że mieści się ona w granicach błędu statystycznego.
Opowiedz coś o pradziadach, czym się zajmowali, skąd tu przybyli itp. Chętnie posłuchamy.
Gość

Postautor: Gość » 20 marca 2018, 00:01

Gość pisze:Aaa, czyli z nami nie przyjechałeś, to znaczy, że Twoje korzenie w mieście sięgają tutaj dziada, pradziada. To trzeba było tak od razu!
To może pochwalisz się swoimi korzeniami, wszak to taka rzadkość w tym mieście, że mieści się ona w granicach błędu statystycznego.
Opowiedz coś o pradziadach, czym się zajmowali, skąd tu przybyli itp. Chętnie posłuchamy.

Wiem do czego zmierzasz otóż prawdą jest ,że 90% z nas ma korzenie chłopskie. Z dziada pradziada z pewnością jest trochę koninian ale ilu to trudno określić. Bo tak miedzy Bogiem a prawdą to i Bożentowo ( okolice ul. Stodolnianej ) i Czarków to dawne wsie a dokładnie folwarki z chłopstwem pańszczyźnianym a jakże. Ja bym powiedział tak który ród mieszkał w Koninie w okresie międzywojennym ten już stary Koninianin. Moim skromnym zdaniem nie ma prawa mienić się koninianinem ten kto to miasto nienawidzi bo taki ktoś jest zwykłym bękartem tego miasta. Bękartem który korzeni w tym mieście nigdy nie odnajdzie.
Gość

Postautor: Gość » 21 marca 2018, 22:26

Gość pisze:
Gość pisze:Aaa, czyli z nami nie przyjechałeś, to znaczy, że Twoje korzenie w mieście sięgają tutaj dziada, pradziada. To trzeba było tak od razu!

Wiem do czego zmierzasz otóż prawdą jest ,że 90% z nas ma korzenie chłopskie. Z dziada pradziada z pewnością jest trochę koninian ale ilu to trudno określić. Bo tak miedzy Bogiem a prawdą to i Bożentowo ( okolice ul. Stodolnianej ) i Czarków to dawne wsie a dokładnie folwarki z chłopstwem pańszczyźnianym a jakże. Ja bym powiedział tak który ród mieszkał w Koninie w okresie międzywojennym ten już stary Koninianin. Moim skromnym zdaniem nie ma prawa mienić się koninianinem ten kto to miasto nienawidzi bo taki ktoś jest zwykłym bękartem tego miasta. Bękartem który korzeni w tym mieście nigdy nie odnajdzie.

MYŚLĘ, ZE Z 20 TYS MOŻE MIEĆ KONIŃSKIE KORZENIE.... ja Tam do konina nic nie mam, nie tylko Konin ma problemy z brakiem perspektyw, ale większość powiatowych miast! są jednostki, które na powiatach skorzystały jak choćby Września, ale to jest ułamek procenta
Gość

Postautor: Gość » 21 marca 2018, 22:28

Problemem niektórych ludzi jest to, ze chcą porównywać Konin z największymi metropoliami w kraju jak Poznań, czy Wrocław.....
Gość

Postautor: Mmm888888 » 7 lutego 2021, 16:52

Ostrów zdecydowanie
Mmm888888

Postautor: Gość » 7 lutego 2021, 22:17

i tutaj mamy kolejny problem czytania ze zrozumieniem.
Człowiek pyta o MIASTO, a tutaj kolejno piszą o ładnych okolicach... W sumie potwierdzacie tym samym, że nie uważacie tego miasta za atrakcyjne.
Ostrów, Kalisz? Każde z tych miast ma normalną, zwartą zabudowę, kilka parków i skwerów. Zresztą Kalisz pomijam, bo to większe miasto, ale Ostrów jest bez porównania ładniejszym miastem.

PS. Nie podawajcie przykładów miast 15-20 tys. tylko porównywalne, bo tak to można w nieskończoność

Bzdury piszesz dzbanie co za tepa dzida . Konin jest większy od Kalisza . Konin 82 km Kalisz 69 km. Kalisz liczebnosciowo jest większy ale nie powierzchniowo
Gość

Postautor: Gość » 8 lutego 2021, 12:48

Marta1979 pisze:Niestety Konin, ale nie z powodu " urody", a braku perspektyw

Trzeba było się kształcić a nie wszystko po łebkach.
Gość

Postautor: Gość » 8 lutego 2021, 12:52

Ktoś tu prowokuje ale jest w błędzie z tego co ja widziałem to brzydkie miasta są Kępno, Ostrów , Rawicz , Kalisz.
Gość

Postautor: Koziolkowski1010 » 9 lutego 2021, 00:23

Gość pisze:
Marta1979 pisze:Niestety Konin, ale nie z powodu " urody", a braku perspektyw

A jaką to miasto ma urodę? Pod względem architektonicznym zaprojektowane byle jak. Jeszcze te okropne blokowiska można by przeboleć, bo takie były czasy, ale jak się spojrzy chociażby na mapę i porówna się to z każdym innym miastem, to widać chociażby tą sztucznie nadmuchaną powierzchnię.
Poza tym brak jakiejkolwiek zieleni poza parkiem Chopina, bo najpierw komuchy musiały wykorzystać każdy metr powierzchni, a w późniejszym czasie musiano wszędzie wcisnąć markety. Przynajmniej tereny bliżej Warty można było zagospodarować na ten cel. O braku perspektyw nie ma co pisać, bo nie tego dotyczy ten temat.

Jaka sztucznie nadmuchana powierzchnia? Przecież w Koninie leżą dwa duże jeziora, jedno mniejsze, dwa sporawe stawy
Koziolkowski1010
Początkujący

PoprzedniaNastępna

Wróć do Konin