Dzisiaj jest środa 8 lipca 2020, imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17820) SPORT FORUM FIRMY (5505) PRACA (28) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 11oC
Jutropogoda
19 / 15oC
Pojutrzepogoda
23 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Miejski Płatny Parking powiększony od począ ... (1)"Z Maryją przez wieki" to jedna z wystaw w licheńs ... (0)

Ceny mieszkań w dół do 20 %

Re: Ceny mieszkań w dół do 20 %

Postautor: Marta 42 » 18 maja 2020, 12:51

Przejrzałam kilka ogłoszeń w różnych portalach , proszę mi powiedzieć, czym się kierują właściciele, że wystawiają mieszkanie na sprzedaż np
V osiedle, 3 pokoje (59-62m2 )w dobrym stanie, po remoncie za astronomiczną cena 260, czy 280 tys zł. Czy 4500 zł i więcej za metr to w obecnej sytuacji nie cena wygórowana? Przecież wystarczy spojrzeć jak ludzie masowo próbują wycofać się w wcześniej zakupionych nieruchomości od deweloperów, około 30% . W Warszawie w dobrej dzielnicy mieszkania można kupić już teraz z 30% upustem. W Koninie póki co, są jednostkowe przypadki, tzn okazje.
Marta 42

Postautor: Gość » 18 maja 2020, 13:41

Zawsze w ogłoszeniu daje się większą cenę. Im wyższa tym lepszy deal dla obu stron....

Powiedzmy, że mam mieszkanie 60 m2 w średniej lokalizacji i średniej jakości które postanowiłem sprzedać za 200 tys., czyli taką normalną cena transakcyjną, zbliżoną do wartości odtworzeniowej. W ofercie daję +30% czyli 260 tyś. W trakcie negocjacji schodzę oczywiście niżej. Najpierw 5, potem 10, później 15 a jeśli widzę że kupujący jest zdecydowany to ostatecznie 20% niżej. Dla niego zakup taniej o 50 tyś. zł wydaje się być mega okazją. Dla mnie też, bo dostanę o 10 tyś. więcej niż chciałem. Tak to działa....
Gość

Postautor: Marta 42 » 18 maja 2020, 15:03

Gość pisze:Zawsze w ogłoszeniu daje się większą cenę. Im wyższa tym lepszy deal dla obu stron....

Powiedzmy, że mam mieszkanie 60 m2 w średniej lokalizacji i średniej jakości które postanowiłem sprzedać za 200 tys., czyli taką normalną cena transakcyjną, zbliżoną do wartości odtworzeniowej. W ofercie daję +30% czyli 260 tyś. W trakcie negocjacji schodzę oczywiście niżej. Najpierw 5, potem 10, później 15 a jeśli widzę że kupujący jest zdecydowany to ostatecznie 20% niżej. Dla niego zakup taniej o 50 tyś. zł wydaje się być mega okazją. Dla mnie też, bo dostanę o 10 tyś. więcej niż chciałem. Tak to działa....

Tylko niektórzy właściciele upierają się przy swojej cenie np 270 tys , 60 m2 . przecież to żadna okazja , bo rzekomo duże zainteresowanie . 4500 zł za metr i duże zainteresowanie ? Potencjalni właściciele nie są chyba , aż tak ******, żeby w obecnej sytuacji zapłacić tyle za metr. Niby kryzys , niby idą ciężkie czasy.
Sama nie wiem co o tym myśleć .
Marta 42

Postautor: Gość » 18 maja 2020, 15:29

Marta 42 pisze:Tylko niektórzy właściciele upierają się przy swojej cenie np 270 tys , 60 m2 . przecież to żadna okazja... .
No to grzecznie mówi się dziękuję i szuka się innej oferty. Przecież sprzedający nie ma obowiązku sprzedać, a kupujący kupić dane mieszkanie jeśli kwota transakcji im nie odpowiada.
Gość

Postautor: Gość » 18 maja 2020, 19:01

poczekajcie ok pół roku to ceny do negocjacji beda po 200tys
Gość

Postautor: Gość » 18 maja 2020, 19:32

Gość pisze:poczekajcie ok pół roku to ceny do negocjacji beda po 200tys

A za rok, po 150 tys.!!!
Gość

Postautor: Gość » 18 maja 2020, 20:37

Gość pisze:
Gość pisze:poczekajcie ok pół roku to ceny do negocjacji beda po 200tys

A za rok, po 150 tys.!!!

a za dwa po 100
Gość

Postautor: Gość » 18 maja 2020, 21:02

juz pandemia zaczyna zbierac zniwo 300 osob z kopalni na bruk faktycznie za rok dwa mieszkania w koninie beda po 100tys.jak ktos bedzie chcial kupic oczywiscie (bo w miescie bez pracy trudno bedzie sprzedac nawet za 100tys)
Gość

Postautor: Gość » 18 maja 2020, 21:46

Gość pisze:juz pandemia zaczyna zbierac zniwo 300 osob z kopalni na bruk faktycznie za rok dwa mieszkania w koninie beda po 100tys.jak ktos bedzie chcial kupic oczywiscie (bo w miescie bez pracy trudno bedzie sprzedac nawet za 100tys)

akurat z kopalniami dobrze robią !
Gość

Postautor: Gość » 18 maja 2020, 22:09

Gość pisze:akurat z kopalniami dobrze robią !
Kto i dlaczego robi dobrze?
Gość

Postautor: Piotr58 » 19 maja 2020, 07:05

Masowe zwolnienia zaczną się miesiąc po wyborach jak rząd zaprzestanie dofinansowywać pracodawców i pracowników. Na realny spadek cen mieszkań trzeba zaczekac ,wrzesień, październik. Proszę o cierpliwość. Wystarczy spojrzeć na kwiecień i liczbę zarejestrowanych bezrobotnych w Warszawie 100 tyś, a w tym samym okresie w poprzednim roku było 3 tyś. Więc kryzys gospodarczy nadchodzi, rynek nieruchomości jako ostatni reaguje za zmiany . Jak Pani wyżej napisala , ze trzymają cene i mieszknaie za 270 tyś ,będzie można kupić bez problemu do 220 tys zl
Piotr58

Postautor: gość » 19 maja 2020, 13:11

Trzymam kciuki za duuuuuże spadki cen mieszkań, mam dość wynajmowania i od dłuższego czasu noszę się zamiarem zakupu 3- pokojowego do remontu, lub dobrym standardzie wykończenia. Jestem wstanie zapłacić uczciwe pieniądze, ale nie 4,5 tys za metr , bez przesady nie jestem rozrzutny. Mam nadzieje, że uda się kupić do 4 tys zł za metr wyremontowane lub do 3 tys zł do remontu na V osiedlu. Oby szybciej niż później .
gość

Postautor: Gość » 19 maja 2020, 14:29

gość pisze:.... Jestem wstanie zapłacić uczciwe pieniądze, ale nie 4,5 tys za metr , bez przesady nie jestem rozrzutny. Mam nadzieje, że uda się kupić do 4 tys zł za metr wyremontowane lub do 3 tys zł do remontu na V osiedlu. Oby szybciej niż później .

A jak wyliczyłeś, że 3 tyś./m i 4 tyś./m to uczciwa kwota? Z czego to wynika?
Gość

Postautor: gość » 19 maja 2020, 15:29

Gość pisze:
gość pisze:.... Jestem wstanie zapłacić uczciwe pieniądze, ale nie 4,5 tys za metr , bez przesady nie jestem rozrzutny. Mam nadzieje, że uda się kupić do 4 tys zł za metr wyremontowane lub do 3 tys zł do remontu na V osiedlu. Oby szybciej niż później .

A jak wyliczyłeś, że 3 tyś./m i 4 tyś./m to uczciwa kwota? Z czego to wynika?

Z rozsądku... Grunt to obiektywne podejście do obecnej, nadchodzącej sytuacji w którą prędzej, czy później każdy odczuje na własnej skórze. No chyba, że jest ktoś oderwany od rzeczywistości i żyje dniem jutrzejszym .
gość

Postautor: Gość » 19 maja 2020, 16:17

gość pisze:Z rozsądku... Grunt to obiektywne podejście do obecnej, nadchodzącej sytuacji w którą prędzej, czy później każdy odczuje na własnej skórze. No chyba, że jest ktoś oderwany od rzeczywistości i żyje dniem jutrzejszym.
Rozsądek to całkiem dobre pojęcie współczesnej filozofii, ale zupełnie nie przystoi do handlu, bowiem rozsądek kupującego i sprzedającego mogą znacznie się różnić, a nie ma żadnych wskaźników na podstawie których można ocenić czyj rozsadek jest prawidłowy.

W świecie rzeczywistym cenę dyktuje podaż i popyt, a nie rozsądek. Tak jest od wieków i będzie też w przyszłości, więc lepiej się z tym pogodzić bo można niepotrzebnie popaść w frustracje.
Gość

PoprzedniaNastępna

Wróć do Konin