Dzisiaj jest piątek 10 lipca 2020, imieniny: Amelii, Filipa, Witalisa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17735) SPORT FORUM FIRMY (5508) PRACA (27) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 16oC
Jutropogoda
18 / 12oC
Pojutrzepogoda
18 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rewitalizacja parku w Turku. To miejsce będzie nie ... (0)Wierzbinek. Pożar przyczepy ze słomą na drodze woj ... (3)

Ceny mieszkań w dół do 20 %

Re: Ceny mieszkań w dół do 20 %

Postautor: Jfssuyre » 19 maja 2020, 20:04

W Koninie drogo jest a zobacz sobie w Kole mieszkania od 280 tys do 330 krzyczą za stare krzywe gołębniki do 60 metrów w d u p a ch się przewraca ze im ktoś zaraz leci i kupi za te kase to se domek postawi do 100 metrów jeszcze jak dużo samemu się zrobi
Jfssuyre

Postautor: Gość » 19 maja 2020, 20:18

Przestańcie biadolić, zaintrygowany zajrzałem do działu ogłoszeń i bez problemu znalazłem mieszkania w cenie 3 - 3.5 tys. za metr i to ofercie, więc ostatecznie coś jeszcze można utargować. Najtansze do calkowitego remonu jest nawet po 2 800, więc o co wam chodzi?
Coś mi się wydaje, że się napatrzycie na te odpicowane i kompletnie wyposażone mieszkania po 4 500 a później chcecie ten sam standard po 3000. Trochę rozsądku i obiektywizmu by się przydało jak ktoś pisał wcześniej.
Gość

Postautor: Gość » 20 maja 2020, 08:20

To że ktoś chce to jedno a to czy ktoś da tyle to drugie. Sprzedawać a sprzedać to też różnica. Kolskie czy konińskie gołębniki ze starej płyty z czynszem z kosmosu niech kupują małorozumni i cieszą się. Te bloki nie są warte więcej jak 110-130tyś za 50m2. W Turku za nowe bloki chcą 3,5tyś za m2 a w Kole ponad 5tyś za starą płytę. No ale jeśli ktoś lubi film alternatywy 4 czy czterdziestolatek i chce się poczuć jak w tym filmie to w tych gołębnikach tak sie poczuje.
Gość

Postautor: Gość » 20 maja 2020, 08:34

Gość pisze:To że ktoś chce to jedno a to czy ktoś da tyle to drugie. Sprzedawać a sprzedać to też różnica. Kolskie czy konińskie gołębniki ze starej płyty z czynszem z kosmosu niech kupują małorozumni i cieszą się. Te bloki nie są warte więcej jak 110-130tyś za 50m2. W Turku za nowe bloki chcą 3,5tyś za m2 a w Kole ponad 5tyś za starą płytę. No ale jeśli ktoś lubi film alternatywy 4 czy czterdziestolatek i chce się poczuć jak w tym filmie to w tych gołębnikach tak sie poczuje.

Coś wam powiem by rozjaśnić umysły wielu naiwnych. Pracowałem przez 10lat u jednego z developerów budujących mieszkania. Wiecie ile kosztuje nowoczesny blok który posiada 33mieszkania o wielkości od 40m2 do 68m2? Nas to wychodziło około 2mln zł plus działka. Czasem był to koszt 2mln za działkę czasem 300tyś zł w zależności od lokalizacji. Sprzedaż 4 mieszkań z tych 33 pozwoliło na pokrycie kosztów wybudowania inwestycji. Kolejne 2-5 to koszt działki ponad 20 mieszkań to zysk developera. Teraz domki jednorodzinne do 80m2 koszt budowy takiego domku to około 70tyś +/- w zależności jakie upusty na materiały dostawaliśmy a cena domku na sprzedaż dla klienta była 4-6razy wyższa. W przypadku bliźniaków to już totalny zysk. Dużo mógłbym pisać ale szkoda mi czasu. Pamiętajcie by nie kupować mieszkań z 2 ręki nowych bo są one droższe niż nowe od developera.
Gość

Postautor: Gość » 20 maja 2020, 08:54

Gość pisze:
Gość pisze:To że ktoś chce to jedno a to czy ktoś da tyle to drugie. Sprzedawać a sprzedać to też różnica. Kolskie czy konińskie gołębniki ze starej płyty z czynszem z kosmosu niech kupują małorozumni i cieszą się. Te bloki nie są warte więcej jak 110-130tyś za 50m2. W Turku za nowe bloki chcą 3,5tyś za m2 a w Kole ponad 5tyś za starą płytę. No ale jeśli ktoś lubi film alternatywy 4 czy czterdziestolatek i chce się poczuć jak w tym filmie to w tych gołębnikach tak sie poczuje.

Coś wam powiem by rozjaśnić umysły wielu naiwnych. Pracowałem przez 10lat u jednego z developerów budujących mieszkania. Wiecie ile kosztuje nowoczesny blok który posiada 33mieszkania o wielkości od 40m2 do 68m2? Nas to wychodziło około 2mln zł plus działka. Czasem był to koszt 2mln za działkę czasem 300tyś zł w zależności od lokalizacji. Sprzedaż 4 mieszkań z tych 33 pozwoliło na pokrycie kosztów wybudowania inwestycji. Kolejne 2-5 to koszt działki ponad 20 mieszkań to zysk developera. Teraz domki jednorodzinne do 80m2 koszt budowy takiego domku to około 70tyś +/- w zależności jakie upusty na materiały dostawaliśmy a cena domku na sprzedaż dla klienta była 4-6razy wyższa. W przypadku bliźniaków to już totalny zysk. Dużo mógłbym pisać ale szkoda mi czasu. Pamiętajcie by nie kupować mieszkań z 2 ręki nowych bo są one droższe niż nowe od developera.

głosujcie za pisem a mieszkania będą po 8tys za m2 a co do ciebie gościu to masz pojęcie o widłach może a nie o budownictwie.odniosę się tylko do jednego co napisałeś jeśli myślisz że wybudujesz dom za 70tys to musisz być naprawdę g ł u p i.
Gość

Postautor: Gość » 20 maja 2020, 12:07

Ale to każdy normalnie rozumujący człowiek wie. Że te nowo powstające niby nowe domki i mieszkania, pobudowane są z ciporexu i posadzek 4cm etrowych. Developerzy robią milionowy zysk sprzedając takie nowalijki z 700% zyskiem. Najczęściej młodym ludziom co chcą mieć coś swojego. Na 30 letni kredyt. Zobaczcie co wybudowano np na bankowej... To się śmiać chce... Lub plakac
Gość

Postautor: gość » 21 maja 2020, 11:55

Wszystkich zdecydowanych, chętnych do zakupu nieruchomości proszę o cierpliwość. Uważnie obserwuję sytuację nieruchomości, cierpliwości i czas...
Proszę się wstrzymać kilka miesięcy, zapewniam, że mieszkania z 4,5 tys m2, będą w granicach 4 tys m2, żadna filozofia, tak wiem.
gość

Postautor: Gość » 21 maja 2020, 12:01

gość pisze:Wszystkich zdecydowanych, chętnych do zakupu nieruchomości proszę o cierpliwość. Uważnie obserwuję sytuację nieruchomości, cierpliwości i czas...
Proszę się wstrzymać kilka miesięcy, zapewniam, że mieszkania z 4,5 tys m2, będą w granicach 4 tys m2, żadna filozofia, tak wiem.

Ile można.... Przecież ten apel powtarzany jest niemal na każdej z 23 stronach tej dyskusji.
Gość

Postautor: Gość » 21 maja 2020, 17:05

Gość pisze:
gość pisze:Wszystkich zdecydowanych, chętnych do zakupu nieruchomości proszę o cierpliwość. Uważnie obserwuję sytuację nieruchomości, cierpliwości i czas...

Ile można.... Przecież ten apel powtarzany jest niemal na każdej z 23 stronach tej dyskusji.

kazdy wie ze za pare miesiecy bedzie taniej ale sa tu wlasciciele oraz byznesmeni oraz taki jeden zaradny inwestor co ceny trzymaja po 5 tys za metr i chytrus dwa razy traci
Gość

Postautor: Gość » 21 maja 2020, 17:51

Gość pisze:kazdy wie ze za pare miesiecy bedzie taniej ale sa tu wlasciciele oraz byznesmeni oraz taki jeden zaradny inwestor co ceny trzymaja po 5 tys za metr i chytrus dwa razy traci
Jesteś naprawdę zacnym człowiekiem skoro tak troszczysz się o ich finanse i przestrzegasz by ci biedni ludzie nie stracili dwa razy...
Gość

Postautor: Gość » 21 maja 2020, 19:16

Gość pisze:
Gość pisze:kazdy wie ze za pare miesiecy bedzie taniej ale sa tu wlasciciele oraz byznesmeni oraz taki jeden zaradny inwestor co ceny trzymaja po 5 tys za metr i chytrus dwa razy traci
Jesteś naprawdę zacnym człowiekiem skoro tak troszczysz się o ich finanse i przestrzegasz by ci biedni ludzie nie stracili dwa razy...

dzięki zaradny inwestorze
Gość

Postautor: Gość » 22 maja 2020, 09:08

Gość pisze:
Gość pisze:

głosujcie za pisem a mieszkania będą po 8tys za m2 a co do ciebie gościu to masz pojęcie o widłach może a nie o budownictwie.odniosę się tylko do jednego co napisałeś jeśli myślisz że wybudujesz dom za 70tys to musisz być naprawdę g ł u p i.

****** to jesteś ty. Developer moze duzo nie to co maly prywatny inwestor. Małe domki z prostym dachem mozna postawic za 70tys w stanie developerskim. Developer zatrudnia murarzy za 16zl za godz ceny ma na materiały połowe tansze z racji duzych zamowien. Ty musisz brac w detalu a on bezposrednio od producenta. Piszesz ze rzad ma wplyw na cene mieszkań -wiekszej bzdrur nie slyszalem Glup.ku.
Gość

Postautor: Gość » 22 maja 2020, 15:44

Macie racje. Moja żona pracuje u jednego z okolicznych developerów. I faktycznie postawienie domu w prostokącie z dachem na 2 spady bez udziwnień to niewielki koszt. W przypadku 75 m2 mieszkań on wychodził koło 80tyś z czego cena dla kilenta to od 360tyś zł. Ja jako prywatny inwestor który stawiał dom parterowy w Koninie o metrażu 198m2 sam dach który miał 400m2 kosztował mnie 91tyś bez podbitki i rynien. Zaś cały dom w stanie developerskim czyli bez wyposażenia i podłóg jakieś 560tyś bez działki, ogrodu i ogrodzenia. Dodam że nie wykonywała mi tego firma a poleceni murarze. Ktoś powie drogo ale to zależy od materiałów. Same okna kosztowały 86tyś bez rolet. W tym 2 okna HS gdzie jedno to koszt 25tyś. Czemu taka różnica w cenie mojej budowy a budowy developera? Developer stawia małe domy z małymi oknami z blachodachówką i generalnie po taniosci by uzyskać jak największy zysk. Materiały ma po dużym upuście i ekipę na etacie która robi to za pół darmo. Wszystko w temacie. A co do bloków to tak jak kolega napisał wyżej że za 4sprzedane mieszkania zwraca się całą inwestycja. W Słupcy chyba czy we Wrześni żona robiła wycenę na nowe bloki to coś koło 1.200.000 zł wyszło bez działki za 24 mieszkania.
Gość

Postautor: Gość » 22 maja 2020, 15:53

Gość pisze:....W Słupcy chyba czy we Wrześni żona robiła wycenę na nowe bloki to coś koło 1.200.000 zł wyszło bez działki za 24 mieszkania.

Mogło tak być. Ale musiała to być cena netto, a mieszkania miały po 25 m2...
Gość

Postautor: Gość » 22 maja 2020, 17:53

zaczyna sie takze ludzie czekajcie z kupnem mieszkan beda taniec https://businessinsider.com.pl/biznesvscovid/duzo-mniej-mieszkan-oddanych-w-kwietniu-pandemia-trafila-do-budownictwa/dfydhmt
Gość

PoprzedniaNastępna

Wróć do Konin