Dzisiaj jest środa 12 maja 2021, imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16988) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 13oC
Jutropogoda
17 / 12oC
Pojutrzepogoda
16 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Show Kopińskiej w rezerwach. Medyk II zdeklasował ... (0)Finderowa piątka w Wąsoszach. Biegali dla Osady Ja ... (1)

XVII Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Pomóż ocalić życie

XVII Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Pomóż ocalić życie

Postautor: Gość » 14 stycznia 2021, 16:56

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka ogłasza XVII Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” o nagrodę im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
Konkurs "Pomóż ocalić życie bezbronnemu" zachęca młodzież do refleksji nad wartością życia i godnością człowieka. Rodzicom i wychowawcom daje konkretną informację o tym, co młode pokolenie myśli na tematy pro-life i jakich argumentów używa w swoich dyskusjach.Ten konkurs, który uratował dziecko: Nastolatki z Żelechowa nakręciły film konkursowy pt. Wzór. Jego bohaterami są skłóceni małżonkowie. Mąż jest żołnierzem i wyjeżdża na misję pokojową, zanim zdąży się dowiedzieć, ze jego żona jest w ciąży. Kilka tygodni później kobieta odkrywa, ze choruje na białaczkę i musi wybierać, która walka będzie priorytetowa – o nią czy o dziecko. Po tym jak film nastolatków trafił do internetu, odezwała się do nich pewna mama z Białegostoku. Powiedziała, ze dzięki niemu nie zdecydowała się na aborcję.

Tematyka: Wszystkie aktualne zagadnienia bioetyczne jak antykoncepcja, aborcja, „in vitro” czy eutanazja. Pro-life to także miłość, rodzina, adopcja.

Formy: Ołówek, pastele, akwarele, farby olejne, wydzieranki, wyklejanki, prace przestrzenne, strony internetowe, prezentacje multimedialne, filmy, teksty piosenek, teledyski, gry komputerowe… Wszystko pro-life!

Patron – bł. ks. Jerzy Popiełuszko, nazywany „obrońcą kołyski”. Mówił, że „Zadaniem Kościoła jest nie tylko teoretyczne głoszenie świętości życia, prawa do życia nienarodzonych, lecz także praktyczna obrona tego prawa”. Pomagał finansowo i organizacyjnie samotnym matkom i młodym dziewczynom w ciąży. Przygotowywał paczki żywnościowe i wyprawki niemowlęce, rozdawał lekarstwa. Był duszpasterzem służby zdrowia.

Terminy: Na prace konkursowe czekamy do Dnia Świętości Życia (25 marca 2021 r.). Laureatów i osoby wyróżnione zaprosimy na uroczystą galę do Krakowa, gdzie pod koniec kwietnia lub w pierwszej połowie maja ogłosimy zwycięzców i wręczymy nagrody. Zwycięzcy zaprezentują swoje prace, spotkają się z artystami i poznają z innymi młodymi obrońcami życia człowieka.

TRZY PRZEDZIAŁY WIEKOWE: SZKOŁA PODSTAWOWA KL. 4–6
SZKOŁA PODSTAWOWA KL. 7–8
SZKOŁA PONADPODSTAWOWA

TRZY KATEGORIE: LITERACKA: wiersz, opowiadanie, nowela, reportaż, gazetka szkolna…
PLASTYCZNA: plakat, grafika, malarstwo, montaż, gablota szkolna i parafialna…
MULTIMEDIALNA: strona internetowa, film, program radiowy, program multimedialny…

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NAGRODY RZECZOWE: SPRZĘT ELEKTRONICZNY, GRY PLANSZOWE, KSIĄŻKI
DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH NAGRODY PIENIĘŻNE: I MIEJSCE – 1500 ZŁ, II MIEJSCE – 1200 ZŁ, III MIEJSCE – 900 ZŁ W KAŻDEJ KATEGORII

Prace konkursowe wraz z arkuszem zgłoszeniowym prosimy przesyłać pod adres: Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka, ul. Krowoderska 24/1, 31–142 Kraków.

Termin nadsyłania prac – 25 marca 2021 r.
Na stronie: https://pro-life.pl/ do pobrania formularz zgłoszeniowy konkursu „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” , regulamin konkursu „Pomóż ocalić życie bezbronnemu”, plakat XVII edycji konkursu „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” 2021.

O wynikach konkursu poinformujemy laureatów telefonicznie lub mailowo.
Uroczyste wręczenie nagród nastąpi pod koniec kwietnia lub w pierwszej połowie maja 2021 r.
W pracach konkursowych prosimy nie zamieszczać drastycznych zdjęć ani opisów.
Gość
 

Re: XVII Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Pomóż ocalić ży

Postautor: Szatniarz » 15 stycznia 2021, 08:34

Ocal życie sobie, swoim dzieciom, Polsce i narodowi polskiemu- OBAL PIS!!! Partię siejącą nienawiść, ciemnotę, zakłamanie i obłudę.
Szatniarz
 

Re: XVII Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Pomóż ocalić ży

Postautor: Gość » 15 stycznia 2021, 10:07

Szatniarz pisze:Ocal życie sobie, swoim dzieciom, Polsce i narodowi polskiemu- OBAL PIS!!! Partię siejącą nienawiść, ciemnotę, zakłamanie i obłudę.


Dokładnie tak. Co prawda nie jestem zwolennikiem aborcji jako takiej a raczej świadomego macierzyństwa i odpowiedzialności za swoje decyzje , Nie zgadzam się natomiast z tą całą ideologią " obrony życia " jakie reprezentują rożnej maści organizacje posługujące się i szafujące aż nadto tym hasłem. Te organizacje istnieją dzięki wsparciu skrajnej prawicy a taką jest PIS. Działają dzięki Kościołowi Katolickiemu i mediom typu Rodzina RM , Gazeta Polska etc. To konserwatywni populiści są tym czynnikiem który powoduje w części społeczeństwa zachowania wsteczne kojarzone z ciemnogrodem. To ci skrajni politycy cofają nas w rozwoju cywilizacyjnym. To takie partie jak PIS powodują ,że przestajemy być mentalnie Europejczykami. To konserwatyści w swej ideologii powodują ,że część społeczeństwa kieruje się filozofią chłopa pańszczyźnianego spod znaku radła i strzechy. Szkoda tej Polski bo ostatnie lata to lata stracone. Niestety to nie socjale to nie obniżanie wieku emerytalnego tudzież zubażanie rynku pracy jest tym co tworzy dobrobyt i bogaci państwo. Te wszystkie " sukcesy " obecnej władzy to sukcesy pozorne okupione złymi decyzjami oraz gigantycznym zadłużaniu nas na następne pokolenia. Ta poprawa finansowa niektórych rodzin w Polsce to poprawa pozorna i niestety krótkotrwała która własnie tym najuboższym odbije się czkawką. Tak już ten świat jest zbudowany ,że niestety ale nie ma darmowych obiadów a manna z nieba i owszem spadała ale w czasach biblijnych. Aby było jasne to uprzedzam ,że jako ideologiczny socjalista jestem zaliczany do " lewactwa " i tyle w temacie.
Gość
 


Wróć do Konin

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości