Strona 1 z 1

Dofinansowanie do zakupu nowego samochodu

Post: 14 stycznia 2021, 17:36
autor: Gość
Witam wszystkich i każdego z osobna :)Mam małe pytanie.

Czy ktoś z Was orientuje się może jak wygląda sprawa z dofinansowaniem na zakup nowego samochodu? Wiem tyle, że był pilotażowy program "Sprawny dojazd - pomoc w nabyciu przez osoby niepełnosprawne samochodu osobowego oraz w uzyskaniu prawa jazdy kategorii B" ale nie bardzo wiem jak to wygląda na dzień dzisiejszy.

Na stronie Pefronowskiej https://www.pfron.org.pl/ nie ma nic w tym temacie (zakładam, że niczego nie pominąłem :)). Są tylko dofinansowania na oprzyrządowanie ( dostosowanie ) do samochodów. Ktoś z Was może wie coś na jakim to jest etapie? W necie za bardzo nie szukałem bo człowiekowi się woda z mózgu robi :). Wolę zapytać pewnych ludzi czyli Was :)Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.

Re: Dofinansowanie do zakupu nowego samochodu

Post: 14 stycznia 2021, 17:37
autor: Gość
Cześć,Wątpię w to aby ten program kiedykolwiek powrócił. Szczególnie w czasach kiedy PiSowska skarbonka świeci pustkami.
Lata temu skorzystałem ze Spinki przy robieniu prawa jazdy, Praktycznie 0 papierkowej roboty! Na stronie http://www.spinka.org.pl/ jest wzmianka że ponoć dają dofinansowanie również do auta. Problem w tym że tylko wybrane salony w Polsce i kwota dofinansowania nie jest jakoś powalająca co w przypadku gdy te salony chcąc zarobić może się okazać ze ten dodatkowy zastrzyk gotówki może nie być wart zachodu.Powodzenia