Dzisiaj jest sobota 17 kwietnia 2021, imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17806) SPORT FORUM FIRMY (5593) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 7oC
Jutropogoda
11 / 8oC
Pojutrzepogoda
12 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (6)Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)

Oświadczenie

Oświadczenie

Postautor: Gość » 7 lutego 2021, 08:50

Oświadczenie

Radio Maryja istnieje ponad 29. lat i przez cały czas musi zmagać się z różnego rodzaju atakami, które się pojawiają na różnych polach, z różnych stron. Te ataki przede wszystkim kierowane są bezpośrednio w osobę o. Tadeusza Rydzyka CSsR – Dyrektora Radia Maryja, który jest założycielem także innych instytucji, które mają za zadanie wspierać misję ewangelizacyjną Kościoła Katolickiego, formować pokolenia Polaków w duchu ewangelii i miłości Ojczyzny. W ostatnich tygodniach różnego rodzaju media usiłują przedstawić o. Tadeusza Rydzyka CSsR jako człowieka działającego ponad prawem, bardzo bogatego, otrzymującego od państwa Polskiego wielomilionowe dotacje, realizującego jakieś prywatne cele. Jest niemożliwe, aby w oświadczeniu odpowiedzieć na każdą manipulację i kłamstwo prezentowane w ostatnim czasie na forum różnych mediów.

Dlatego z całą stanowczością chcemy oświadczyć, że działania o. Tadeusza Rydzyka CSsR i instytucji z Nim związanych są zgodne z obowiązującym w Polsce prawem. O. Dyrektor jako zakonnik nie posiada żadnego osobistego majątku. Radio Maryja utrzymuje się tylko i wyłącznie z ofiar słuchaczy. Dotacje, które otrzymały WSKSiM, Fundacja Lux Veritatis, czy Geotermia były poprzedzone konkursami, w których jako podmioty zarejestrowane w Polsce miały prawo uczestniczyć (startować) i dzięki którym Państwo Polskie realizuje swoje strategiczne cele.

Muzeum „Pamięć i Tożsamość” imienia św. Jana Pawła II zostało powołane do istnienia przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pana wicepremiera prof. Piotra Glińskiego i jest państwową instytucją kultury.

Nieprawdą jest, że o. Tadeusz Rydzyk CSsR zbierał pieniądze na ratowanie Stoczni Gdańskiej. Przy Radiu Maryja działał Społeczny Komitet Ratowania Stoczni Gdańskiej i Przemysłu Okrętowego, który został powołany przez wybitnych specjalistów, polskich inżynierów, ludzi związanych z gospodarską morską. To oni pełnili funkcje przewodniczących Komitetu i apelowali do słuchaczy Radia Maryja o wsparcie zagrożonej likwidacją Stoczni, która ostatecznie została sprzedana „Trójmiejskiej Korporacji Stoczniowej”. Zatem cel, na który były zbierane środki, stał się niemożliwy do osiągnięcia, dlatego znaczna ich część została zwrócona darczyńcom, natomiast były również osoby, które wyraziły wolę, by ich darowizny przeznaczyć na działalność i rozwój Radia Maryja.

Niniejszym pragniemy podkreślić, że wszystkie tego typu materiały medialne są przygotowywane bardzo nierzetelnie, manipulują faktami, cytowane wypowiedzi są wyrwane z kontekstu i mają za zadanie podważyć zaufanie do O. Tadeusza Rydzyka oraz dzieł, których jest współzałożycielem, a co za tym idzie doprowadzić do ich upadku. Odbieramy to jako przejaw walki ideologicznej o polską i katolicką tożsamość, o to jaka jest i będzie Polska w przyszłości.

o. Jan Król CSsR/
Gość
 

Re: Oświadczenie

Postautor: św Lucyfer » 7 lutego 2021, 11:14

Ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha....; ja prdle, dawno się tak nie uśmiałem. No ale nie będę nikogo dyskryminował, opętani i nieuleczalnie obłąkani też mają prawo wyrazić swój bełkot.
św Lucyfer
 

Re: Oświadczenie

Postautor: Gość » 7 lutego 2021, 11:28

Nikt nie przeczy ,że o. Rydzyk to genialny organizator i człowiek o wielkiej charyzmie. Nikt nie przeczy ,że jest bardzo sprawnym biznesmenem i menedżerm.
Potwierdzeniem tych twierdzeń są te wszystkie inwestycje które udało mu się zrealizować. Prawdą jest także to ,że program RM to w 85% wypełniony jest treściami religijnymi. Ale prawdą jest także to ,ze o. Rydzyk stał się także postacią polityczną postacią która od prawie trzech dekad ma niemały wpływ na kształtowanie życia politycznego w Polsce. Ojciec Rydzyk ma swoich przedstawicieli i w Senacie i w Sejmie i w Parlamencie Europejskim a to już zakłóca pojecie świeckości państwa. Tym bardziej ,że nie chodzi tutaj o budowania lobbingu tutaj chodzi o konkretnych ludzi którzy nie kryją ,że ich mocodawcą politycznym jest Rydzyk czy jak kto woli Rodzina RM. To jedno a drugie to choćby treść i przesłanie niektórych audycji takich jak Rozmowy Niedokończone czy nie pamiętam ale chyba Podsumowanie Dnia. To co tam się wyprawia i co jest głoszone w imię podobno " swoistej prawdy i wolności słowa " jeży włos na głowie. Wypowiedzi takich ludzi jak Nowak czy Michałkiewicz są zbrodnicze. Niewiele ustępują im różnej maści eksperci w sutannach. Poglądy przez nich głoszone w żadnej mierzę nie przystają ludziom kościoła katolickiego a już duchownym szczególnie. To wszystko powoduje ,że ten medialny kolos który winien łączyć a nie dzielić stał się centrum szowinizmu i skrajnego konserwatyzmu. Miejscem gdzie wypowiadane opinie nijak się mają do zasad obowiązujących w nowoczesnym państwie Europejskim. Koncern medialny Rydzyka to enklawa zacofania i przykład wypaczonego pojmowania wiary katolickiej. To ciemnogród w czystej postaci. To co proponuje o, Rydzyk to model wiary który stoi w sprzeczności z naukami papieża Franciszka a może i nawet Jana Pawła II . Reasumując o. Rydzyk to cynik i hipokryta który swoimi działaniami więcej wyrządził zła Kościołowi niż dobra. To On jest obecnie synonimem tych negatywnych opinii o Kościele . To On jest także odpowiedzialny za kryzys w Kościele Katolickim w Polsce. To On wraz z całą rzeszą biskupów wpędza Kościół Katolicki w Polsce na drogę upadku. To On jest hamulcowym w edukacji obywatelskiej Polskich Katolików i to On przyczynił się do tego ,że część naszych obywateli nie czuje się Europejczykami. Co do cegiełek związanych ze stocznią to prawda ale prawda połowiczna. Lwia część tych pieniędzy ( nikt nie wie jaka ) została zdefrałdowana i tu nie ma znaczenia czy na cele związane z RM czy też inne. Fakt pozostaje faktem. To tyle redaktorze o. Królu.
Gość
 

Re: Oświadczenie

Postautor: Gość » 7 lutego 2021, 12:33

Tylko oprócz tych zalet, naród się wk ,ze ma on chamskie teksty, a poza tym ,skoro z datków ludzi robi te budowle (nie wiadomo po co aż tyle?) To dlaczego rząd te MILIONY mu przekazuje,zamiast na chore dzieci czy ludzi.???? Czy budowa następnych inwestycji jest ważniejsza od ZYCIA ?????? Tak bronią aborcji, a chorych dzieci i ludzi to już nie??? Gdzie tu sumienie???
Gość
 

Re: Oświadczenie

Postautor: Gość » 7 lutego 2021, 14:55

Tylko winny sie tłumaczy.
Niech sie o. Jan nie boi, przeciez Bog nad wami czuwa i nie pozwoli was skrzywdzic.
Jeżeli rzeczywiście wasz dorbodziej o. Tadeusz nie ma nic za uszami to sie nie ma czego bać.
Gość
 

Re: Oświadczenie

Postautor: Ojciec Wio » 8 lutego 2021, 08:33

Przecież ta cała chrześcijańsko-patriotyczna banda z Rydzykiem na czele nie ma nic wspólnego z Bogiem. Założę się, że żaden z nich nawet w niego nie wierzy. Krzyczą te swoje **** hasła bo wiedzą, że pospólstwo to łyka, daje siano i głosuje. Tylko ostatni t.ę.p.a.k. nie widzi, że te ich chore brednie w 100% rozmijają się z boską ideologią. Wykorzystują ciemnotę do sprawowania władzy i do zarabiania dużych pieniędzy. I tak od 2000 lat. Przez ten czas Boga nikt nie widział; nie było i nie będzie żadnego cudu, zstąpienia itd; a ludzie, zwłaszcza ci najbardziej gorliwi patokatole są coraz bardziej bezczelni. Tylko nienawiść, krew, wladza, cynizm, pogarda, luksusy, korupcja, złodziejstwo itd itp. A to wszystko na Wasze pobożne życzenie. Żenada, katastrofa, porażka....; ciemny, wierny, bierny narodzie.
Ojciec Wio
 


Wróć do Konin

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 34 gości