Dzisiaj jest sobota 17 kwietnia 2021, imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17808) SPORT FORUM FIRMY (5593) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 7oC
Jutropogoda
11 / 8oC
Pojutrzepogoda
12 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (6)Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)

Renta. Przekroczone zarobki?

Renta. Przekroczone zarobki?

Postautor: Gość » 8 lutego 2021, 17:07

Witam.
Mam rentę socjalną i pracuję na umowie.
Pracując w sierpniu wynagrodzenie dostałem 10 września.
Te wynagrodzenie będzie za sierpień czy wrzesień?
Potrzebne do zusu przy przekroczeniu limitu.
Bo już się pogubiłem

Dokładnie tak to wygląda:
Pracując w sierpniu zarobiłem 3650zł brutto które dostałem na konto 10 września.
Limit zarobków zus wynosi w sierpniu 3732.10zł a we wrześniu 3517.20zł.

Więc te 3650zł idzie na sierpień czy wrzesień?
Gość

Re: Renta. Przekroczone zarobki?

Postautor: Gość » 8 lutego 2021, 17:33

Z tego co napisałeś to te 3650 zł wykazujesz w przychodach za sierpień.
Gość

Postautor: Gość » 8 lutego 2021, 18:09

Zadzwoń do ZUS tam jest informacja, i dokładnie się dowiesz.Bo może to być inaczej dla każdego urzędu.Bo np. Urząd skarbowy będzie chyba dochód brał z datą wpływu na konto,a ZUS pewnie dochód za mc w którym pracowałeś???? Dlatego ZUS żeby pomniejszyć komuś rentę, zna dokładnie zasady.
Gość

Postautor: Gość » 8 lutego 2021, 19:25

W kwestii rozliczenia z ZUS: dochód zawsze liczy się do limitu w tym miesiącu, w którym dostałeś pieniądze (tu: wpłynęły na konto). To "za co" on jest nie ma znaczenia, czyli nieważne, że to jest wynagrodzenie "za sierpień" - jest we wrześniu, to liczy się niestety do limitu na wrzesień.
Gość

Postautor: Gość » 8 lutego 2021, 19:28

Na koniec wątpliwości w sprawie zmniejszania lub zawieszania emerytur i rent można wyjaśnić telefonując do Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS (COT) pod nr tel. 22 560 16 00. Konsultanci COT dyżurują od poniedziałku do piątku w godz. od 7.00 do 18.00.
Gość

Wróć do Konin