Dzisiaj jest wtorek 20 kwietnia 2021, imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17827) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (56) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 8oC
Jutropogoda
14 / 5oC
Pojutrzepogoda
6 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Bon ton również w pracy - „Czwartkowe spotkania z ... (1)MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (9)

Dlaczego Po PSL podniosło wiek emerytalny do 67 lat

Re: Dlaczego Po PSL podniosło wiek emerytalny do 67 lat

Postautor: Gość » 13 lutego 2021, 00:26

Szok to będzie gdy na konto wpłynie przelew z pierwsza emerytura.
Juz dzień Prezes ZUS donosi ze jak sie nic nie zmieni to będzie to na poziomie 30% przeciętnego wynagrodzenia.
Gość

Postautor: Gość » 13 lutego 2021, 01:28

Gość pisze:Szok to będzie gdy na konto wpłynie przelew z pierwsza emerytura.
Juz dzień Prezes ZUS donosi ze jak sie nic nie zmieni to będzie to na poziomie 30% przeciętnego wynagrodzenia.

To niech przestaną okradać obywateli w ZUS. Dlaczego SLD wprowadziło reformę emerytalną w 1998 roku? By na nowym wyliczeniu kantować emerytów o 1/3 z tego co by mieli względem poprzedniego systemu emerytalnego. Takich przekrętów w ZUS jest cała masa, (np: nieuwzględnianie legalnych dokumentów płac, bo niby z nieautoryzowanego archiwum pochodzi), - a nierozumni ludzie się na to godzą, zamiast zrobić pospolite ruszenie.
Gość

Postautor: Gość » 13 lutego 2021, 08:08

Podniesli bo im cwaniacy z PO kazali z którymi byli w koalicji ...Wiedzieli ze tak zrobią jak wygraja wybory i zeby nie było ze to oni tacy be to celowo na mine naprowadzili o ile pamiętam Kosiniaka i on taki mądry a dał sie w h..zrobić i myslał ze ludzie mu to zapomną potem jak będzie startował na prezydenta..Ale pomysł to był PO.
Gość

Postautor: Gość » 13 lutego 2021, 10:58

Gość pisze:Podniesli bo im cwaniacy z PO kazali z którymi byli w koalicji ...Wiedzieli ze tak zrobią jak wygraja wybory i zeby nie było ze to oni tacy be to celowo na mine naprowadzili o ile pamiętam Kosiniaka i on taki mądry a dał sie w h..zrobić i myslał ze ludzie mu to zapomną potem jak będzie startował na prezydenta..Ale pomysł to był PO.

Otóż mylisz się robaczku reformę emerytalną wprowadził rząd Buzek - Krzaklewski ( AWS ) którzy tworzyli rząd w latach 1997 - 2001. Rząd który o zgrozo był rządem na bazie Związków Zawodowych. Masz rację o tyle ,ze już od początku transformacji było jasne ,że system emerytalny wymaga reform. Już w roku 1989 w postulatach działaczy Solidarności zapowiadane były zmiany w tym zakresie . Już wówczas wiedziano ,że z uwagi na zmiany demograficzne konieczne są reformy. Niestety wprowadzony II filar okazał się niewypałem więc wolno się go likwiduje. Robili to ci z PO i robi to PIS który dodatkowo zrobił to co zrobił z wiekiem emerytalnym . A tak na marginesie to przekonanie ,że w Polsce da się utrzymać obecny wiek emerytalny i zapewnić chociaż minimalne emerytury jest przekonaniem motłochu ( bez urazy bo to słowo znaczy " władzę tłumu " ) i to motłoch poniesie tego konsekwencje z czego nie zdaje sprawy a to dlatego ,że ma mentalność motłochu. Już w latach 2021 - 25 przewidywany deficyt ZUS wyniesie ponad 400 mld zł . Czy motłoch wie skąd te pieniądze wziąć otóż motłoch nie wie i rząd Pana Morawieckiego też na dzień dzisiejszy tego nie wie i to jest smutne.
Gość

Postautor: Gość » 13 lutego 2021, 11:18

Pieprzyssz koleś jak potłuczony.Proste pytanie Za których rządów podwyzszono ?
Gość

Postautor: Gość » 13 lutego 2021, 11:35

Wiek emerytalny podwyzszono od 1 stycznia 2013 roku,stopniowo aż do 67 lat!!! Więc oczywiste jest Jaki to rząd! A ty motłochu przestań pierd farmazony i pisac listy.
Gość

Postautor: Gość » 13 lutego 2021, 12:34

Gość pisze:Pieprzyssz koleś jak potłuczony.Proste pytanie Za których rządów podwyzszono ?

Oczywiście pieprzę bo zamieściłem zły cytat chodziło mi o ten z dnia dzisiejszego ale z godz 00:28 mówiącego o tym ,że to SLD przeprowadziło reformę emerytalną z roku 1998. Niemniej zawarte tam tezy dotyczące reakcji motłochu podtrzymuję.
Gość

Postautor: Gość » 13 lutego 2021, 13:22

Gość pisze:
Gość pisze:Pieprzyssz koleś jak potłuczony.Proste pytanie Za których rządów podwyzszono ?

Oczywiście pieprzę bo zamieściłem zły cytat chodziło mi o ten z dnia dzisiejszego ale z godz 00:28 mówiącego o tym ,że to SLD przeprowadziło reformę emerytalną z roku 1998. Niemniej zawarte tam tezy dotyczące reakcji motłochu podtrzymuję.

Motlochu (hołota) ty całe noce piszesz zamiast spać? To ***** licz o tej godzinie
Gość

Postautor: Gość » 13 lutego 2021, 14:00

Gość pisze:
Gość pisze:

Motlochu (hołota) ty całe noce piszesz zamiast spać? To ***** licz o tej godzinie

Czytaj ze zrozumieniem, ja zacytowałem kogoś kto o tej godzinie zamieścił wpis. Miej człeku litość jak już coś piszesz. Motłoch a hołota to nie tożsame .Rządy tłumu ( motłoch ) to forma sprawowania władzy kierująca się emocjami ( tłumaczenie z greki ). Moim zdaniem co niektóre wypowiadane na tym forum teorie pasują jak ulał do tej formy rządzenia. Porównywanie motłochu do hołoty jest synonimem błędnym. Hołota wzięła się od słowa " gołota " ( nieokrzesanego biedaka) i jest określeniem na wskroś pogardliwym . Nie moja winą ,że Polscy " językoznawcy " przypisują słowu " motłoch " cechy pejoratywne a nawet traktowane jest jako inwektywa tyle w temacie.
Gość

Postautor: Gość » 13 lutego 2021, 17:52

Żeby ludzie nie musieli głodowac przy głodowych emeryturach . Kto bd miał niska emeryturę i tak bd musiał dorabiać . Przy niewydolności systemu emerytalnego obniżenie wieku emerytalnego oznacza to śmierć biednych schorowanych emerytów . Obniżenie wieku to wygoda dla bogatych emerytów natomiast dramat dla biednych .
Gość

Wróć do Konin