Dzisiaj jest środa 14 kwietnia 2021, imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17319) SPORT FORUM FIRMY (5591) PRACA (56) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 3oC
Jutropogoda
2 / 4oC
Pojutrzepogoda
5 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Nasze sprawy. Koniec zadłużania mieszkań. Minister ... (0)Zespół “Papilotki" z MDK na festiwalu piosenki z l ... (0)

BEZROBOCUE ROSNIE

BEZROBOCUE ROSNIE

Postautor: Gość » 13 lutego 2021, 17:09

Bezrobocie rośnie u nas w zawrotnym tempie ,młodzi ludzie mający rodziny nie mają pracy,a tu w urzędach konińskich pracują osoby ,które dawno powinny być na emeryturze bo im przysługuje.I jak czytam ze wiek emeryt powinien być wyższy,to szlak trafia. Starzy ludzie trzymają stołki bo w domu będą się nudzić,a my młodzi wykształceni nie mamy pracy bo wirus,bo zakłady się rozpadają.My mamy dzieci na utrzymaniu!!I to jest sprawiedliwość!!!
Gość

Re: BEZROBOCUE ROSNIE

Postautor: Gość » 13 lutego 2021, 18:05

Gość pisze:Bezrobocie rośnie u nas w zawrotnym tempie ,młodzi ludzie mający rodziny nie mają pracy,a tu w urzędach konińskich pracują osoby ,które dawno powinny być na emeryturze bo im przysługuje.I jak czytam ze wiek emeryt powinien być wyższy,to szlak trafia. Starzy ludzie trzymają stołki bo w domu będą się nudzić,a my młodzi wykształceni nie mamy pracy bo wirus,bo zakłady się rozpadają.My mamy dzieci na utrzymaniu!!I to jest sprawiedliwość!!!

kto ci kazal miec dzieci ty sama chcialas to je utrzymaj teraz, a nie placz ze starsi ludzie chca pracowac, nikogo twoje dzieci nie interesuja
Gość

Postautor: Gość » 13 lutego 2021, 19:46

Gość pisze:
Gość pisze:Bezrobocie rośnie u nas w zawrotnym tempie ,młodzi ludzie mający rodziny nie mają pracy,a tu w urzędach konińskich pracują osoby ,które dawno powinny być na emeryturze bo im przysługuje.I jak czytam ze wiek emeryt powinien być wyższy,to szlak trafia. Starzy ludzie trzymają stołki bo w domu będą się nudzić,a my młodzi wykształceni nie mamy pracy bo wirus,bo zakłady się rozpadają.My mamy dzieci na utrzymaniu!!I to jest sprawiedliwość!!!

kto ci kazal miec dzieci ty sama chcialas to je utrzymaj teraz, a nie placz ze starsi ludzie chca pracowac, nikogo twoje dzieci nie interesuja

Byś się wstydził /a Takie rzeczy pisać,niektórzy wszystko by oddali żeby mieć dzieci,a rodzic żeby utrzymać to musi pracować, a starsi już faktycznie nie muszą tylko chcą ,egoistyczne prxyklejenie do stołka i tyle.Autor tematu na słuszną racje,a twoje podejście jest dziecinne
Gość

Postautor: Gość » 13 lutego 2021, 20:27

Jest tak jak piszesz. W wielu zakładach pracy jest pewnie to samo, u mnie też tak jest, sporo osób już dawno powinno siedzieć w chacie na emeryturze ale mówią, że wolą jeszcze popracować bo co oni by w domu robili, a są już na emeryturach tylko sobie dorabiają. Najlepsze rozwiązanie w tej sprawie jest takie, rząd powinien wprowadzić taką opcję: jeśli człowiek chce dalej pracować to nie dostaje emerytury, a jeśli idzie na emeryturę to nie ma dorabiania tam gdzie przepierdział całe życie, najwyżej niech ulotki roznosi albo dostarcza pizzę. Wtedy zobaczylibyśmy jak wszystkie seniory uciekają.
Gość

Postautor: Gość » 13 lutego 2021, 22:21

Ja mam w klatce sąsiadkę co ma 68 lat i nie poszła na emeryt jeszcze bo mówi ze w domu nie będzie siedzieć isię nudzić i obiadki staremu gotowac,a widac ze juz zmeczona i tabletki ze sobą nosi zasapana kobitka bo przy kości.A córka jej po wychowawczym nie miała gdzie wrocic do pracy,bo likwidacja etatow i siedzi w domu mgr inz.
Gość

Postautor: Gość » 13 lutego 2021, 22:50

Nie chcę krakać ale ten cały system emerytalny został rozmontowany w momencie obniżenia wieku emerytalnego. Przecież główną tezą jest zacheta do dłuższej parcy a wcześniejsza emerytura to propozycja. Więc ludzie których praca polega na pierdzeniu w stołki oczywiście skwapliwie z tego skorzystali i pracują. Tak jak ktoś powiedział biorą i emeryturę i pensję i gdzie tu logika. W tym czasie młody mało ,że ma zajęty ewentualny etat to jeszcze nie pracując nie ma płaconych składek i koło się zamyka . Za kilka lat to wszystko z hukiem pierdziulnie i będzie po emeryturach.
Gość

Postautor: Gość » 13 lutego 2021, 22:53

Jeżeli jest w Polsce bezrobocie, to powinien być obowiązek przejscia na emeryture po osiągnięciu wieku, a nie starzy pracuja z nudow,a młodzi z dyplomami siedzące domu !!!!
Gość

Postautor: Gość » 14 lutego 2021, 01:03

Pożyjemy zobaczymy jak wypowiadający sie tu eksperci z dyplomami oddadzą sie błogiemu spokojnemu życiu na emeryturze gdy na konto wpłynie im 1480 zł a do opłacenia będzie czynsz, prąd, gaz, leki, jedzenie, podstawowe środki czystości i choćby najtańsze ubrania. Zobaczymy.
Gość

Postautor: gość » 14 lutego 2021, 09:51

wina tuska
gość

Postautor: Gość » 14 lutego 2021, 09:51

A ja was młodych nie rozumie.
Urządzacie protesty w czasie pandemii-i nie myślicie o konsekwencjach.
Powiem wam jedno
Gdyby wasi dziadkowie myśleli jakie konsekwencje poniosą strajkując
w swoich zakładach pracy
to by się przynajmniej zastanowili czy to im się opłaca.
Jesteście młodzi więc zapytajcie dziadków.
A to że starzy pracują na emeryturach?..
Skoro tak można
To pracują bo boją się co ich czeka bez tych dodatkowych pieniędzy
Nie mieli z czego odłożyć na czarną godzinę.
Gość

Postautor: Gość » 14 lutego 2021, 10:14

Gość pisze:A ja was młodych nie rozumie.
Powiem wam jedno
w swoich zakładach pracy
Skoro tak można

Jacy młodzi urządzają protesty? Gdzie? Jakie protesty?
W miejscach pracy? Nie widziałem, nie słyszałem.
Może te polityczne? No to na pewno nie są to zwykli młodzi ludzie, tylko polityczni partyjniacy.
Młodzi ludzie zapierniczają albo wypierniczają za granicę a nie biorą się za strajki, choć moim zdaniem powinni!
Gość

Postautor: Gość » 14 lutego 2021, 10:23

Powiem wam jedno
w swoich zakładach pracy
Skoro tak można

Głu...piś stary. Co to znaczy ,że tak można. Dyskusja dotyczy własnie tego że tak być nie powinno bo to blokuje miejsca pracy których brak młodym . Rzecz w tym ,że te etaty są blokowane zazwyczaj w budżetówce to znaczy w rożnych urzędach osobników pierdzących w stołki.Problem raczej nie dotyczy roboczej braci z budów , handlu ,hurtowni ,hal produkcyjnych czy warsztatów samochodowych bo tutaj raczej ludzi brakuje. A argument ,że urzędnicy mają takie niskie emerytury jest nieprawdą. To jedno a drugie to co ma piernik do wiatraka co chodzi o protesty czy sugestie jakieś tam " opłacalności " strajków w okresie komunizmu ( bo to masz chyba na myśli ). Ty jak mniemam na pewno wtedy nie strajkowałeś bo wiedziałeś jakie " konsekwencje " to przyniesie. Piszę to też jako dziadek i kto wie czy nie starszy od Ciebie a to dlatego ,że tępota co niektórych ludzi z tego mojego pokolemia mnie poraża.
Gość

Postautor: Gość » 14 lutego 2021, 12:05

Gość pisze:
Powiem wam jedno
w swoich zakładach pracy
Skoro tak można

Głu...piś stary. Co to znaczy ,że tak można. Dyskusja dotyczy własnie tego że tak być nie powinno bo to blokuje miejsca pracy których brak młodym . Rzecz w tym ,że te etaty są blokowane zazwyczaj w budżetówce to znaczy w rożnych urzędach osobników pierdzących w stołki.Problem raczej nie dotyczy roboczej braci z budów , handlu ,hurtowni ,hal produkcyjnych czy warsztatów samochodowych bo tutaj raczej ludzi brakuje. A argument ,że urzędnicy mają takie niskie emerytury jest nieprawdą. To jedno a drugie to co ma piernik do wiatraka co chodzi o protesty czy sugestie jakieś tam " opłacalności " strajków w okresie komunizmu ( bo to masz chyba na myśli ). Ty jak mniemam na pewno wtedy nie strajkowałeś bo wiedziałeś jakie " konsekwencje " to przyniesie. Piszę to też jako dziadek i kto wie czy nie starszy od Ciebie a to dlatego ,że tępota co niektórych ludzi z tego mojego pokolemia mnie poraża.

BRAWO !!!! Racja w 200% !!!! A budżetówki oblężene babciami!!!!!
Gość

Postautor: Gość » 14 lutego 2021, 16:39

Powiem wam jedno
w swoich zakładach pracy
Skoro tak można

Dziadek czy Babcia
Ty im nie tłumacz,bo po wpisach widać że nie zrozumieli tego o czym piszesz.

Wniosek jest jeden
Jest żle a będzie jeszcze gorzej.
Gość

Wróć do Konin