Dzisiaj jest środa 14 kwietnia 2021, imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17308) SPORT FORUM FIRMY (5591) PRACA (56) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 3oC
Jutropogoda
2 / 4oC
Pojutrzepogoda
5 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Nasze sprawy. Koniec zadłużania mieszkań. Minister ... (0)Zespół “Papilotki" z MDK na festiwalu piosenki z l ... (0)

Ryszard Stocki: "Nieobliczalny eksperyment"

Ryszard Stocki: "Nieobliczalny eksperyment"

Postautor: Gość » 16 lutego 2021, 18:25

Informujemy o zbiórce na wydanie książki "Nieobliczalny eksperyment" na portalu PolakPotrafi.pl.

Ryszard Stocki o książce:
"Od niemal dwóch lat staram się wydać książkę, którą pisałem przez poprzednie dwa lata i która jest zwieńczeniem mojej wieloletniej pracy jako konsultanta zarządzania.
Książka jest nietypowa, analizuje współczesne zjawiska cywilizacyjne z perspektywy kilku dyscyplin: ekonomii, psychologii oraz wiary. Wszyscy dotychczasowi czytelnicy twierdzą, że jest lekturą trudną, bo pokazuje, że za wiele negatywnych zjawisk cywilizacyjnych jesteśmy odpowiedzialni my sami.
Książka składa się z pięciu rozdziałów, które dotyczą: zdrowia, rodziny, edukacji, mediów i Kościoła. W każdym omawiam przykłady nieodpowiedzialnych, eksperymentalnych działań w tych dziedzinach, mechanizmy którym podlegamy i konsekwencje jakie ponosimy. W każdym rozdziale proponuję działania, które możemy podjąć, aby nie ulec presji cywilizacyjnej i chronić zdrowie fizyczne, psychiczne i duchowe.


Pomysł książki pojawił się w czasie mojego dwuletniego grantu naukowego w Kanadzie. Zobaczyłem kraj, w którym ludzie odchodzą od Kościoła, nie ma powołań i pustoszeją seminaria, legalna jest aborcja do ostatniego dnia ciąży, legalne jest wspomagane medycznie samobójstwo i eutanazja; kraju, gdzie ostatnio zalegalizowana została marihuana, gdzie obowiązkowa jest edukacja seksualna. To co najsmutniejsze – zobaczyłem kraj z biernym społeczeństwem, które skupione jest na własnym dobrobycie i wygodzie. Kiedy w 2015 roku, zaprzyjaźnionemu księdzu, ze zburzonego już dziś pięknego kościoła w Halifaksie, opowiadałem o kościołach w Polsce pełnych zaangażowanych wiernych, czy o posiadających autorytet księżach, odpowiadał: „u nas też tak było 30 lat temu.” Każda moja uwaga, tak była przez niego kwitowana. Kiedy wybuchł w Polsce tzw. skandal pedofilski w Kościele, a autorytet i praca duszpasterska zostały zakwestionowane, zrozumiałem, że faktycznie podążamy za Zachodem. Pomyślałem, że muszę podzielić się tym, co wiem z nadzieją, że jednak można uchronić Polaków od katastrofy do której zmierzają społeczeństwa Zachodu.

„Nieobliczalny eksperyment” ma pomóc ludziom lepiej żyć. Książka jest napisana dla osób wykształconych, raczej dorosłych katolików, którzy mogą czuć się coraz bardziej niepewnie w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości.

Silną stroną książki jest osadzenie w faktach. Nie jest to jedynie zapis moich obserwacji, przemyśleń czy intuicji. Cała praca zawiera ponad 600 odnośników do różnych źródeł informacji. Są więc liczby, wykresy, tabele potwierdzające szokujące często stwierdzenia.

Układ książki nie jest przypadkowy, Kościół omawiam jako ostatni, bo właśnie w nim i w odnowie duchowej, którą tylko Kościół może poprowadzić widzę nadzieję na przyszłość."

Ryszard Stocki
Gość
 

Wróć do Konin

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 30 gości