Dzisiaj jest wtorek 20 kwietnia 2021, imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17755) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (56) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 8oC
Jutropogoda
14 / 5oC
Pojutrzepogoda
6 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Bon ton również w pracy - „Czwartkowe spotkania z ... (1)MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (9)

„40 dni dla życia”. Inicjatywa rusza w Środę Popielcową

„40 dni dla życia”. Inicjatywa rusza w Środę Popielcową

Postautor: Gość » 18 lutego 2021, 08:44

W Środę Popielcową rozpocznie się akcja pod hasłem „40 dni dla życia”. Rycerze Niepokalanej z Zielonej Góry zapraszają do udziału w krucjacie modlitewnej w obronie życia. Jak przekonują organizatorzy, ma ona na celu nawrócenie zwolenników aborcji oraz ratowanie dzieci nienarodzonych i ich matek.

Inicjatywa zaczyna się w Środę Popielcową o godz. 13:00 i potrwa do Niedzieli Palmowej, także do godz. 13:00. W celu wzięcia udziału w krucjacie „40 dni dla życia”, należy wybrać jedną lub kilka godzin w okresie 40 dni Wielkiego Postu i poświęcić je na modlitwę w intencji obrony życia.

„Przez czas wybranej godziny ofiaruj Bogu dowolną modlitwę. Może to być różaniec, koronka do Miłosierdzia Bożego, lektura Biblii, adoracja Najświętszego Sakramentu itd.” – podają organizatorzy.

Zgłoszenia do udziału w akcji modlitewnej w obronie życia przyjmowane są pod adresem e-mail 40dnidlazycia.mi.zg@gmail.com lub pod nr tel. 784 182 144 (w godz. 15:00-19:00).

Organizatorem inicjatywy jest Rycerstwo Niepokalanej przy parafii św. Jadwigi w Zielonej Górze.
Gość

Re: „40 dni dla życia”. Inicjatywa rusza w Środę Popielcową

Postautor: Panoramiks » 18 lutego 2021, 09:04

Mówiłem ****, średniowiecze jak ch..j.
Panoramiks

Postautor: Gość » 18 lutego 2021, 09:30

Każda inicjatywa broniąca życia jest godna pochwały . Niemniej proponuje tym Rycerzom czy aby wyszli także propozycją modlitw za odnową Kościoła Katolickiego w Polsce. Coś mi się wydaje ,że tego rodzaju przedsięwzięcie było by milsze Bogu. Bogu którego w tym Kościele jest coraz mniej. A tak na marginesie organizacja ta powstała w 1917 ( oficjalnie zatwierdzona przez Watykan jako stowarzyszenie dopiero w 1997 roku ) z inicjatywy o. Maksymiliana Kolbego i zwała się Milicją Niepokalanej a głównym jej celem była walka z heretykami i innowiercami a szczególnie masonami . Organem prasowym tej organizacji jest" Rycerz Niepokalanej"( od 1922 ) . Proponuję się zapoznać się z archiwalnymi artykułami o. Kolbego sprzed 1939 roku i sprawdzić czy włos czytającego nie zjeży się na głowie od tej lektury.
Gość

Postautor: Gość » 18 lutego 2021, 10:55

Żadne zakute łby nie będą mi życia układać, to po pierwsze, a po drugie może niech spożytkują energię na pomoc beznadziejnie chorym.
Gość

Postautor: Euzebiusz » 18 lutego 2021, 15:20

Kurcze, XXI wiek a tu jacyś rycerze niepokalanej :)
Euzebiusz

Postautor: Gość » 18 lutego 2021, 16:06

W Polce życie jest wystarczająco chronione prawnie, a za jego pozbawienie grożą stosowne kary.
Problemem jest definicja - kiedy zaczyna się życie.

W mojej opinii zarówno "cywile" jak i "sukienkowi" mają to jasno określone. Ci pierwsi PESEL nadają nie wcześniej niż po narodzinach podobnie jak ci drudzy którzy sakramentu chrztu też wcześniej nie ustanawiają.
Gość

Postautor: Kikikikok » 18 lutego 2021, 20:09

Znowu te pedofilskie ideologie
Kikikikok

Postautor: sir Lancelot » 19 lutego 2021, 09:29

Środek Europy w szponach c.i.e.m.n.o.t.y.
sir Lancelot

Wróć do Konin