Dzisiaj jest piątek 23 kwietnia 2021, imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17483) SPORT FORUM FIRMY (5597) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 1oC
Jutropogoda
9 / 2oC
Pojutrzepogoda
8 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wygrali, ale nie awansowali. KKF Automobile Torino ... (0)Wystawa oryginalnych prac Marca Chagalla w Muzeum ... (2)

Zwrot podatku

Zwrot podatku

Postautor: Jaanek » 23 lutego 2021, 10:44

Ktoś już dostał?
Jaanek

Re: Zwrot podatku

Postautor: Gość » 23 lutego 2021, 11:21

Tak.
Gość

Postautor: Koninianka11 » 23 lutego 2021, 11:58

Jakieś szczegóły? Kiedy składana deklaracja i czy zwrot na konto czy poczta?
Koninianka11
Nowy

Postautor: Gość » 23 lutego 2021, 20:23

A ja nie potrafię sama rozliczyć,może ktoś pomoże za darmo emerytom??
Gość

Postautor: Aga87650 » 23 lutego 2021, 21:11

Gość pisze:A ja nie potrafię sama rozliczyć,może ktoś pomoże za darmo emerytom??

Emeryci bez żadnych ulg mają 0 do zwrotu i 0 do zapłaty i chyba nie trzeba pit wysyłać do skarbówki???
Aga87650

Postautor: Gość » 24 lutego 2021, 15:53

Ale z pierwszą grupą można odliczyć wydatki na leki, dlatego to rozliczenie musi być.
Gość

Postautor: Gabo78 » 24 lutego 2021, 19:43

Gość pisze:Ale z pierwszą grupą można odliczyć wydatki na leki, dlatego to rozliczenie musi być.

Bez ulg i wydatków i ze 0 zwrotu i dopłaty nie trzeba
Gabo78

Postautor: Gość » 24 lutego 2021, 20:19

Ale ta osoba pisze ze będzie miała zwrot za leki,i dlatego chce się rozliczyć.Niektórzy emeryci wydają na leki bardzo dużo w roku.
Gość

Postautor: Gość » 24 lutego 2021, 21:00

Gość pisze:A ja nie potrafię sama rozliczyć,może ktoś pomoże za darmo emerytom??

Jak masz z ZUS decyzje z PIT40A to nie musisz się rozliczać, bo to już jest rozliczenie, chyba że masz coś do odliczenia albo masz z ZUS PIT11A to wtedy rozliczasz się samodzielnie.
Gość

Postautor: Gość » 24 lutego 2021, 21:05

Koninianka11 pisze:Jakieś szczegóły? Kiedy składana deklaracja i czy zwrot na konto czy poczta?

Rozliczenie elektroniczne 18 luty, zwrot podatku na konto 23 luty.
Jeszcze nigdy w życiu tak szybko nie dostałem zwrotu!
Gość

Postautor: Ghjjkkl » 24 lutego 2021, 22:08

Rozliczylam mamę i siebie 15lutego. Mama zwrot na konto 17 luty ja do tej pory nie dostalam
Ghjjkkl

Postautor: Gość » 24 lutego 2021, 22:16

Gość pisze:

Jak masz z ZUS decyzje z PIT40A to nie musisz się rozliczać, bo to już jest rozliczenie, chyba że masz coś do odliczenia albo masz z ZUS PIT11A to wtedy rozliczasz się samodzielnie.

Jak czytam te wszystkie wpisy to szlak mnie trafią.Jakiś emeryt prosi o pomoc,a wy swoje!!! Czy musi czy nie musi itd. Widocznie chce skoro ma 1 grupę i leki chce odliczyć,żeby parę zł zwrotu otrzymać. Znieczulica totalna
Gość

Postautor: Gość » 25 lutego 2021, 00:49

Gość pisze:
Gość pisze:

Jak czytam te wszystkie wpisy to szlak mnie trafią.Jakiś emeryt prosi o pomoc,a wy swoje!!! Czy musi czy nie musi itd. Widocznie chce skoro ma 1 grupę i leki chce odliczyć,żeby parę zł zwrotu otrzymać. Znieczulica totalna

A jak czytam takie wpisy bezmózga tak Ty, to mi ręce opadają. Naucz się czytać ze zrozumieniem!

1. kobitka nie potrafi sama się rozliczyć i prosi o pomoc. Z wpisu wynika, iż jest na emeryturze.

Aga87650 pisze:

Emeryci bez żadnych ulg mają 0 do zwrotu i 0 do zapłaty i chyba nie trzeba pit wysyłać do skarbówki???

2. Potem doprecyzuje, iż są na emeryturze, a wiadomo ZUS wysyła emerytom PIT40A lub PIT11A, to na tym dokumencie z ZUS mają wypisane, że mają 0 do zwrotu i 0 do zapłaty - bo inaczej skąd by o tym wiedzieli! Co do ulg to ZUS ich nie oblicza, bo te trzeba samemu.

Gość pisze:Ale ta osoba pisze ze będzie miała zwrot za leki,i dlatego chce się rozliczyć.Niektórzy emeryci wydają na leki bardzo dużo w roku.

3. A gdzie masz ślepaku napisane, że to ta osoba będzie miała zwrot za leki, i dlatego chce się rozliczyć?
To ktoś inny napisał że:...

Gość pisze:Ale z pierwszą grupą można odliczyć wydatki na leki, dlatego to rozliczenie musi być.

Tyle, żeby rozliczyć leki, to trzeba mieć faktury za nie (paragony się nie liczą), zsumowanie za każdy poszczególny miesiąc razem (nie rocznie), i odliczeniu podlaga każda kwota powyżej 100 zł, bo te 100 zł się odejmuje od każdego miesięcznego wydatku na leki. Jak ktoś ma za dany miesiąc faktury za leki poniżej łącznej sumy 100 zł, to się one nie liczą, dlatego nie zawsze rozliczenie za leki przysługuje. No i trzeba mieć przy emeryturze orzeczenie o jednym z trzech stopni niepełnosprawności, bowiem na samą emeryturę odliczenie nie przysługuje.

Nauczcie się czytać, że zrozumieniem!
Jak jesteś taki mądry, to podaj swe namiary, to może z Ciebie skorzystają.
Bo ja chętnie pomóc mogę, ale żadnych danych tu nie wstawię, bo to Oni pierwsi powinni jakiegoś maila czy cós podać.
Gość

Postautor: Gość » 25 lutego 2021, 14:37

Emeryci tyle kasy mają, jeszcze trzynastki,czternastki a 30 zł za rozliczenie pita mu szkoda...żałosne !!!
Gość

Postautor: Gość » 25 lutego 2021, 20:29

Gość pisze:Emeryci tyle kasy mają, jeszcze trzynastki,czternastki a 30 zł za rozliczenie pita mu szkoda...żałosne !!!

Jeżeli ktoś ma 1 grupę tzn ze jest wyjątkowo schorowany lub bardzo niepełnosprawny,bo ZUS 1 grupe nie tak łatwo przyznaje!!!.Mój dziadek miał dwa zawały i przeszczep nerki,tez ma 1 gr,a na leki wydaje olbrzymia kwote co miesiac,I dla takich osób każde 5 zł ma duże znaczenie.I nie piszcie ze komuś 30 zł szkoda,bo nigdy nie wiemy w jakiej ktoś sytuacji jest.A to ,ze komuś można pomóc nie tracąc ani grosza,to trzeba mieć trochę serca a nie tak jak ty (30zl) znieczulice.Nie pomagasz,to nie krytykuj przynajmniej starych chorych ludzi,bo każdy będzie stary.
Gość

Następna

Wróć do Konin