Dzisiaj jest wtorek 20 kwietnia 2021, imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17790) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (56) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 8oC
Jutropogoda
14 / 5oC
Pojutrzepogoda
6 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Bon ton również w pracy - „Czwartkowe spotkania z ... (1)MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (9)

Światowy ranking uniwersytetów

Światowy ranking uniwersytetów

Postautor: Gość » 2 marca 2021, 13:09

Lista Szanghajska, czyli zestawienie najlepszych szkół wyższych na świecie - została ogłoszona po raz dziesiąty. Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet Jagielloński utrzymały swoje pozycje w 4. setce.

Najlepszą uczelnią świata w Academic Ranking of World Universities (ARWU) po raz 10. okazał się Uniwersytet Harvarda - wynika z Akademickiego Rankingu Uniwersytetów Świata. W pierwszej trójce najlepszych uczelni na świecie - oprócz Uniwersytetu Harvarda - znalazły się dwie inne amerykańskie uczelnie - Uniwersytet Stanforda oraz Massachusetts Institute of Technology (MIT). Wśród europejskich szkół wyższych najlepsze okazały się dwie brytyjskie: Cambridge (miejsce 5.) oraz Oxford (miejsce 10.).

Na liście 500 najlepszych uczelni wyższych świata dwa polskie uniwersytety - Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet Jagielloński znalazły się w przedziale pomiędzy 301. a 400. miejscem (w zestawieniu nie są podawane dokładne pozycje w takich zakresach). W tym przedziale miejsc utrzymują się od początku istnienia rankingu, tylko w 2003 r. UJ znalazł się niżej - w 5. setce. Na 100 możliwych do zdobycia punktów Uniwersytet Jagielloński dostał w tym roku 10,8, Warszawski - 16,3. Nasze uczelnie sąsiadują w szanghajskim zestawieniu z takimi szkołami jak Uniwersytet w Kansas, Politechnika w Montanie (USA) czy Uniwersytet w Bath (Wielka Brytania). Polskie uczelnie najsłabiej wypadają pod względem finansów, m.in. w wysokości budżetu na jednego studenta.

Obok listy najlepszych uniwersytetów świata opublikowano również listę 200 uniwersytetów najlepszych w nauczaniu poszczególnych przedmiotów (ARWU-SUBJECT). UW wywalczyło w tym zestawieniu miejsce w drugiej połowie drugiej setki w nauczaniu fizyki (w zakresie miejsc od 151. do 200.).

W Liście Szanghajskiej, którą przygotowuje Uniwersytet Jiao Tong w Szanghaju, najbardziej liczą się międzynarodowe sukcesy naukowe. Pod uwagę bierze się liczbę absolwentów czy pracowników, którzy otrzymali Nagrodę Nobla lub Medal Fieldsa, liczbę najczęściej cytowanych naukowców, liczbę publikacji w czasopismach "Nature" czy "Science", liczbę publikacji wymienionych w wybranych indeksach cytowań (Science Citation Index - Expanded oraz Social Sciences Citation Index). W zestawieniu uwzględnia się wielkość osiągnięć w stosunku do wielkości uczelni. W rankingu branych jest pod uwagę ponad 1000 uczelni, spośród których na liście pojawia się 500.

Lista dostępna jest na stronie: http://www.shanghairanking.com/
Gość
 

Re: Światowy ranking uniwersytetów

Postautor: Gość » 2 marca 2021, 13:33

jesteśmy nieststy jeżeli chodzi o szkolnictwo cały czas w ogonie światowym . Wyniki Uniwersytetów to pokłosie całego naszego systemu edukacyjnego . Brak zgłoszonych wynalazków brak patentów brak publikacji etc. I tak to rwa i trwa i nie finanse w tym najważniejsze . A Panów Profesorów i Panów Doktorów wszelkich nauk mamy na pęczki i tutaj przodujemy więc widocznie wszystkim z tym dobrze więc po co zmieniać.
Gość
 

Re: Światowy ranking uniwersytetów

Postautor: Gość » 2 marca 2021, 13:43

Ja tez jestem po studiach,szókam pracy powyzej 5 tyś netto i nie moge znaleźsć.
Gość
 

Re: Światowy ranking uniwersytetów

Postautor: Gość » 2 marca 2021, 14:24

Jagieloński ??? Tam na Śląsku na medycynę dostają się nieuki co maturę ledwo zdali,w calej Polsce nie dostaja sie,a tam tak.Niskie wymogi niski poziom niskie progi.buhahaha
Gość
 


Wróć do Konin

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości