Dzisiaj jest czwartek 2 lipca 2020, imieniny: Jagody, Urbana, Martyniana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17830) SPORT FORUM FIRMY (5501) PRACA (34) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
23 / 17oC
Jutropogoda
21 / 14oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Górnik z licencją na grę w III lidze. Skład ligi j ... (0)Malanów. To 13 lokalizacja punktu wymazowego w Wie ... (0)

Inwestyje Turek

Re: Inwestyje Turek

Postautor: Gość » 9 października 2019, 19:40

Gość pisze:Nie rozumiem po co kolejny Orlen w Turku tym bardziej że Lotos wkrótce też zostanie Orlenem


Jeszcze nie wiadomo czy mówimy o kolejnym Orlenie trzeba potwierdzić.
Gość
 

Re: Inwestyje Turek

Postautor: GooglePlay » 9 października 2019, 19:56

Wczesnym rankiem droga pomiędzy Przykoną a Uniejowem została zablokowana przez transport elementów do budowy ogromnych wiatraków, które stanąć mają na należącej do Grupy Energa farmie wiatrowej.

Wiatraki, które powstają w Przykonie to jedne z największych aktualnie instalowanych w Polsce. Ich wysokość do piasty turbiny wynosi 117 m, natomiast długość łopaty to 63 m. W najwyższym punkcie, wiatraki osiągną wysokość ok. 180 m nad poziomem terenu.

Kompletne siłownie wiatrowe powstaną na początku grudnia, a na od 2020 roku rozpoczną się testy. 

Powstająca farma wiatrowa dysponować będzie mocą zainstalowaną ponad 30 MW, według przewidywań rocznie produkować będzie ok. 75 GWh energii elektrycznej. Nowa farma wiatrowa Grupy Energa ma być gotowa do eksploatacji już w przyszłym roku, a na najbliższy czwartek zaplanowano kolejne spotkanie na terenie gminy Przykona.
GooglePlay
 

Re: Inwestyje Turek

Postautor: Jor » 10 października 2019, 10:55

Wczoraj podpisana została umowa na dofinansowanie budowy ul Zdrojki Lewe...
Jor
 

Re: Inwestyje Turek

Postautor: Jor » 10 października 2019, 15:03

Info miastoturek.pl

Przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu, podczas spotkania roboczego poinformowali władze Miasta Turek o etapach prac, związanych z mającą wkrótce rozpocząć się przebudową drogi krajowej nr 72 w Turku, a dokładnie ul. Uniejowskiej.

Przebudowa drogi krajowej nr 72, na odcinku ulic Niepodległości i Uniejowskiej, rozpocznie się jeszcze w październiku 2019 r. Prace podzielone zostały na dwa etapy. Pierwszy obejmuje ulicę Uniejowską od skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej. Natomiast kolejny ma objąć odcinek Uniejowskiej od Armii Krajowej do skrzyżowania z Legionów Polskich oraz ul. Niepodległości. Inwestor, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu planuje m.in. przebudowę skrzyżowania ulic Uniejowskiej, Legionów Polskich i Niepodległości. Zamiast sygnalizacji świetlnej w tym miejscu powstanie rondo. Natomiast skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną i lewoskrętami wybudowa zostanie u zbiegu ulic Uniejowskiej, Armii Krajowej i Nowej. Ponadto mają być przebudowane odcinki chodników i ścieżek rowerowych, zatoki autobusowe i zjazdy do nieruchomości, przy ul. Uniejowskiej mają powstać pasy manewrowe, a przy ul. Niepodległości drogi obsługowe do budynków.

Jak zapewnia GDDKiA, wykonawca przedsięwzięcia będzie informował o planowanym zamknięciu dla ruchu poszczególnych odcinków ulicy i o objazdach. Pewne jest, że ta inwestycja od mieszkańców będzie wymagała dużo cierpliwości, gdyż jej zakończenie przewidziane jest w połowie przyszłego roku.
Jor
 

Re: Inwestyje Turek

Postautor: Jor » 10 października 2019, 15:10

Info turek.net.pl

Wielu mieszkańców od kilku dni z pewnością zauważyło utrudnienia w godzinach nocnych i wczesno-porannych związane z transportem elementów generatorów wiatrowych. Utrudnienia  mają związek z rozpoczęciem kolejnego etapu budowy farmy wiatrowej w gminie Przykona. To właśnie sprawom budowy wspomnianej farmy poświęcona była dzisiejsza konferencja prasowa zorganizowana przez głównego inwestora firmę Energa z udziałem Wiceministra Inwestycji i Rozwoju Waldemar Buda.

Na terenach po kopalnianej odkrywki Adamów, nad zbiornikiem Przykona odbyła się w dniu 10 października br konferencja z udziałem inwestora, wykonawcy, przedstawicieli samorządów lokalnych a także władz państwowych w osobie Waldemara Budy - Sekretarza Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju oraz Posła na Sejm RP Ryszarda Bartosika. W ramach spotkania omówione zostały sprawy bieżące związane z inwestycją a także przedstawiono dalsze plany budowy Farmy Wiatrowej Przykona.

W pierwszej części konferencji przedstawiciele inwestora czyli firmy Energa OZE i ENERGA Inwest przybliżyli zakres przeprowadzonych już prac i tego co w aktualnym czasie dzieje się w gminie Przykona. Zapoznano uczestników konferencji z głównymi założeniami i parametrami Farmy Wiatrowej ale także poinformowano o kolejnym pomyśle na powstanie także w gminie Przykona Farmy Fotowoltaicznej realizowanej przez grupę Energa. Jak wspomniał prezes Zarządu Energa OZE Piotr Meler - „Dzisiaj powstaje tu farma o mocy 31 MW, bardzo duża farma wiatrowa. Nie jest to koniec naszych planów w tym rejonie. Ta dobra współpraca z samorządem spowodowała że myślimy o dużej farmie fotowoltaicznej.  Już jesteśmy na etapie złożenia wniosku pozwolenia na jej budowę.”. Jak zaznaczył Piotr Meler te wszystkie pomysły i inwestycje nie były by możliwe bez dobrej i owocnej współpracy z samorządami z powiatu tureckiego.

Jako gospodarz głos zabrał także Wójt Gminy Przykona Mirosław Broniszewski, który z dumą podkreślił że przemiany związane z wygaszaniem przemysłu paliwowo-energetycznego w naszym rejonie odbyły się bardzo łagodnie. Jak wspomniał Wójt Broniszewski liczy na wsparcie ze strony rządu oraz władz na każdym szczeblu w realizacji tej i innych inwestycji - „Przy wygaszaniu przemysłu paliwowo-energetycznym, zastąpienia tego przemysłu czystą energią wpisujemy się znakomicie w program polityki rządu. Jesteśmy  tutaj  na dobrą sprawę, głośno chcę powiedzieć pionierem w tym przypadku i w tej dziedzinie. Oczekiwalibyśmy pomocy ze strony wszystkich szczebli administracji (..) tak aby ta platforma powęglowa mogłaby zaistnieć.”

Do słów Wójta Przykony odniósł się w ciepłych i napawających nadzieją na rządową pomoc Wiceminister Waldemar Buda -” Panie wójcie jeżeli jest takie oczekiwanie rzeczywiście we współpracy to absolutnie my jesteśmy od tego aby pomagać. Są nowe pomysły i projekty i proszę mi wierzyć jesteśmy bardzo do tego przychylni. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju zawiaduje całymi środkami europejskimi (..) więc proszę mi wierzyć to jest dobry adres aby rozmawiać o inwestycjach i rozwoju powiatu tureckiego. Dzięki tym możliwościom, które dzisiaj mamy i temu związkowi mojemu z powiatem. Proszę czekać na dobre informacje, dobre rozstrzygnięcia.”

Całość spotkania podsumował obecny na konferencji poseł Ryszard Bartosik, który życzył gminie Przykona, inwestorowi Energa OZE oraz wszystkim związanym z powstającą farmą zakończenia inwestycji i kolejnych zrealizowanych z sukcesem projektów w powiecie tureckim.
Jor
 

Re: Inwestyje Turek

Postautor: gosczturek » 10 października 2019, 19:43

Obrazek

Obrazek

Obrazek
gosczturek
 

Re: Inwestyje Turek

Postautor: Jor » 11 października 2019, 21:17

Gość pisze:
Gość pisze:Nie rozumiem po co kolejny Orlen w Turku tym bardziej że Lotos wkrótce też zostanie Orlenem


Jeszcze nie wiadomo czy mówimy o kolejnym Orlenie trzeba potwierdzić.


Sa jakies nowe wieści???
Jor
 

Re: Inwestyje Turek

Postautor: Opium_Horyzont » 11 października 2019, 21:21

Piec lat w zasadzie straconych lat przez miasto z hucznych zapowiedzi jedno wielkie fiasko. Przypomne o pasazu os.Gornicze itp. Ale co mozna oczekiwac od wlodarza ktory nie potrafi przypilnowac traw I chwastow w miescie.
Opium_Horyzont
 

Re: Inwestyje Turek

Postautor: Gość » 11 października 2019, 23:12

Opium_Horyzont pisze:Piec lat w zasadzie straconych lat przez miasto z hucznych zapowiedzi jedno wielkie fiasko. Przypomne o pasazu os.Gornicze itp. Ale co mozna oczekiwac od wlodarza ktory nie potrafi przypilnowac traw I chwastow w miescie.


To bardzo słabe to co piszesz i nie ma związku z rzeczywistością jakie trawy jakie chwasty prosze doprecyzuj swoje nie zadowolenie.

Deptak na górniczym ma dokumentacje techniczną ale nie bylo mowy o realizacji puki co chyba sie pogubileś.
Gość
 

Re: Inwestyje Turek

Postautor: Gość » 14 października 2019, 11:10

Jakies nowości ludzie?????
Gość
 

Re: Inwestyje Turek

Postautor: Warcian » 15 października 2019, 12:46

Spółki energetyczne przestawiają pieniądze z czarnego na zielone. Dynamiczny wzrost inwestycji w elektrownie słoneczne, obserwowany od dłuższego czasu na świecie, dotarł i do Polski. Główny powód to spadek kosztów takich instalacji - 1 MW przy dużych projektach kosztuje już od 2,5 mln zł. Do tego dochodzi możliwość uzyskania dofinansowania oraz 15-letni system wsparcia, jaki dają wygrane aukcje na sprzedaż odnawialnej energii. Bez wygranej aukcji jest trudniej, ale i tak inwestorzy liczą na korzystne wieloletnie umowy sprzedaży taniej, zielonej energii do dużych odbiorców.

Najwięcej największych kompleksów słonecznych ma powstać w Wielkopolsce, na terenach zniszczonych w wyniku działalności kopalni węgla brunatnego. Zygmunt Solorz, właściciel Zespołu Elektrowni Pątnów Adamów Konin, zamknął wysłużoną elektrownię Adamów (węgiel brunatny) i w ubiegłym roku ogłosił plany budowy ogromnej instalacji fotowoltaicznej o przewidywanej mocy około 70 MW. Elektrownia miałaby powstać na zrekultywowanych terenach uprzednio eksploatowanych górniczo, na obszarze około 110 hektarów, na terenie gminy Brudzew. Koszt całego projektu wraz z budową infrastruktury do wyprowadzenia mocy szacuje się na 200 mln zł. ZE PAK zamierza skorzystać z unijnego programu transformacji terenów pogórniczych. Spółka podpisała z zarządem województwa list intencyjny, w planach ma też m.in. magazyny energii.

Sygnatariuszami listu w spawie sprawiedliwej transformacji energetycznej Wielkopolski Wschodniej jest są też gminy Kleczew, Brudzew, Władysławów i Przykona. To w tej ostatniej gminie ma powstać największy kompleks fotowoltaiczny w Polsce, który zapowiedziała spółka z grupy Neoinvestments. W planach jest 200 MW, a docelowo - 600 MW. Na razie inwestycje są na wczesnym etapie, złożono wnioski o określenie warunków przyłączenia do sieci przesyłowej.
Szybciej może powstać na terenie tej gminy elektrownia słoneczna Energi. Energa jest w trakcie budowania farmy wiatrowej Przykona, a w przygotowaniu są dwie farmy fotowoltaiczne oraz magazyny energii. Mówi się tu o mocy słonecznej z ok. 20 MW.


Źródło: https://wysokienapiecie.pl/23464-sloneczna-ofensywa-potrzebuje-przestrzeni-na-czyich-gruntach-powstana-farmy-fotowoltaiczne/
Warcian
Nowy
 
Posty: 51
Rejestracja: 4 marca 2018, 22:15

Re: Inwestyje Turek

Postautor: Gość » 15 października 2019, 15:08

Czyli jestesmy przodownikami w tej materii.
Gość
 

Re: Inwestyje Turek

Postautor: Jor » 15 października 2019, 15:09

W czwartek sesja rady miejskiej Turku...

Zachęcam do obejrzenia...
Jor
 

Re: Inwestyje Turek

Postautor: Misha » 15 października 2019, 20:51

Jor pisze:W czwartek sesja rady miejskiej Turku...

Zachęcam do obejrzenia...Jakaś miła niespodzianka nas czeka?
Misha
 

Re: Inwestyje Turek

Postautor: Saszka » 15 października 2019, 22:36

Czy budowa Orlenu już ruszyła .
Saszka
 

PoprzedniaNastępna

Wróć do Turek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości