Dzisiaj jest poniedziałek 16 września 2019, imieniny: Edyty, Kornela, Kamili WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19040) SPORT FORUM FIRMY (5361) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 10oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
14 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Wspólny kandydat opozycji. Lewica poparła M ... (0)Mistrzostwa Okręgu za nami. 50-lecie świętował KŻ ... (0)

Poseł Piotr Liroy-Marzec, dawniej druga po Kukizie twarz ruc

Poseł Piotr Liroy-Marzec, dawniej druga po Kukizie twarz ruc

Postautor: Gość » 10 września 2019, 20:53

Poseł Piotr Liroy-Marzec, dawniej druga po Kukizie twarz ruchu Kukiz'15, dziś lider ruchu Skuteczni, udzielił ostatnio wywiadu dla "Sieci". Mówił w nim o swojej walce z systemem, która zaczęła się na długo przed jego wyborem do parlamentu, i o trudach podjętych w celu legalizacji medycznej marihuany.
Na pytanie, dlaczego projekt Kukiz'15 nie powiódł się, choć udało się wprowadzić do Sejmu "42 potencjalnych rozbójników", Liroy bez wahania odparł: "Z powodu Ali Baby", który nie słuchał swego otoczenia.
Przede wszystkim jednak Liroy ma Kukizowi za złe decyzję o współpracy z PSL-em. Jak to dosadnie określił, "dla mnie tę decyzję można wytłumaczyć tylko tym, że Pawłowi ktoś podrzucił pigułkę gwałtu. (...) Motorem naszej działalności w K’15 było przecież zniszczenie w polityce takich postaw jakie znamy z PSL. Wiem ze Świętokrzyskiego, co znaczą te trzy literki. Ile tam nepotyzmu, chronienia swoich… Oni już dawno przestali reprezentować rolników. I z nimi idzie Paweł! (...) Szkoda, utopią się razem z PSL."
O własnej karierze politycznej ma jednak bardziej pozytywne mniemanie - "Przeżyłem tyle, by się nie poddawać. W polityce też tak to działa."
Co sadzicie o słowach Liroya? Słuszne spostrzeżenia? Może powinien o tym napisać utwór?
Gość

Wróć do Słupca