Dzisiaj jest poniedziałek 17 maja 2021, imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17041) SPORT FORUM FIRMY (5598) PRACA (69) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 10oC
Jutropogoda
14 / 9oC
Pojutrzepogoda
15 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Górnik wybronił punkt w Toruniu, fantastyczny Szym ... (0)Szczepidło. Z Warty zniknęły platformy lęgowe dla ... (2)

Indeks dla gimnazjalisty – Akademia Młodego Ekonomisty zapra

Indeks dla gimnazjalisty – Akademia Młodego Ekonomisty zapra

Postautor: Gość » 22 stycznia 2014, 13:59

Trwają zapisy na zajęcia Akademii Młodego Ekonomisty w Poznaniu i Kielcach. Niebawem rozpocznie się też nabór w Warszawie, Katowicach i Białymstoku. AME to projekt edukacji ekonomicznej skierowany do gimnazjalistów. Uczestnictwo w zajęciach jest nieodpłatne. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem pełni Minister Edukacji Narodowej.

Akademia Młodego Ekonomisty (AME) to ogólnopolski program edukacji ekonomicznej dla gimnazjalistów zainicjowany przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych. W chwili obecnej funkcjonuje pięć ośrodków Akademii: przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytetach Ekonomicznych w Katowicach i Poznaniu, Uniwersytecie w Białymstoku oraz przy Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach.

Program zajęć Akademii został przygotowany z myślą o gimnazjalistach, których ciekawią zjawiska ekonomiczne i intryguje świat biznesu. Każdy semestr AME to sześć 1,5 godzinnych spotkań o tematyce ekonomiczno-gospodarczej. „Na najbliższy semestr zaplanowaliśmy zajęcia, m. in. z zakresu zarządzania projektami, marketingu internetowego, globalizacji gospodarki oraz finansów” – wyjaśnia Marcin Dąbrowski, dyrektor Fundacji.

Zajęcia na AME mają charakter interaktywny – są połączeniem wykładu, dyskusji i prac warsztatowych. Zajęcia prowadzone są przez wykładowców akademickich. Każdy student Akademii otrzymuje indeks, do którego zbiera pieczątki potwierdzające obecność na zajęciach. Obecność na 4 z 6 spotkań uprawniają uczestnika do otrzymania dyplomu ukończenia AME. Semestr zajęć kończy się testem wiedzy i wręczeniem wartościowej nagrody dla najlepszego studenta w danym ośrodku.

W ramach Akademii organizowane są również edukacyjne zajęcia dla rodziców z zakresu wychowania i kształtowania u dzieci postaw przedsiębiorczych.

Szanse na indeks AME mają uczniowie, którzy wypełnią formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.gimversity.pl. Terminy zapisów dla poszczególnych ośrodków AME są następujące:

20 stycznia – 2 lutego 2014 r. – zapisy na zajęcia AME w Poznaniu i Kielcach

2 – 16 lutego 2014 r. – zapisy na zajęcia AME w Warszawie i Katowicach

1 – 23 lutego 2014 r. – zapisy na zajęcia AME w Białymstoku

Szczegółowe informacje na temat programu zajęć AME, harmonogramu i miejsca spotkań dostępne są na: www.gimversity.pl
Gość
 

Wróć do Słupca

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości